با یاری خداوند بزرگ و عنایت ولی عصر (عج) و معصومین علیهم السلام، بعد از گذشت ۳ سال از راه اندازی سایت طب روحانی (و تحمل فشارهای فراوان در این زمینه) این بار نیز توانستیم با طراحی اپلیکیشن طب روحانی و انتشار آن بعنوان عیدی آخر سال در تاریخ مبارکی همچون اعیاد شعبانیه و در آستانه میلاد سراسر نور منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج)، ضربه‌ی مهلکی بر پیکره‌ی شیطان و لشکریانش وارد نموده و قدم محکم دیگری در راه خدمت به خدا و دین برداریم. از خداوند بزرگ خواستاریم که این خدمت کوچک را از ما پذیرفته و ما را در یاری رساندن به بندگانش در این مسیر مخوف، تنها نگذارد.

وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا
ﻭ ﺑﮕﻮ: ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺍ! ﻣﺮﺍ [ﺩﺭ ﻫﺮ ﻛﺎﺭ ﻭ شغلی] ﺑﻪ نیکی ﻭﺍﺭﺩ ﻛﻦ ﻭ ﺑﻪ نیکی ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺁﻭﺭ ﻭ ﺑﺮﺍﻳﻢ ﺍﺯ ﻧﺰﺩ ﺧﻮﺩ ﻧﻴﺮﻭیی ﻳﺎﺭی ﺩﻫﻨﺪﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻩ (اسرا/٨٠)

  آنچه در این مقاله می خوانید:

هدف از طراحی اپلیکیشن طب روحانی

همانطور که میدانید، امروزه (به علت عجز و ناتوانی طب نوین و سنتی در درمان بیماریها) اقبال مردم در مراجعه به دعانویس و فالگیر، به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. این امر باعث شده تا زمینه‌ی اغفال و سو استفاده از مراجعین توسط این گونه افراد نیز فراهم گردد. از طرفی دیگر، هر یک نوبت مراجعه به جادوگر، دعانویس و فالگیر به معنی یک قدم به سمت شیطان رفتن و همان اندازه از خداوند دور شدن است. چون این نوع افراد، نه تنها مراجعین خود را به خدا و دین دعوت نمی کنند بلکه با کمک گرفتن از اجنه و دادن یکسری نسخه ها و وارد کردن شیاطین به زندگی مردم، مشکلات آنها را نیز بدتر از قبل خواهند کرد.

«هیثم» می گوید، به امام صادق علیه السلام عرض کردم: در جزیره ما کسی است که از اجناس مسروقه و محل آنها خبر می دهد، آیا می توانیم سراغ او رویم و گمشده خود را از او جویا شویم؟ حضرت در پاسخ یک حدیث از پیامبر (ص) نقل کردند و فرمودند:

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:

مَنْ صَدَّقَ کَاهِناً أَوْ مُنَجِّماً فَهُوَ کَافِرٌ بِمَا أُنْزِلَ عَلَى مُحَمَّدٍ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ .
هر کسی یک فرد منجم (کسی که بر اساس علم نجوم اقدام به پیشگویی و جادوگری کند) یا کاهن (کسی که با کمک اجنه خبر از آینده دهد) را تصدیق  و یا به او مراجعه و حرفهایش را باور کند، پس به یقین نسبت به آنچه بر محمد (ص) نازل شده کافر گشته است.
منبع: تفصیل وسائل الشیعه إلی تحصیل مسائل الشریعه/ جلد۱۷/ صفحه۱۴۴

 امام صادق (علیه السلام)

اَلْمُنَجِّمُ کَالْکَاهِنِ وَ اَلْکَاهِنُ کَالسَّاحِرِ وَ اَلسَّاحِرُ کَالْکَافِرِ وَ اَلْکَافِرُ فِی اَلنَّارِ
فرد منجم مانند یک شخص کاهن میماند و شخص کاهن همچون ساحر و جادوگر است و ساحر نیز مانند کافر و فرد کافر قطعا در آتش است.
منبع: تهذیب الأحکام/ جلد۴/ صفحه۱۵۷

با توجه احادیث فوق مراجعه به این گونه افراد و یا باور کردن و نسخه گرفتن از آنها حرام شرعی است اما متاسفانه خیلی از مردم این را نمی دانند. البته در این بین، یکسری اطلاع رسانی‌ها از طرف صدا و سیما و رسانه‌های مختلف بعنوان هشدار به مردم داده شد اما این هشدارها و اطلاع رسانی‌ها نه تنها سودی نداشت بلکه مراجعه‌‌ی مردم به رمال، جادوگر و دعانویس بیشتر نیز شده است. در ادامه میتوانید اخبار منتشر شده در خبرگزاری های رسمی کشور را در این زمینه به همراه لینک خبر مرتبط مشاهده کنید:

خبرگزاری ایسنا: آمار دقیقی از دعانویسان ایران در دست نیست ولی بعضی حدود ۱۰ هزار نفر را برآورد می‌کنند که در سراسر کشور پراکنده‌ شده اند ( لینک خبر)

باشگاه خبرنگاران جوان: دعا، دعانویسی، استخاره، سحر و جادو و از این قبیل مباحث، صحبت‌هایی است که در میان بسیاری از افراد مانند نقل و نبات است و برخی به آن آنقدر ایمان دارند که گا‌هی خداوند بزرگ را یادشان می‌رود و دست به دامان افرادی به عنوان دعانویس می‌شوند (لینک خبر )

-پایگاه اطلاع رسانی حوزه: امروزه در برخی از نقاط، بازار سحر و جادوگری رواج نسبی دارد و برخی به طمع رسیدن به دنیا و سایر امیال مربوط به آن و یا ناآشنا به حرمت اکید سحر، بر آن دامن می زنند و آتش آن را شعله ورتر می سازند، و به شیوه های مختلف فساد و تباهی را در جامعه رواج می دهند. از زن و شوهری که یک لحظه فراق را تحمل نمی کنند، دشمنان جانی می سازند و بین دو نفر از هم بیگانه عشق لیلی و مجنون برقرار می نمایند. دختری را از ازدواج محروم و دیگری را مجبور به تن دادن بر ازدواجی نامیمون می کنند. جوانی را از امکان استفاده از غریزه شهوی منع می نمایند و… (لینک خبر)

خبرگزاری مهر: این افراد بدون سواد و اطلاعات کافی از ناآگاهی مردم استفاده کرده و در اغلب موارد حقوق آنها در سطح یا بسیار بالاتر از یک پزشک است به گونه‌ای که حق ویزیت دریافت و درست همانند پزشکی که برای بررسی وضعیت بیمار خود از وی درخواست مراجعه مجدد دارد این افراد نیز به مراجعان می گویند که یک یا چند ماه دیگر مراجعه کنند تا دعای جدیدی دریافت کنند و از این طریق پول کلانی به جیب می زنند ( لینک خبر)

خبر آنلاین: معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی که در سال ۱۳۸۹ در کشور صورت گرفته، ۴۲ درصد افرادی که دارای اختلالات روانی هستند، در ابتدا به دعانویس مراجعه کرده‌اند. رضایی با انتقاد از اینکه مردم درمان رمال ها و دعانویس را بیشتر می‌پسندند، خاطرنشان کرد: باور نادرست دیگری که افراد مبتلا به اختلالات روانی را اذیت می‌کند، مسخره کردن آنها و استفاده از القاب نادرست مانند “خل و چل” است ( لینک خبر)

خبرگزاری فارس: پیمان حاج‌محمود‌عطار، وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با «فرهیختگان» به ضعف قوانین درخصوص رمالی و فالگیری اشاره کرد و گفت: برخی از این کلاهبرداران که در قالب رمالی و فالگیری اقدامات فریبکارانه انجام می‌دهند علاوه‌ بر اینکه وجوهی را از افراد فریب‌خورده دریافت می‌کنند حتی گاهی با استفاده از داروهای خواب‌آور، داروهای توهم‌زا یا حتی به صورت زور و عنف مبادرت به تجاوز و هتک‌حرمت قربانیان کرده‌اند. برخی افرادی که مورد تجاوز و هتک‌حرمت این کلاهبرداران قرار گرفتند به مراجع انتظامی یا قضایی مراجعه کردند اما برخی دیگر به جهت حفظ آبرویشان از مراجعه به مراجع قانونی خودداری می‌کنند ( لینک خبر)

این اخبار، آمارها و فاجعه های فوق، تنها درصد بسیار کمی از آنچه در واقعیت امروز جوامع بشری وجود دارد را نشان می دهد. در واقعیت، آمارها و فجایع بسیار بالاتر از این حرفهاست. با این تفاسیر و البته بدون اشکال دانسته شدن دعانویسی توسط بعضی از مراجع محترم تقلید (البته منظور مراجع، دعانویسی که امروزه در کشور رواج دارد نیست؛ منظور دعاهایی است که در کتب معتبر دینی مثل مفاتیح و.‌.. آمده است و موضوع این نوع دعانویسها کاملا جداست) و همچنین به علت عدم برطرف شدن تمام بیماری ها و مشکلات مردم به دست پزشک، مشاور و روانشناس، مردم در هر صورت به فالگیر و رمال مراجعه خواهند کرد. به این علت که اکثر مردم توانایی تشخیص بین دعانویسی دینی و دعانویسی شیطانی و موکل دار را ندارند.

با این شرایط موجود، ما (بعنوان مجموعه‌ی تخصصی ماورا) به این نتیجه رسیدیم که فقط یک راه برای جلوگیری و کاهش مراجعه مردم به رمال و فالگیر وجود دارد و آن هم ایجاد یک مرکز رسمی و معتبر مرتبط با امور ماورا الطبیعه می باشد تا این نوع خدمات فقط از راه صحیح و اصولی به مردم ارائه و مشکلات ماورایی مردم فقط از راه دین، تزکیه نفس و تقویت ارتباط با خداوند برطرف شوند و نه دود دادن و چال کردن و سوزاندن کاغذ و دست نوشته های جادوگرها، رمال ها و دعانویس ها…
درست است که در حال حاضر امکان ایجاد مرکز رسمی متافیزیک در کشور وجود ندارد اما باید یک امکانی برای مردم فراهم شود تا در منزل خود و بدون مراجعه حضوری، با امنیت کامل (فیزیکی و روانی) بتوانند مشکلات ماورایی خود را (که از راه پزشکی و روان درمانی حل نشده اند) تشخیص داده و از راه درست و موثق، اقدام به برطرف کردن آنها نمایند.
با کمک اپلیکیشن طب روحانی این امکان مهم را برای شما فراهم کرده ایم تا آنچه که نزد فالگیر و دعانویس به دنبالش هستید، بصورت صحیح و بر اساس علم قرائن و نشانه ها و همچنین بررسی خوابها و کابوس ها، در منزلتان و بدون مراجعه حضوری به ساحر یا کاهن به شما ارائه شود.

طراحی و کدنویسی اپلیکیشن طب روحانی

اگر تصور می کنید که اپلیکیشن طب روحانی در بازه‌ی زمانی کوتاه و بدون دردسر طراحی و ساخته شده است، سخت در اشتباه هستید. شیطان در صراط مستقیم نشسته است و هیچگاه اجازه نمی‌دهد اهدافی که مخالف با او و در جهت نجات مردم از گمراهی و تاریکی هستند به راحتی پیاده سازی شده و به ثمر بنشینند.
در فروردین ماه ۱۳۹۸ ایده‌ی طراحی و ساخت اپلیکیشن طب روحانی با یک شرکت معتبر برنامه نویسی داخلی در میان گذاشته شد. این شرکت (بعد از بررسی و برآورد هزینه ها که خود بیش از ۷ ماه زمان برد) بازه‌ی زمانی ۴ ماهه را برای تحویل نهایی پروژه تخمین زد.

بعد از گذشت این مدت، و زمانی که ما چشم به راه تحویل گرفتن اپلیکشن طب روحانی بودیم، اعلام کردند که موعد تحویل پروژه بخاطر شیوع بیماری همه گیر  کرونا به تعویق افتاده است! اما ما خوب میدانستیم که این تاخیرها نمیتوانند تصادفی باشند و شاید حتی خود کارمندان شرکت برنامه نویس نیز، این مزاحمت های عجیب و غریب را تابحال به چشم خود ندیده بودند. خلاصه اینکه ۴ ماه دیگر به زمان اولیه تحویل اپ اضافه شد و ما در خرداد ۱۳۹۹ اولین نسخه از اپلیکیشن طب روحانی را تحویل گرفتیم!

وقتی اپ را نصب و بررسی کردیم، متاسفانه مشاهده شد که تنها ۱۰ درصد از آنچه ما سفارش داده بودیم پیاده سازی شده بود. با مشاوره دوستان خود مجبور شدیم مجدد اشکالات مشاهده شده را مطرح کنیم تا تغییرات لازم یکی پس از دیگری صورت بگیرد. این تغییرات و تحویل نسخه ها‌ی جدید هر دو ماه یک بار بررسی و مجدد برای اصلاحات بیشتر و کامل‌تر، از طرف ما برگشت داده میشد. جالب است بدانید که یک مورد از قابلیت های اپ، از طرف شرکت برنامه نویس فراموش شده بود طوری که مجبور شدند برای پیاده سازی آن، کل برنامه نویسی را از ابتدا انجام دهند که خود این کار نیز ۴ ماه دیگر زمان برد.

پی نوشت: با وجود اینکه در قرارداد طراحی اپلیکیشن، قید شده بود که به ازای هر یک روز تاخیر در تحویل پروژه، ۲ درصد از کل هزینه قرارداد بعنوان خسارت باید به طرف مقابل پرداخت شود اما ما هیچ شکایتی از شرکت مورد نظر انجام ندادیم چون می دانستیم که این سنگ اندازی ها از طرف شیطان است و این بندگان خدا هیچ تقصیری ندارند. شاید اگر اپلیکشن دیگری بود حتی کمتر از موعد مقرر اولیه کامل و تحویل داده میشد… الله اعلم. اما در کل، چیزی که ما برآورد کردیم در صورت شکایت کردن از شرکت مورد نظر، طبق قرارداد امضا شده بین ما و آنها، بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به ما بدهکار میشدند.

خلاصه اینکه بعد از این ماجراها ما تصمیم گرفتیم که اپلیکیشن طب روحانی را تا هر کجا که آماده شده بود منتشر کرده و ادامه رفع اشکالات و تغییرات لازم را در قالب آپدیت های جدید و به مرور زمان ارائه دهیم.

انتشار اپلیکیشن طب روحانی

ماجراهای عجیب اپلیکیشن، بعد از تصمیم ما برای انتشار آن شروع شد. معمولا برای انتشار نسخه Android و Ios یک اپلیکیشن، باید از اپ استورهای خارجی یا داخلی کمک گرفت. ما نیز به رسم تبعیت از قانون، ابتدا اپلیکیشن را در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت کرده و سپس برای انتشار آن در استورهای داخلی اقدام کردیم.

 

اپلیکیشن طب روحانی

اما از آنجایی که در داخل کشور به این نوع موضوعات معمولا مجوز نشر نمی دهند و آن را خرافه میدانند، فروشگاههای داخلی معتبر مثل کافه بازار، مایکت و آی اپس، اپلیکیشن را بدون هیچ معطلی و در برخورد اول رد کرده و حاضر به انتشار آن نشدند. در علت رد برنامه نوشته بودند که: امکان انتشار برنامه‌هایی که محتوای آن‌ها موجب ترویج خرافات، باورهای نادرست و دامن‌زدن به شایعات در جامعه می‌شود، در بازار وجود ندارد. (این در صورتی است که اگر در کافه بازار واژه‌ی دعا یا دعانویسی را جستجو کنید، با انبوهی از برنامه هایی مواجه می شوید که محتوای آنها دعانویسی و فالگیری و حتی آموزش آنها است)

 

اپلیکیشن طب روحانی

رد شدن انتشار اپ در کافه بازار

اپلیکیشن طب روحانی

رد شدن اپلیکیشن در فروشگاه اندروید ایرانی مایکت

اپلیکیشن طب روحانی

رد شدن انتشار اپ در فروشگاه ایرانی آی آپس

 

اما آیا واقعا طب روحانی و صحبت کردن از جن و جادو ترویج خرافه است؟ البته ما اینجا نمیخواهیم راجع به این موضوع صحبت کنیم چون از حوصله ی این بحث خارج است. در اینجا فقط چند سوال خطاب به صاحبان خرد و اندیشه مطرح میکنیم:

۱. اگر مبحث اجنه و دعا و جادو خرافه و غیر واقعی است پس چرا در آیات و روایات بصورت گسترده به آن پرداخته شده است؟ این همه اخبار و اتفاقات ناشی از این گونه اعمال پس چیست؟

۲. آیا رد کردن موضوعات مرتبط با جن و شیطان و خرافه خواندن آنها، مخالفت صریح با نص قرآن کریم نیست؟ پس فرق ما با کافران و مشرکان زمان پیامبران چیست؟ (آن زمان، پیامبران را جن زده و ساحر خطاب میکردند اما در زمان ما این موضوع برعکس شده و میگویند افراد جن زده و ساحر وجود خارجی ندارند که در واقعی نوعی رد کردن غیر مستقیم آیات قرآن است)

۳. اگر ماورا و شیطان خرافه است، پس دلیل این همه بیماری با منشا ناشناخته یا همان ایدیوپاتیک و همچنین بیماری‌های بیگانه (Cryptogenic Disease) چیست؟ از همه مهمتر، چرا بیشتر بیماری‌ها جسمی و روحی در برابر دین و معنویت واکنش نشان میدهند؟ (منبع) اگر شیطان در ایجاد این بیماریها دخیل نبود پس طبیعتا نباید هیچ گونه واکنشی از طرف این بیماران شاهد باشیم.

 

بعد از اینکه استورها یا همان مارکت و فروشگاه‌های داخلی اصلی و معتبر ما را رد کردند، تصمیم گرفتیم اپ را در اپ استورهای خارجی مانند Appel و google play منتشر کنیم. اما با توجه به تحریم هایی که متوجه ایران است معمولا نمی شود با آی پی و حساب بانکی داخلی در گوگل و اپل اکانت دولوپر یا همان توسعه دهنده ایجاد کرد. از چند سایت خصوصی که  بعنوان صرافی آنلاین فعالیت دارند خواستیم که در مقابل دریافت وجه، برای ما در این دو سایت حساب باز کنند اما آنها اعلام کردند که درست چند روز قبل، اپل و گوگل قوانین خود را سخت تر کرده و دیگر امکان باز کردن حساب با گیفت کارت در این دو سایت وجود ندارد.
بعد از آن، تصمیم گرفتیم از بستگان و دوستانی که در خارج از کشور داریم کمک بگیریم. اما ظاهرا شیطان هر بار یک قدم از ما جلوتر بود و هیچ کدام از آنها حاضر به همکاری با ما نشدند. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که “جز ناخن انگشت خودمان کسی نمیتواند پشت ما را بخاراند”. این شد که تصمیم گرفتیم اپلیکیشن طب روحانی را در سایت طب روحانی منتشر کنیم. البته این کار سختی ها و محدودیت هایی هم داشت که با یاری خداوند برطرف شد. ان شاءالله در آینده امکان انتشار اپلیکیشن طب روحانی در استورهای مختلف داخلی و خارجی فراهم گردد. آمین

 

آشنایی با منوهای مختلف اپلیکیشن

۱. دانلود و نصب:
جهت نصب اپلیکیشن، می‌بایست به انتهای این متن مراجعه کرده و با توجه به سیستم عامل گوشی خود، روی فایل مورد نظر کلیک کرده و برنامه را دانلود نمائید. (به دلیل فراوانی بیشتر گوشی‌های اندروید، در ادامه، آموزش ها را بر اساس این سیستم عامل ارائه خواهیم داد)

اگر در تنظیمات گوشی شما تیک اجازه ندادن به نصب برنامه های ناشناس فعال شده باشد ممکن است در ابتدای نصب با پیغام خطای بالا مواجه شوید. برای حل این مشکل به بخش تنظیمات رفته و این تیک را تغییر دهید.

بعد از دانلود و کلیک روی فایل نصبی، احتمالا با پنجره‌ی زیر مواجه شوید (این پیغام به این خاطر است که اپ مستقیما از گوگل پلی دانلود نشده است و گرنه هیچ مشکل امنیتی در اپ وجود ندارد) در اینجا می بایست روی دکمه‌ی سمت چپ یعنی INSTALL ANYWAY بزنید تا برنامه روی گوشی شما نصب شود.

 

۲. صفحه اصلی:
تصویری که در زیر مشاهده میکنید تصویر صفحه اصلی اپلیکیشن طب روحانی می باشد که بعد از نصب و اجرای برنامه، آن را مشاهده خواهید کرد.
در حالت پیش فرض برنامه، تمام منوهایی که (با رنگ بنفش روشن) در این صفحه وجود دارند، غیر فعال هستند به جز منوی مقالات و مطالب که بصورت کامل و از همان ابتدای نصب برنامه (با رنگ بنفش تیره) در دسترس قرار دارد. این یعنی شما می توانید به تمام مطالبی که در سایت طب روحانی هستند و حتی آن دسته از مطالبی که نیاز به ثبت نام در سایت دارند (مثل منوی پیشگیری و درمان) بدون نیاز به ثبت نام، دسترسی داشته باشید. اما برای دسترسی به سایر بخش ها و امکانات اپ، می بایست ابتدا ثبت نام کرده و سپس اشتراک طلایی تهیه کنید.

۳. ثبت نام و خرید اشتراک:
جهت ثبت نام در اپلیکشن طب روحانی ، ابتدا به تب پروفایل در پایین سمت راست صفحه اصلی، بروید. در این قسمت یک پنجره برای شما باز می شود که می بایست ابتدا روی دکمه آبی رنگ ثبت نام کلیک کنید. در پنجره جدید تمام مشخصات خواسته شده را وارد کرده و بر روی دکمه ی ادامه کلیک کنید. در مرحله بعد، برای تایید هویت شماره موبایل، یک کد چهار رقمی برای شما پیامک می شود که باید در بخش مربوطه وارد کرده و دکمه تایید را بزنید.

اکنون ثبت نام شما صورت گرفته است. برای تکمیل سایر اطلاعات پروفایل خود و همچنین تایید ایمیل، میتوانید مجدد به تب پروفایل در صفحه‌ی اصلی مراجعه کرده و ایمیل خود را نیز تایید کنید و یک تصویر برای پروفایل خود قرار دهید.

هنوز کار تمام نشده است؛ بعد از پایان ثبت نام، اکنون برای دسترسی به دیگر منوها می بایست اشتراک طلایی تهیه کنید. برای این کار، روی سه خط افقی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید تا نوار کناری اپ برای شما باز شود. بعد از باز شدن منوی کناری، روی گزینه اشتراک طلایی ضربه بزنید. در انتهایی صفحه‌ای که برای شما باز می شود، روی دکمه‌ی پرداخت کلیک کرده و مبلغ اشتراک را پرداخت نمائید. سپس به همان صفحه بازگشته و روی دکمه آبی رنگ بررسی وضعیت پرداخت کنید تا تمام امکانات برنامه برای شما فعال شود.

اپلیکیشن طب روحانی

خرید اشتراک طلایی

توجه: در حال حاضر، ثبت نام و خرید اشتراک یکساله تنها برای کاربران داخل ایران فراهم شده است. اما در آپدیت بعدی اپلیکیشن ان شاءالله امکان ثبت نام و خرید اشتراک برای کاربران خارج از کشور نیز فعال خواهد شد.

۴. منوی مقالات و مطالب:
این بخش از برنامه همانطور که از اسمش پیداست، شامل تمام مطالب و مقالات جدید و قدیم سایت طب روحانی بصورت دسته بندی شده می باشد. می توانید با ورود به این قسمت، به گنجینه‌ی بزرگی از مطالب آگاهی دهنده، سالم و بی خطر در زمینه شیطان و بیماریهای شیطانی مرتبط، دسترسی داشته باشید و آنها را با دوستان و خانواده‌ی خود به اشتراک بگذارید. برای رفتن به هر کدام از این دسته بندی ها بر روی دکمه سبز رنگ نمایش همه کلیک کنید.

۵. منوی بررسی و مشاوره:
این قسمت از اپلیکیشن طب روحانی که یک نوع آزمون مشاوره ای خودکار (شبیه یک آزمون و تست روانشناسی) جهت تشخیص نوع بیماری ماورایی می‌باشد، در واقع یکی از مهمترین قابلیت های این برنامه است که هزینه و زحمت بسیار زیادی برای پیاده سازی آن صورت گرفته است. به جرات می توانیم به شما بگوئیم که این نوع آزمون و تشخیص نوع بیماری ماورایی بر اساس علم علائم و نشانه ها، برای اولین بار در جهان (در یک اپلیکیشن) پیاده سازی شده و در نوع خود بی نظیر است. در واقع این بخش از برنامه است که شما را از مراجعه به هر گونه فالگیر و دعانویس (جهت تشخیص نوع بیماری ماورایی) بی نیاز کرده است.

در صفحه‌‌ی اول این بخش، یک کادری برای شما باز می شود که می بایست یک شرح کامل از مشکل خود را در آن بنویسید تا بعد از آن به سوالات تستی آزمون بررسی و مشاوره پاسخ بدهید. توجه داشته باشید که حداقل متنی که باید در کادر مربوطه بنویسید ۱۰۰۰ کاراکتر می باشد. اگر متن شما کوتاه باشد، دکمه‌ی تایید و ادامه برای شما فعال نخواهد شد. پس سعی کنید با صبر و حوصله مشکل خود را بصورت کامل در کادر مورد نظر وارد نمائید.

اپلیکیشن طب روحانی

بعد از اینکه متن شما به مقدار مجاز رسید، دکمه ثبت و ادامه فعال خواهد شد که می توانید با زدن بر روی آن و تایید متن خود در مرحله بعدی، وارد بخش آزمون مشاوره شده و به سوالات تستی پاسخ دهید.
بخش آزمون شامل ۹۹ سوال چهار گزینه ای و همچنین یکسری سوالات با پاسخ بله یا خیر می باشد. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید صفحه آزمون شامل یک آیکن راهنما در بالای صفحه است. با زدن بر روی این آیکن، یک کادر سیاه رنگ برای شما باز می شود که حاوی یکسری توضیحات راجع به نحوه ی پاسخگویی به سوالات است. پس قبل از پاسخ دادن به هر سوال ابتدا متن راهنمای مرتبط با آن را مطالعه و سپس گزینه ای که در علائم خود مشاده می کنید را انتخاب نمائید. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، انتهای صفحه یک کادر برای شما باز می شود که از شما میخواهد تا توضیحات بیشتری راجع به گزینه انتخابی خود ارائه دهید. اگر این توضیحات را ننویسید، سوال بعدی برای شما فعال نخواهد شد.

اپلیکیشن طب روحانی

دقت در انتخاب گزینه ها و حوصله در پاسخگویی به سوالات این آزمون، به تشخیص صحیح بیماری ماورایی شما کمک می‌کند. اگر به خاطر زیاد بودن سوالات خسته شوید یا کاری برایتان پیش بیاید، می توانید برنامه را موقتا ببندید و سر فرصت مجدد از آخرین سوالی که پاسخ دادین، روند پاسخگویی را از سر بگیرید. این آزمون در پرونده شما ثبت میشود و در آینده برای امر درمان معنوی شما نیز از این پاسخها استفاده خواهد شد. اگر با بی دقتی و یا از روی خستگی به سوالات پاسخ دهید، طبیعتا نتیجه‌ی بررسی دقیق و درمان درستی نیز نخواهید داشت.

توجه: افرادی که قبلا در تیکت یا در تلگرام بررسی و مشاوره انجام داده اند، میتوانند پاسخ های خود را از آنجا کپی کرده و در این بخش وارد نمایند.

 

۶. نتیجه‌ی آزمون:
بعد از اینکه به تمام ۹۹ سوال آزمون بررسی و مشاوره پاسخ دادید، روی دکمه‌ی پایان آزمون ضربه بزنید. در صفحه بعد، پاسخنامه‌ی خود را بصورت کامل مشاهده خواهید کرد. انتهای پاسخنامه، بر روی دکمه نتیجه آزمون کلیک کنید تا نوع بیماری ماورایی خود را مشاهده کنید.

اپلیکیشن طب روحانی

بعد از زدن بر دکمه نتیجه آزمون و همانطور که در تصویر زیر می بینید (و طبق آنچه در سوالات آزمون پاسخ داده اید)  لیستی از بیماریهای‌ ماورایی و روحی روانی که درگیر آنها هستید برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر برای برطرف کردن مشکلات مشاهده شده قصد دارید اقدام کنید بر روی دکمه‌ی درخواست حل مشکل بزنید تا هزینه‌‌ی درمان، تاریخ دوره‌ی سنجش و همچنین تاریخ تقریبی شروع دوره‌ی درمان معنوی خود را مشاهده کنید.

توجه: دقت این آزمون در تشخیص نوع و شدت بیماری ماورایی بالای ۹۰ درصد است. مگر اینکه سوالات را با دقت و صداقت پاسخ ندهید.

اپلیکیشن طب روحانی

همچنین میتوانید با ضربه زدن بر روی هر یک از دکمه‌های نارنجی، یکسری توضیحات راجع به تاریخ پرداخت هزینه، تاریخ دوره سنجش و همچنین تاریخ شروع درمان معنوی را مشاهده نمائید. دقت داشته باشید که تمام این مراحل بصورت خودکار و بر اساس پاسخی که به سوالات می دهید و همچنین تاریخ ثبت آزمون شما در برنامه، توسط اپلیکیشن محاسبه و اعلام میگردد.

توجه: اگر شما قبلا در سایت یا تلگرام مشاوره انجام داده بودید و هزینه اعلام شده در این قسمت با آنچه در سایت به شما اعلام شد متفاوت بود، جای نگرانی ندارد. در تاریخ موعد پرداخت هزینه و قبل از پرداخت، با ارائه اسکرین شات، مبلغ برای شما اصلاح خواهد شد.

۷. دوره‌ی انتظار:
بعد از زدن بر روی دکمه‌‌ی ورود به دوره‌ی انتظار، به این بخش منتقل خواهید شد. دوره‌ی انتظار، مهمترین مرحله‌ی درمان معنوی است. درصد زیادی از موفقیت شما در دوره‌ی سنجش و همچنین درمان معنوی و رهایی از مشکلات، به عملکرد شما در این مرحله بستگی دارد.
در بالای صفحه‌‌‌ی دوره‌ی انتظار، یک جعبه ی شمارش معکوس را مشاهده خواهید کرد. این اعداد، در واقع تاریخ شروع اولین دوره‌ی سنجش شما را بصورت معکوس روز شماری می‌کنند. (حداقل زمان حضور هر فرد در دوره‌ی انتظار ۴۰ و حداکثر ۷۰ روز می باشد) پذیرش دوره‌ی سنجش، ۲۸ام هر ماه راس ساعت ۸ صبح به مدت نیم ساعت انجام و پایان خواهد یافت. پس راس ساعت ۸ صبح روز ۲۸ام همان ماه که در پرونده شما ثبت شده، تقویم روز شمار صفر خواهد شد. بعد از اینکه تقویم روزشمار صفر شد، دکمه سبز رنگ ورود بخش سنجش برای شما فعال می شود. بلافاصله بعد از فعال شدن دکمه، روی آن ضربه بزنید تا پذیرش شوید چون ظرفیت پذیرش در هر ماه محدود است و اگر دیر اقدام کنید ممکن است با پیام تکمیل ظرفیت مواجه شوید.

اپلیکیشن طب روحانی

منوی دوره‌ی انتظار در اپلیکیشن طب روحانی ، شامل سه نوع دستورالعمل است که در سه دکمه ی سبز رنگ انتهای صفحه قابل مشاهده می باشند. در هر یک از این دستورالعمل‌ها یکسری اعمال دینی عبادی و غیر عبادی گنجانده شده است که می بایست در طول این مدت و تا قبل از فرا رسیدن تاریخ دوره‌ی سنجش، به انجام همه‌ی آنها با دقت و جدیت تمام بپردازید.
انجام درست و کامل دستورات دوره‌ی انتظار، علاوه بر کمک به موفقیت شما در دوره‌ی سنجش، به بهبود نسبی حال شما و حل کردن برخی مشکلاتتان نیز کمک خواهد کرد. در واقع با ورود به دوره‌ی انتظار، درمان معنوی شما بصورت غیر رسمی شروع شده است! پس این دوره را بسیار جدی بگیرید.

۸‌. دوره‌ی سنجش:
همانطور که در مطالب مختلف گفته بودیم، درمان معنوی، نیاز به آمادگی معنوی کامل دارد و نمی توان مستقیما و بعد از بررسی و مشاوره وارد آن شد. چون ورود مستقیم منجر به آسیب و شوک ماورایی می شود. از این رو، ما یک دوره ای برای سنجیدن آمادگی شما جهت ورود به دوره‌ی درمان معنوی قرار داده ایم تا فقط افرادی وارد درمان معنوی و جنگ با نفس و شیطان شوند که از قبل خود را آماده و مسلح کرده باشند.

دوره‌ی سنجش، یک دوره‌ی عملی فشرده ی ۷ روزه می باشد. این دوره یک مرتبه در ماه برگزار می شود و شامل یکسری اعمال و دستورات عبادی و غیر عبادی مانند نماز، صدقه، ورزش، کنترل خشم و… می باشد. افراد شرکت کننده در دوره‌ی سنجش می بایست در طول ۷ روز میزان آمادگی خود را در این آیتم ها وارد کرده و از عملکرد خود امتیاز بگیرند. کسانی که بعد از پایان ۷ روز، امتیاز لازم و نمره‌‌ی قبولی بگیرند میتوانند وارد دوره درمان معنوی شوند در غیر این صورت، می بایست ماه بعدی شرکت کرده و مجدد خود را محک بزنند.

۹. دوره‌ی درمان معنوی:
آخرین منوی اپلیکیشن طب روحانی منوی درمان معنوی می باشد. بعد از پشت سر گذاشتن مرحله مشاوره، انتظار و قبولی در دوره سنجش، آن وقت وارد مرحله‌ی آخر و جدی ترین مرحله درمان معنوی شوید. در این مرحله با دستورات دینی و عبادی، به مدت یک سال تمام با کمک یک راهنمای معنوی، مشغول تزکیه نفس و دور کردن شیاطین از زندگی فردی و اجتماعی خود و شفا از بیماری خواهید شد.

۱۰. سایر امکانات و منوها:
آنچه در بالا توضیح دادیم، منوی اصلی اپلیکیشن بودند. امکانات دیگری مانند ارتباط با واحد پشتیبانی که می توانید بصورت تماس و یا چت مشکلات فنی خود را مطرح کرده و راهنمایی دریافت کنید. منوی پاسخ به سوالات متداول و درباره‌‌ی ما نیز در نوار کناری قابل دسترس می باشند که اطلاعات مهم و مفیدی در اختیار شما قرار می دهند. همچنین تب علاقه مندی ها که می توانید مقالات مهم و مورد علاقه‌‌ی خود را در آن قرار دهید. آیکن جستجو و دیگر امکان برنامه نیز در صفحه‌ی اصلی قابل مشاهده می باشند.

لینک دریافت اپلیکیشن طب روحانی

طبق سیستم عامل گوشی خود، میتوانید اپلیکشن طب روحانی را از دو لینک زیر بصورت مستقیم و غیر مستقیم دانلود کرده و طبق آموزش های فوق آن را نصب و استفاده نمائید.

اپلیکیشن طب روحانی

دانلود نسخه android اپلیکیش بصورت مستقیم

توجه: اگر موفق به دانلود اپلیکیشن از لینک فوق نشدید، از این لینک کمکی استفاده کنید.

اپلیکیشن طب روحانی

دانلود نسخه ios اپلیکیشن از استور ایرانی اناردونی

توجه: برای دانلود نسخه ios از مارکت انار دونی، می بایست در این مارکت اشتراک خریداری کنید که هزینه آن با اشتراک درون برنامه ای اپلیکیشن طب روحانی متفاوت است.