با یاری خداوند بزرگ و عنایت ولی عصر (عج) و معصومین علیهم السلام، بعد از گذشت ۳ سال از راه اندازی سایت طب روحانی (و تحمل فشارهای فراوان در این زمینه) این بار نیز توانستیم با طراحی اپلیکیشن طب روحانی و انتشار آن بعنوان عیدی آخر سال ۱۳۹۹ در تاریخ مبارکی همچون اعیاد شعبانیه و در آستانه میلاد سراسر نور منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج)، ضربه‌ی مهلکی بر پیکره‌ی شیطان و لشکریانش وارد نموده و قدم محکم دیگری در راه خدمت به خدا و دین برداریم. از خداوند بزرگ خواستاریم که این خدمت کوچک را از ما پذیرفته و ما را در یاری رساندن به بندگانش در این مسیر مخوف، تنها نگذارد.

وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا
ﻭ ﺑﮕﻮ: ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺍ! ﻣﺮﺍ [ﺩﺭ ﻫﺮ ﻛﺎﺭ ﻭ شغلی] ﺑﻪ نیکی ﻭﺍﺭﺩ ﻛﻦ ﻭ ﺑﻪ نیکی ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺁﻭﺭ ﻭ ﺑﺮﺍﻳﻢ ﺍﺯ ﻧﺰﺩ ﺧﻮﺩ ﻧﻴﺮﻭیی ﻳﺎﺭی ﺩﻫﻨﺪﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻩ (اسرا/٨٠)

  آنچه در این مقاله می خوانید:

هدف از طراحی اپلیکیشن طب روحانی

همانطور که میدانید، امروزه (به علت عجز و ناتوانی طب نوین و سنتی در درمان بیماریها) اقبال مردم در مراجعه به دعانویس و فالگیر، به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. این امر باعث شده تا زمینه‌ی اغفال و سو استفاده از مراجعین توسط این گونه افراد نیز فراهم گردد. از طرفی دیگر، هر یک نوبت مراجعه به جادوگر، دعانویس و فالگیر به معنی یک قدم به سمت شیطان رفتن و همان اندازه از خداوند دور شدن است. چون این نوع افراد، نه تنها مراجعین خود را به خدا و دین دعوت نمی کنند بلکه با کمک گرفتن از اجنه و دادن یکسری نسخه ها و وارد کردن شیاطین به زندگی مردم، مشکلات آنها را نیز بدتر از قبل خواهند کرد.

«هیثم» می گوید، به امام صادق علیه السلام عرض کردم: در جزیره ما کسی است که از اجناس مسروقه و محل آنها خبر می دهد، آیا می توانیم سراغ او رویم و گمشده خود را از او جویا شویم؟ حضرت در پاسخ یک حدیث از پیامبر (ص) نقل کردند و فرمودند:

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:

مَنْ صَدَّقَ کَاهِناً أَوْ مُنَجِّماً فَهُوَ کَافِرٌ بِمَا أُنْزِلَ عَلَى مُحَمَّدٍ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ .
هر کسی یک فرد منجم (کسی که بر اساس علم نجوم اقدام به پیشگویی و جادوگری کند) یا کاهن (کسی که با کمک اجنه خبر از آینده دهد) را تصدیق  و یا به او مراجعه و حرفهایش را باور کند، پس به یقین نسبت به آنچه بر محمد (ص) نازل شده کافر گشته است.
منبع: تفصیل وسائل الشیعه إلی تحصیل مسائل الشریعه/ جلد۱۷/ صفحه۱۴۴

 امام صادق (علیه السلام)

اَلْمُنَجِّمُ کَالْکَاهِنِ وَ اَلْکَاهِنُ کَالسَّاحِرِ وَ اَلسَّاحِرُ کَالْکَافِرِ وَ اَلْکَافِرُ فِی اَلنَّارِ
فرد منجم مانند یک شخص کاهن میماند و شخص کاهن همچون ساحر و جادوگر است و ساحر نیز مانند کافر و فرد کافر قطعا در آتش است.
منبع: تهذیب الأحکام/ جلد۴/ صفحه۱۵۷

با توجه احادیث فوق مراجعه به این گونه افراد و یا باور کردن و نسخه گرفتن از آنها حرام شرعی است اما متاسفانه خیلی از مردم این را نمی دانند. البته در این بین، یکسری اطلاع رسانی‌ها از طرف صدا و سیما و رسانه‌های مختلف بعنوان هشدار به مردم داده شد اما این هشدارها و اطلاع رسانی‌ها نه تنها سودی نداشت بلکه مراجعه‌‌ی مردم به رمال، جادوگر و دعانویس بیشتر نیز شده است. در ادامه میتوانید اخبار منتشر شده در خبرگزاری های رسمی کشور را در این زمینه به همراه لینک خبر مرتبط مشاهده کنید:

خبرگزاری ایسنا: آمار دقیقی از دعانویسان ایران در دست نیست ولی بعضی حدود ۱۰ هزار نفر را برآورد می‌کنند که در سراسر کشور پراکنده‌ شده اند ( لینک خبر)

باشگاه خبرنگاران جوان: دعا، دعانویسی، استخاره، سحر و جادو و از این قبیل مباحث، صحبت‌هایی است که در میان بسیاری از افراد مانند نقل و نبات است و برخی به آن آنقدر ایمان دارند که گا‌هی خداوند بزرگ را یادشان می‌رود و دست به دامان افرادی به عنوان دعانویس می‌شوند (لینک خبر )

-پایگاه اطلاع رسانی حوزه: امروزه در برخی از نقاط، بازار سحر و جادوگری رواج نسبی دارد و برخی به طمع رسیدن به دنیا و سایر امیال مربوط به آن و یا ناآشنا به حرمت اکید سحر، بر آن دامن می زنند و آتش آن را شعله ورتر می سازند، و به شیوه های مختلف فساد و تباهی را در جامعه رواج می دهند. از زن و شوهری که یک لحظه فراق را تحمل نمی کنند، دشمنان جانی می سازند و بین دو نفر از هم بیگانه عشق لیلی و مجنون برقرار می نمایند. دختری را از ازدواج محروم و دیگری را مجبور به تن دادن بر ازدواجی نامیمون می کنند. جوانی را از امکان استفاده از غریزه شهوی منع می نمایند و… (لینک خبر)

خبرگزاری مهر: این افراد بدون سواد و اطلاعات کافی از ناآگاهی مردم استفاده کرده و در اغلب موارد حقوق آنها در سطح یا بسیار بالاتر از یک پزشک است به گونه‌ای که حق ویزیت دریافت و درست همانند پزشکی که برای بررسی وضعیت بیمار خود از وی درخواست مراجعه مجدد دارد این افراد نیز به مراجعان می گویند که یک یا چند ماه دیگر مراجعه کنند تا دعای جدیدی دریافت کنند و از این طریق پول کلانی به جیب می زنند ( لینک خبر)

خبر آنلاین: معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی که در سال ۱۳۸۹ در کشور صورت گرفته، ۴۲ درصد افرادی که دارای اختلالات روانی هستند، در ابتدا به دعانویس مراجعه کرده‌اند. رضایی با انتقاد از اینکه مردم درمان رمال ها و دعانویس را بیشتر می‌پسندند، خاطرنشان کرد: باور نادرست دیگری که افراد مبتلا به اختلالات روانی را اذیت می‌کند، مسخره کردن آنها و استفاده از القاب نادرست مانند “خل و چل” است ( لینک خبر)

خبرگزاری فارس: پیمان حاج‌محمود‌عطار، وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با «فرهیختگان» به ضعف قوانین درخصوص رمالی و فالگیری اشاره کرد و گفت: برخی از این کلاهبرداران که در قالب رمالی و فالگیری اقدامات فریبکارانه انجام می‌دهند علاوه‌ بر اینکه وجوهی را از افراد فریب‌خورده دریافت می‌کنند حتی گاهی با استفاده از داروهای خواب‌آور، داروهای توهم‌زا یا حتی به صورت زور و عنف مبادرت به تجاوز و هتک‌حرمت قربانیان کرده‌اند. برخی افرادی که مورد تجاوز و هتک‌حرمت این کلاهبرداران قرار گرفتند به مراجع انتظامی یا قضایی مراجعه کردند اما برخی دیگر به جهت حفظ آبرویشان از مراجعه به مراجع قانونی خودداری می‌کنند ( لینک خبر)

این اخبار، آمارها و فاجعه های فوق، تنها درصد بسیار کمی از آنچه در واقعیت امروز جوامع بشری وجود دارد را نشان می دهد. در واقعیت، آمارها و فجایع بسیار بالاتر از این حرفهاست. با این تفاسیر و البته بدون اشکال دانسته شدن دعانویسی توسط بعضی از مراجع محترم تقلید (البته منظور مراجع، دعانویسی که امروزه در کشور رواج دارد نیست؛ منظور دعاهایی است که در کتب معتبر دینی مثل مفاتیح و.‌.. آمده است و موضوع این نوع دعانویسها کاملا جداست) و همچنین به علت عدم برطرف شدن تمام بیماری ها و مشکلات مردم به دست پزشک، مشاور و روانشناس، مردم در هر صورت به فالگیر و رمال مراجعه خواهند کرد. به این علت که اکثر مردم توانایی تشخیص بین دعانویسی دینی و دعانویسی شیطانی و موکل دار را ندارند.

با این شرایط موجود، ما (بعنوان مجموعه‌ی تخصصی ماورا) به این نتیجه رسیدیم که فقط یک راه برای جلوگیری و کاهش مراجعه مردم به رمال و فالگیر وجود دارد و آن هم ایجاد یک مرکز رسمی و معتبر مرتبط با امور ماورا الطبیعه می باشد تا این نوع خدمات فقط از راه صحیح و اصولی به مردم ارائه و مشکلات ماورایی مردم فقط از راه دین، تزکیه نفس و تقویت ارتباط با خداوند برطرف شوند و نه دود دادن و چال کردن و سوزاندن کاغذ و دست نوشته های جادوگرها، رمال ها و دعانویس ها…
درست است که در حال حاضر امکان ایجاد مرکز رسمی متافیزیک در کشور وجود ندارد اما باید یک امکانی برای مردم فراهم شود تا در منزل خود و بدون مراجعه حضوری، با امنیت کامل (فیزیکی و روانی) بتوانند مشکلات ماورایی خود را (که از راه پزشکی و روان درمانی حل نشده اند) تشخیص داده و از راه درست و موثق، اقدام به برطرف کردن آنها نمایند.
با کمک اپلیکیشن طب روحانی این امکان مهم را برای شما فراهم کرده ایم تا آنچه که نزد فالگیر و دعانویس به دنبالش هستید، بصورت صحیح و بر اساس علم قرائن و نشانه ها و همچنین بررسی خوابها و کابوس ها، در منزلتان و بدون مراجعه حضوری به ساحر یا کاهن به شما ارائه شود.

طراحی و کدنویسی اپلیکیشن طب روحانی

اگر تصور می کنید که اپلیکیشن طب روحانی در بازه‌ی زمانی کوتاه و بدون دردسر طراحی و ساخته شده است، سخت در اشتباه هستید. شیطان در صراط مستقیم نشسته است و هیچگاه اجازه نمی‌دهد اهدافی که مخالف با او و در جهت نجات مردم از گمراهی و تاریکی هستند به راحتی پیاده سازی شده و به ثمر بنشینند. ما در مسیر طراحی اپلیکیشن به مشکلات زیادی خوردیم اما به لطف پروردگار این کار بالاخره به ثمر نشست.

.

انتشار اپلیکیشن طب روحانی

ماجراهای عجیب اپلیکیشن، بعد از تصمیم ما برای انتشار آن شروع شد. معمولا برای انتشار نسخه Android و Ios یک اپلیکیشن، باید از اپ استورهای خارجی یا داخلی کمک گرفت. ما نیز به رسم تبعیت از قانون، ابتدا اپلیکیشن را در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت کرده و سپس برای انتشار آن در استورهای داخلی اقدام کردیم.

 

اپلیکیشن طب روحانی

اما از آنجایی که در داخل کشور به این نوع موضوعات معمولا مجوز نشر نمی دهند و آن را خرافه میدانند، فروشگاههای داخلی معتبر مثل کافه بازار، مایکت و آی اپس، اپلیکیشن را بدون هیچ تاملی و در برخورد اول رد کرده و حاضر به انتشار آن نشدند. در علت رد برنامه نوشته بودند که: امکان انتشار برنامه‌هایی که محتوای آن‌ها موجب ترویج خرافات، باورهای نادرست و دامن‌زدن به شایعات در جامعه می‌شود، در بازار وجود ندارد. (این در صورتی است که اگر در کافه بازار واژه‌ی دعا یا دعانویسی را جستجو کنید، با انبوهی از برنامه هایی مواجه می شوید که محتوای آنها دعانویسی و فالگیری و حتی آموزش آنها است)

 

اپلیکیشن طب روحانی

رد شدن انتشار اپ در کافه بازار

اپلیکیشن طب روحانی

رد شدن اپلیکیشن در فروشگاه اندروید ایرانی مایکت

اپلیکیشن طب روحانی

رد شدن انتشار اپ در فروشگاه ایرانی آی آپس

 

اما آیا واقعا طب روحانی و صحبت کردن از جن و جادو ترویج خرافه است؟ البته ما اینجا نمیخواهیم راجع به این موضوع صحبت کنیم چون از حوصله ی این بحث خارج است. در اینجا فقط چند سوال خطاب به صاحبان خرد و اندیشه مطرح میکنیم:

۱. اگر مبحث اجنه و دعا و جادو خرافه و غیر واقعی است پس چرا در آیات و روایات بصورت گسترده به آن پرداخته شده است؟ این همه اخبار و اتفاقات ناشی از این گونه اعمال پس چیست؟

۲. آیا رد کردن موضوعات مرتبط با جن و شیطان و خرافه خواندن آنها، مخالفت صریح با نص قرآن کریم نیست؟ پس فرق ما با کافران و مشرکان زمان پیامبران چیست؟ (آن زمان، پیامبران را جن زده و ساحر خطاب میکردند اما در زمان ما این موضوع برعکس شده و میگویند افراد جن زده و ساحر وجود خارجی ندارند که در واقعی نوعی رد کردن غیر مستقیم آیات قرآن است)

۳. اگر ماورا و شیطان خرافه است، پس دلیل این همه بیماری با منشا ناشناخته یا همان ایدیوپاتیک و همچنین بیماری‌های بیگانه (Cryptogenic Disease) چیست؟ از همه مهمتر، چرا بیشتر بیماری‌ها جسمی و روحی در برابر دین و معنویت واکنش نشان میدهند؟ (منبع) اگر شیطان در ایجاد این بیماریها دخیل نبود پس طبیعتا نباید هیچ گونه واکنشی از طرف این بیماران شاهد باشیم.

 

بعد از اینکه استورها یا همان مارکت و فروشگاه‌های داخلی اصلی و معتبر ما را رد کردند، تصمیم گرفتیم اپ را در اپ استورهای خارجی مانند Appel و google play منتشر کنیم. اما با توجه به تحریم هایی که متوجه ایران است معمولا نمی شود با آی پی و حساب بانکی داخلی در گوگل و اپل اکانت دولوپر یا همان توسعه دهنده ایجاد کرد.

در نهایت به این نتیجه رسیدیم که  اپلیکیشن طب روحانی را در سایت طب روحانی منتشر کنیم. البته این کار سختی ها و محدودیت هایی هم داشت که با یاری خداوند برطرف شد. ان شاءالله در آینده امکان انتشار اپلیکیشن طب روحانی در استورهای مختلف داخلی و خارجی فراهم گردد. آمین

پی نوشت: بعد از گذشت ۲ ماه از انتشار اپلیکیشن در سایت، به یاری خداوند متعال توانستیم آن را در گوگل پلی ثبت و منتشر کنیم.

 

لینک دریافت اپلیکیشن طب روحانی

طبق سیستم عامل گوشی خود، میتوانید اپلیکشن طب روحانی (نسخه اندروید و ios) را از لینک‌های زیر دانلود کرده و طبق آموزش های فوق آن را نصب و استفاده نمائید:

دانلود با لینک مستقیم

 

اپلیکیشن طب روحانی

توجه۱ : برای دانلود نسخه ios از مارکت انار دونی، می بایست در این مارکت اشتراک خریداری کنید که هزینه آن با اشتراک درون برنامه ای اپلیکیشن طب روحانی متفاوت است.

توجه۲ : اگر از نحوه ی کار با اپلیکیشن آشنایی ندارید، می توانید این آموزش تصویری را مشاهده نمائید.