با توجه به اتفاقات اخیر در کشور (و کل جهان) و حرف حدیث های پیش آمده راجع به بیماری ویروسی جدید، راهکارها و نسخه های زیادی دست به دست شد اما همانطور که میبینیم هیچکدام نتوانستند این بیماری را متوقف کنند. ما نیز پیامهایی از طرف شما، مبنی بر اینکه آیا طب روحانی نسخه ی خاصی جهت درمان یا مقابله با ویروس کرونا دارد یا خیر!؟ دریافت کرده ایم که در این مقاله قصد داریم راجع به آن صحبت کنیم. البته قبل از اینکه نسخه خودمان، یا بهتر است بگوئیم تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس جدید را معرفی کنیم، اجازه بدهید این نوع اتفاقات و بیماریها را (به سبک خودمان) آسیب شناسی کرده و با ماهیت واقعی آنها آشنا شویم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • تاریخچه بیماریهای همه گیر جهانی
  • نقش یهودیان در ایجاد بیماریهای همه گیر
  • ویروس کرونا، همه گیر قرن بیست و یکم
  • پیشگیری و درمان پزشکی کرونا ویروس جدید
  • آیا واکسیناسیون راهکار درستی است؟
  • نقش دین در کنترل بیماریهای پاندمیک
  • پیشگیری و درمان معنوی کرونا ویروس
  • تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس

تاریخچه بیماریهای همه گیر جهانی (پاندمیک)

بیماری طاعون سیاه یا مرگ سیاه یکی از مشهورترین بیماریهای همه گیر جهانی محسوب می شود. از قرن ششم پس از میلاد، شیوع بیماری همه گیر با “طاعون جاستینی” در یکی از استانهای چین بصورت جدی شروع شد و به مرور زمان به آسیای میانه، ایران، ترکیه و در نهایت به اروپا رسید که در آن زمان چندین میلیون نفر را به کام مرگ کشاند و حتی از این بیماری بعنوان عامل سقوط و نابودی امپراطوری روم شرقی نیز یاد میکنند. البته طاعون در دو موج دیگر، یکی در قرن چهاردهم و دیگری در قرن نوزدهم میلادی (مبدا شیوع هر سه کشور چین بود) به مرحله همه گیر جهانی رسید و در هر بار شیوع خود، چندین میلیون نفر از مردم جهان را از پای در آورد.

تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس

طاعون خیارکی، در قرن ۱۴ با حدود ۷۵ میلیون نفر قربانی، یکی از مرگبار ترین بیماریهای واگیر تاریخ جهان لقب گرفت. این بیماری که از چین شروع شده بود، باز هم به اروپا رسید و حدود دو سوم از جمعیت اروپای آن زمان را در نوردید بطوری که در برخی منابع تاریخی گفته شده است حدود ۸۰ درصد جمعیت کشورهای ایتالیا، اسپانیا و جنوب فرانسه بر اثر این بیماری از بین رفت و بعضی شهرها مانند میلان و پاریس خالی از سکنه شده بودند. در ایران نیز حدود یک سوم از جمعیت آن زمان، بر اثر طاعون جان خود را از دست دادند.

نقش یهودیان در ایجاد بیماریهای همه گیر

نکته جالب بیماری طاعون خیارکی این بود که یهودی ها در آن زمان به علت تسلط بر علم پزشکی (یا هر چیز دیگری) کمتر به این باکتری مبتلا شدند. این مساله، مسیحیان را بر آشفته کرد و حتی این باور در بین آنها شکل گرفت که شیوع طاعون کار سحر و جادوی یهودیان بوده است که بعدها منجر به بالا گرفتن تنش و درگیری بین آنها و یهودیان گردید. البته این مساله که آیا میشود با کمک سحر و جادو یک ویروس یا یک باکتری را به جان انسانها انداخت و در این سطح وسیع قربانی گرفت، فعلا مورد بحث ما نیست چون این موضوع، یک بحث طولانی و ریشه ای میطلبد که بالطبع در این مقاله نمی گنجد.

اما بعد از طاعون، بیماری های همه گیر جهانی دیگری نیز مانند آبله، وبا، فلج اطفال، مالاریا، انواع آنفلوانزا و حتی بیماری ایدز در قرن بیستم، وجود داشته اند که هر کدام از این بیماریها در یک دوره زمانی از تاریخ، چند صد میلیون انسان اعم از زن و مرد، کودک، پیر و جوان را به کام مرگ کشاندند و درست بعد از اینکه این بیماریها به اندازه کافی قربانی گرفت، یک نفر پیدا میشد و با کشف نوعی واکسن یا هر نوع درمان مشابه دیگری این بیماری ها را مهار میکرد. اما بعد از یک دوره زمانی، مجدد یک ویروس یا باکتری جدید و ناشناخته دیگری پدیدار میشد و باز تکرار همان سناریوهای پیشین، یعنی انتشار سریع، قربانی گرفتن و رسیدن نوش دارو بعد از مرگ سهراب.

جالب است بدانید که تا پیش از دوره تولد حضرت موسی (ع) هیچ گونه بیماری پاندمیک (همه گیر جهانی) آن هم به این شکل وسیع، وجود خارجی نداشت. این بیماریها بعد تسلط یهود بر جوامع پیشین کم کم خودش را نشان داد تا بعد از میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و پس از بالا گرفتن اختلافات و جنگ بین یهودیان و مسیحی ها، به مرور زمان این گونه بیماریها  به سایر ادیان و کشورهای مختلف نیز کشیده شد. نکته قابل تامل و عجیب این است که در هر موج از این بیماری های همه گیر جهانی، یهودی ها همیشه یا مصون بوده و یا کمترین آمار مرگ‌ و میر را نسبت به سایر مردم جهان داشته اند.

ویروس کرونا ، همه گیری قرن ۲۱

در اینکه آیا ویروس کرونا ی جدید را نیز میتوان یک بیماری همه گیر جهانی نام برد یا خیر، باید منتظر آمار بهداشت جهانی باشیم. اما به نظر ما ویروس کرونا تمام قواعد یک بیماری همه گیر جهانی را در خود دارد (تا بحال هر بیماری مسری که از کشور چین شیوع پیدا کرده بود به مرحله همه گیری جهانی رسید) البته بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، چرخه‌ای شش مرحله‌ای برای تبدیل یک ویروس جدید به همه‌ گیری جهانی وجود دارد.

این چرخه شش مرحله‌ای، وضعیتی را تشریح می‌کند که طی آن، در مرحله نخست ویروسی جدید در یک حیوان کشف می‌شود. چنانچه این ویروس خطر بروز بیماری بالقوه‌ای در بشر داشته باشد و به حیوانات دیگر و نهایتا به انسان منتقل شود، این چرخه تا مراحل میانی پیش رفته است. نقطه هشدار، از انتقال این ویروس به نخستین انسان آغاز می‌شود. در مراحل بعدی، ممکن است این ویروس به جمعیت محدودی در یک نقطه خاص محدود بماند. ولی بالاترین مرحله این چرخه، زمانی است که این بیماری جدید به دلیل ناتوانی انسان در مقابله موثر با آن، در سراسر جهان پخش شود. این مرحله آخر را وضعیت پاندمیک یا “همه‌ گیری جهانی” نامیده میشود که متاسفانه اکنون در ویروس کرونا قابل مشاهده است.

کرونا ویروس

همانطور که در تصویر فوق و آمار سایت سازمان جهانی بهداشت  مشاهده میکنید، از زمان شیوع این ویروس در جهان تا به امروز که ما این مقاله را منتشر کردیم (تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با ۵ رجب و ۲۹ فوریه ۲۰۲۰) تعداد افرادی تایید شده مبتلا به کرونا ویروس ۸۵.۶۴۱ نفر می باشند که از این تعداد ۲.۹۳۳ نفر فوت کرده اند. تعداد ۵۷ کشور نیز درگیر این بیماری می باشند. نمودار رشد تعداد مبتلایان را در سمت چپ تصویر میتوانید مشاهده کنید. در سمت راست نیز تعداد کشورهایی که بیشترین آمار مبتلا به ویروس کرونا را دارند دیده می شوند که ایران با ۵۹۳ نفر در جایگاه پنجم قرار دارد.

پیشگیری و درمان پزشکی کرونا ویروس

معمولا بعد از شیوع گسترده یک بیماری، دانشمندان و متخصصان حوزه پزشکی به دنبال شناسایی منشا، نوع، نحوه و سرعت انتشار، مقاومت دارویی، میزان خطر و در نهایت پیشگیری و درمان آن خواهند رفت. معمولا این پروسه تحقیقاتی و کشف دارو و واکسن مقابله با بیماریهای همه گیر، به حداقل شش ماه تا یک سال زمان نیاز دارد تا بتوان آن دارو را به عنوان درمان قطعی برای انسان استفاده کرد. البته بیشتر این واکسن ها و داروها در ابتدای راه شکست میخورند چون نمیتوانند آن مصونیت لازم را به انسان بدهند. اجازه بدهید با خود واکسن و نحوه ساختن آن آشنا شویم:

واکسن چیست؟
واکسن زدن، در واقع تزریق ویروس ضعیف شده یا کشته شده یک بیماری به بدن می باشد. به زبان ساده تر، واکسن حاوی میکروب یک بیماری است که با روشهایی در آزمایشگاه ها آن را ضعیف و بی‌ آزار ساخته‌اند. این واکسن بعد از تزریق در بدن انسان، پادزهر (آنتی‌بادی) تولید می‌کند که با ویروس بیماری وارد نبرد شده و آن را خنثی می‌ کند.

نحوه ساخت واکسن:
برای تهیه واکسن، نخست حیوانی را دچار بیماری مورد نظر می‌کنند. سپس ویروس آن بیماری را از بدن حیوان مزبور جدا کرده و مجددا آن را به حیوانی دیگر تزریق می‌کنند. پس از بیمار شدن حیوان جدید، باز ویروس را از بدنش جدا می‌سازند و به حیوان دیگری تزریق میکنند. آنقدر این عمل را تکرار می‌کنند تا به قدری این ویروس ضعیف گردد که اگر آن را به بدن انسانی تزریق کنند، او را بیمار نکرده، بلکه (با تحریک سیستم ایمنی بدنش) برایش مصونیت ایجاد بکند.

تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس

راه دیگر واکسن‌ سازی این است که آن را از ویروسهای مرده یا بی‌فعالیت به دست می‌آورند. با تزریق این نوع واکسن بدن مشغول ساختن پادزهر می‌شود و خود را آماده دفاع در برابر میکروب اصلی در هنگام بروز بیماری می‌کند. برای بیماری آنفلوانزا از این روش استفاده می‌کنند. البته گاهی هم خود ویروس را بی‌ آنکه ضعیفش کنند، از راه پوست به بدن تزریق می‌ نمایند. آنگاه چون ویروس از راه غیر طبیعی وارد بدن شده است، باعث بیماری نمی‌شود ولی ایجاد مصونیت می‌ کند. (دانشنامه رشد)

واکسن سرماخوردگی:
واکسن سرماخوردگی، ویروس ضعیف شده این بیماری است که به بدن تزریق می‌شود و ورود این ویروس ضعیف شده به بدن سبب می‌شود که سیستم دفاعی ما فعال شده و در حالت آماده‌ باش باقی بماند. بدین ترتیب اگر ویروس سرماخوردگی به بدن حمله کند به علت آگاهی و فعال بودن سیستم دفاعی، به سرعت شناسایی شده و از بین می‌رود. اما از آنجایی که ویروس سرماخوردگی هر سال با یک تغییر کوچک به نوع جدیدی تبدیل می‌شود، کمی پس از آغاز فصل سرما فعالترین نوع ویروس و میزان تغییر آن باید شناسایی شده و واکسن جدید ضد سرماخوردگی ساخته بشود.

البته این را هم باید مد نظر قرار داد که واکسن سرماخوردگی اثر محدود دارد و باید هر سال در زمان معین تزریق آن تجدید شود و تزریق واکسن آنفلوانزا ایمنی ۸۰ درصدی را فقط برای یکسال ایجاد می‌کند. چون سرماخوردگی و آنفلوانزا دهها نوع دارد و واکسنهایی که تاکنون ساخته شده‌اند تنها در برابر ویروس چند نوع سرماخوردگی مصونیت ایجاد می‌کنند.

تا بحال واکسنی برای سرماخوردگی ساخته نشده است که بتوان آن را مثل واکسن آبله یا سرخک در همه کشورها استفاده کرد، چون هر کشوری معمولا ویروسهای سرماخوردگی و آنفلوانزای مخصوص خودش را دارد. ولی در حال حاضر خیلی از کشورها ویروسهای منطقه خود را شناسائی کرده و برایش واکسن درست کرده‌اند.

آیا واکسیناسیون راهکار درستی است؟

امروزه واکسیناسیون تنها راه کشف شده توسط علم پزشکی بشمار می رود که توانسته است بسیاری از بیماریهای همه گیر جهانی که در ابتدای این مقاله یعنی تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس به آنها اشاره کرده ایم را ریشه کن کرده و یا آنها را به حداقل برساند. اما (جدای از ماهیت و نحوه ساخت واکسن) به اقرار خیلی از پزشکان، برخی واکسن ها در بعضی افراد میتوانند مضر و حتی کشنده نیز باشند! مثل افرادی که سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند یا یکسری افراد با شرایط خاص، تزریق واکسن برای آنها میتواند کاملا خطرناک باشد.

اما روی هم رفته، در دنیای امروز و با این سطح از عقاید و باورها نادرست، و در جوامعی که اصل دین به کلی در آنها فراموش شده است، چاره ای جز واکسیناسیون وجود ندارد. البته امروزه برخی افراد که در حوزه طب سنتی و طب اسلامی فعالیت دارند، شدیدا مخالف واکسن هستند و حتی مردم را از این کار منع میکنند! از نظر ما این کار آنها اشتباه و دیوانگی است. بله ما هم در طب روحانی با واکسن و تزریق میکروب ناقل بیماری به بدن (حتی از نوع ضعیف آن) مخالف هستیم چون معتقدیم عواقب بسیار بد و مخربی بر ابعاد مادی و به خصوص معنوی انسان بر جای خواهد گذاشت! اما در این برهه زمانی، ناچار به پذیرفتن این مساله هستیم چون از دین فاصله گرفته ایم!

ما معتقدیم واکسیناسیون زمانی در یک جامعه باید حذف یا محدود شود که آن جامعه در سطح بالایی از عقاید و باورهای دینی صحیح قرار گرفته باشد. چون از نظر ما، سیستم ایمنی بدن انسان، تنها از این راه ‘بصورت طبیعی’ تقویت شده و مصونیت ایجاد میکند. در غیر این صورت، حذف واکسیناسیون یک خودکشی محض و یک ترفند شیطانی به شمار می رود.

سوال:
آیا تا بحال به این فکر کرده اید که چرا بشر بجای یافتن راهکارهایی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن، همیشه در صدد تحریک و مقابله با آن بر آمده است!؟ چرا انسان واکسیناسیون را جهت تحریک سیستم ایمنی بدن و شیمی درمانی را جهت نابودی آن، اختراع کرده است اما هیچ گاه دارو یا راهکاری جهت تقویت آن کشف نکرده است؟
پاسخ؛
جدای از مساله ی منفعت طلبی و مافیای دارو، اگر انسانها (دانشمندان و پزشکان) بدون تعصب به دنبال راهکارهایی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن و تحقیق و پژوهش های پی در پی در این زمینه بروند، بدون شک سر از دین و انجام اعمال عبادی در خواهند آورد. آنوقت باید به جای واکسن یا مصرف داروهای شیمیایی-گیاهی و یا هر چیز دیگری، انسان را به سمت دین و عبادت خدا دعوت بکنند. اما از آنجایی که شیطان در کمین بشر و در صراط مستقیم نشسته است، به هیچ وجه این اجازه را به آنها نخواهد داد! در نتیجه به همان سرکوب سیستم ایمنی بدن یا دستکاری آن اکتفا خواهند کرد.

نقش دین در کنترل بیماریهای پاندمیک

متاسفانه در هنگام بروز بیماریهای همه گیر جهانی، تنها حوزه ای که هیچ کس سراغ آن نمی رود و از آن کمک نمیگیرد، حوزه دین و مذهب است. البته حق هم دارند چون امروزه شیطان (با بستن تمام روزنه ها) ، انسان را به جایی رسانده است که اگر بخواهد هم نمی تواند با کمک دین، بیماریها را درمان بکند! بر همین اساس مجبور است که از درمان های پزشکی و یا هر نوع درمان غیر معنوی دیگری کمک بگیرد.

همین بیماری کرونا ویروس را در نظر بگیرید، نه تنها برای مقابله با آن هیچ کسی راهکار معنوی ارائه نداده بلکه، تمام مراکز و مراسم دینی و مذهبی مثل نماز جماعت، نماز جمعه، دعا خوانی، زیارت بقاع متبرکه (و حتی حج) جهت پیشگیری و کنترل شیوع این بیماری، به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل در آمده است. قطعا این اتفاق یک تهدید جدی برای دین و یک باخت برای کشورهای مسلمان بشمار می رود. اما همانطور که پیش تر گفتیم، در این برهه زمانی ما ناچار به پذیرفتن و اطاعت از این نوع دستورات هستیم.

در واقع، تعطیلی مراسمات مذهبی دسته جمعی، یک تصمیم بین بد و بدتر است. چون اگر نپذیریم و از دستور وزارت بهداشت اطاعت نکنیم، قطعا چند روز بعد، گسترش ویروس کرونا را به وجود افراطی گری مذهبی در جامعه نسبت می دهند. پس توصیه ما به دینداران این است که از های و هوی بی مورد و نگرانی های افراط گونه نظیر وای مسجد و حرم را بستن، نماز جمعه را تعطیل کردند، دعای ندبه را بعد از ۵۱ سال کنسل کردند و از این دست اعتراضات، دست بردارند.

اگر ما واقعا نگران دین و مراسمات مذهبی خودمان هستیم، می بایست خیلی پیش تر ها به فکر احیای صحیح دین و پایبندی به واجبات الهی و دوری از گناه می بودیم. مطمئن باشید ما مسلمانان اگر درست و کامل به دین و آنچه خداوند به ما توصیه کرده است، چنگ می زدیم هیچگاه درگیر بیماری های همه گیر جهانی نمی شدیم.

پس بجای تهمت زدن به این و آن و ایجاد جنگ روانی دیگری در جامعه، بهتر است در منزل بنشینیم و به فکر احیای واجبات الهی، اصلاح عادتها و باورهای غلط و در تلاش جهت ترک گناهان خودمان باشیم! چون قطعا اگر ما در انجام واجبات و ترک محرمات بصورت ‘قابل قبول’ عمل کرده بودیم، حرم اهل بیت علیهم السلام هیچ گاه بسته نمی شد. (فَلَا تَلُومُونِی وَلُومُوا أَنفُسَکُم / ابراهیم ۲۲)

پیشگیری و درمان معنوی کرونا ویروس

اصولا ما برای این نوع بیماریها که همه گیر هستند و با سرعت بالا در حال انتشار و شیوع می باشند، نسخه فردی را توصیه نمیکنیم! چون حتی اگر این نسخه ها درمان کننده قطعی هم باشند، نمی توانیم در بازه زمانی کم، درمانی سریع داشته و بیماری را (قبل از شیوع بیشتر) ریشه کن بکنیم. نسخه فردی، برای بیماریهایی مناسب است که هنوز به مرحله همه گیری نرسیده یا به طور کل واگیر دار نیستند.

مثلا میتوان برای یکسری افراد که به نوعی بیماری غیر پاندمیک مبتلا هستند، نسخه معنوی فردی مثل خوردن آب قرآنی، تمرین قنوت یا صدقه دادن و مانند اینها را توصیه کرد، اما برای بیماریهای مانند کرونا ویروس که به مرحله واگیر جهانی رسیده است، به نظر شما اگر به مردم یک کشوری مثل چین بگوئیم صدقه بدهید یا تمرین قنوت انجام دهید، همه آنها انجام میدهند؟ اصلا در این برهه از تاریخ، کسی به نسخه های معنوی توجه دارد؟ پس باید دنبال یک نسخه جهانی باشیم. نسخه ای که بتواند در آن واحد و در زمان کم، بر روی کل مردم جهان و بصورت نامحسوس تاثیر گذاشته و بیماری را ریشه کن بکند.

طبیعتا برای دسترسی به همچین نسخه ای باید از یک منبع یا وسیله ای کمک گرفت که بتواند به تمام مبتلایان کرونا ویروس در جهان، (با هر باور و اعتقادی که باشند) بطور همزمان و در آن واحد دارو تزریق کند. فقط با این روش است که میتوانیم در زمان کم، جلوی تلفات غیر عادی این بیماری را گرفته و آن را ریشه کن کنیم. و الا اگر حتی یک انسان یا یک حیوان آلوده به این ویروس باقی بماند، قطعا بعد از یک دوره ای، مجدد شاهد شیوع آن بیماری خواهیم بود.

معرفی تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس

ما دین دارها باید یک نسخه ای به جهان ارائه دهیم که علاوه بر درمان و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ویروس ، مانع جهش آن و یا بازگشت دوباره اش در سال های بعد بشود. این نسخه گرانبها و فوق العاده، “دعا کردن و کمک خواستن از خداوند” نام دارد. شاید این نسخه برای شما خنده دار و غیر کاربردی باشد اما مطمئن باشید در این شرایط خاص، به جز دست رحمت خداوند (که مثل همیشه و در طول تاریخ بدون منت به داد بشر رسیده است) هیچ راهکار و نسخه ای نمیتواند در مدت کم و با تلفات پایین، جلوی یک بیماری همه گیر جهانی را بگیرد.

تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس

دعا کردن و کمک گرفتن از خداوند، تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس می باشد. اما این نسخه، شرایط و قوانین خاص خودش را نیز دارد و به این سادگی ها هم که ما فکر میکنیم نیست. چون اگر بنا (صرفا) تلفظ یکسری کلمات باشد که تا بحال خیلی ها برای نجات از ویروس کرونا (احتمالا) دست به دعا برده باشند ولی میبینید که تغییری در آمار مبتلایان به وجود نیامده است. پس در می یابیم که بیش از دعا کردن، استجابت دعا مهم است. یعنی باید شرایط دعا کردن ما طوری باشد که احتمال قبول و استجابت آن توسط خداوند، به بالاترین سطح ممکن برسد.

در مقاله مرتبط با ” شرایط استجابت دعا ” نکات مهمی را در این باره گفته بودیم اما برای ریشه کن کردن یک بیماری همه گیر جهانی، احتیاج به اضافه کردن یکسری موارد دیگری نیز داریم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

۱. تشکیل تیم دعا:
همانطور که برای درمان یک بیماری سخت در یک انسان، یک کادر پزشکی نخبه و متخصص را گلچین و آنها را گرد هم جمع میکنند، برای دعا کردن و طلب حاجتی تا این اندازه بزر‌گ (رهایی از کرونا ویروس) از خداوند، باید افرادی رو انتخاب کنیم که دارای کمترین عادت و باور غلط و در سطح خوبی از انجام واجبات الهی و ترک محرمات باشند تا هنگام شروع اجرای این نسخه و تکرار متن دعا، بالاترین نیرو جهت رساندن آن به آسمان ایجاد بشود. (ما در طب روحانی یک تیم دعا به همراه درمانجوها تشکیل خواهیم داد. شما نیز میتوانید در خانواده یا با همراه کردن دوستان و آشنایان خود نیز یک تیم دعا تشکیل داده و نسخه را اجرا کنید)

۲. صدقه دادن:
همانطور که میدانید از زمان شیوع بیماری کرونا ویروس تا بحال، کشورهای درگیر، بودجه های هنگفتی جهت مقابله با آن اختصاص دادند که طبق اعلام فقط چند کشور درگیر، رقم نجومی بالای ۵ میلیارد دلار بودجه اختصاص داده شده است. (در ایران نیز حدود ۵۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای این کار در نظر گرفته شد) که اگر یک صدم این بودجه ها را به بخش درمان معنوی که در واقع تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس می باشد اختصاص داده میشد کل جهان یک شبه از دست ویروس کرونا خلاصی می یافت. این حرف صرفا یک شعار نیست بلکه یک عقیده با پشتوانه دینی است.

بعد از تشکیل تیم دعا، تمام افرادی که در این تیم حضور دارند باید هر کدام از آنها یک مبلغ قابل توجهی (بالای ۱۰۰ هزار تومان) را به نیت دفع بیماری کرونا ویروس از مردم جهان، بعنوان صدقه به نیازمندان واقعی کمک کنند. تاکید میکنیم که این صدقه حتما باید به دست یک نیازمند واقعی برسد چون اگر به یک فردی بدهید که نیازمند واقعی نبوده و یا خود از دوستان شیطان باشد، قطعا یک رکن از این نسخه را درست انجام نداده اید و طبیعتا اجرای نسخه ناقص خواهد بود.

۳. نماز حاجت:
افراد حاضر در تیم دعا باید غسل و وضو ساخته و با تمرکز و خلوص نیت، نماز حاجت را حداقل یک بار در هفته بخوانند. برای کیفیت نماز حاجت دستورات مختلفی در روایات آمده است. ما به یکی از این نمازها که چهار رکعت نماز دو رکعتی می باشد در اینجا اشاره می کنیم اما شما میتوانید سایر کیفیت ها را نیز انجام دهید؛

نماز اول: در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره ی حمد را بخوانید و ۱۱ مرتبه سوره ی توحید (قل هو الله احد) و سپس همانند نمازهای معمولی به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم یکبار سوره ی حمد را بخوانید و ۲۱ مرتبه سوره ی توحید و بعد از آن قنوت نمازهای معمولی را بخوانید و سپس به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بگویید و نماز اول را تمام کنید.

نماز دوم: در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره ی حمد را بخوانید و ۳۱ مرتبه سوره ی توحید و سپس همانند نماز قبل به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم، یکبار سوره ی حمد و ۴۱ مرتبه سوره ی توحید را تلاوت کنید و سپس قنوت بخوانید و بعد از آن به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بخوانید و نماز را تمام کنید.

بعد از دو نماز: بعد از سلام نماز دوم، این اعمال را به جا آورید. در حالت نشسته ۵۱ مرتبه سوره توحید را تلاوت کنید و بعد از آن ۵۱ صلوات بفرستید و سپس به سجده رفته و در حالت سجده صد مرتبه “یا الله” بگویید و بعد از آن سر از سجده برداشته و متن دعای زیر را بخوانید. متن دعا مهمترین بخش از نسخه تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس می باشد که باید با خلوص نیت خوانده بشود؛

۴. متن دعا:

بسم الله الرحمن الرحیم. اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. سپاس مخصوص خداوند زنده و پاینده که هیچ معبودی جز او نیست، زنده میکند و میمیراند، میمیراند و زنده میکند در حالی که خودش همیشه زنده است و هیچگاه نمیمیرد. ضرر و زیان به دست او و او بر انجام هر چیزی تواناست/ سپاس مخصوص خداوندی که احزاب (طایفه های دشمن) را به تنهایی شکست داد و بدینوسیله به لشکریان خود عزت بخشید، وعده اش را عملی ساخت و بنده اش [حضرت محمد (ص)] را نصرت و پیروزی داد. خداوند از آنچه به غلط او را توصیف میکنند، پاک و منزه است. (سُبحانَهُ و تعالی عَمّا یَصِفون)

خداوندا، ای آنکه از روی لطف و مهربانی می بخشی به هر آن کس که از تو درخواست بکند یا نکند، ای کسی که کثیر (پاداش زیاد) را به قلیل (عبادت کم) میدهی، از تو درخواست بخشش و توبه از گناهانمان را میکنیم. خداوندا ما را به آنچه سَفیهان ما (کم خردان) انجام میدهند مجازات نکن/. سُبحانک اِنّا کُنا مِنَ الظالمین/ خداوندا ما را به آنچه فراموش کرده یا به خطا انجام داده ایم عذابمان نده! اگر ما را نبخشی و بر ما رحم نکنی قطعا از زیانکاران خواهیم بود، همان زیانکارانی که هم دنیا را باخته اند و هم آخرت را.

خداوندا، اکنون که بار گناهان ما زیاد شده است، شیطان و یارانش بر دنیا چیره گشته و آسیب را به سطح سلولی رسانده اند. آنها میخواهند با این کار، بندگان ناآگاه و بی آزار تو را دچار غم و اندوه کرده و درب اماکن دینی-مذهبی را ببندند. دوستان شیطان میخواهند به مردم وانمود کنند که دست خدا بسته است و نمی تواند انسانها را از بیماری نجات دهد‌. دستان خودشان بسته باد و لعنت بر آنها، بلکه دستان خداوند (برای کمک به بندگانش) کاملا باز است.

خداوندا بر شیطان لعنت بفرست و همانگونه که انبیاء و اولیاء خود را از سختی و بیماری نجات دادی، ما را نیز با کمک لشکریان خود اعم از باد، باران، نور، فرشتگان و هر آنچه در آسمانها و زمین است، از این بیماری ویروسی کنونی نجات داده و در کوتاهترین زمان، جهان را بطور کامل از آن پاکسازی کن. همانا که تو دانا، توانا و مقتدر هستی. آمین یا رب العالمین و صلی اللهم علی محمد و آله الطاهرین و عجل فرجهم.

 

توضیح: 
بعد از گذشت یک ماه از تشکیل تیم دعا در طب روحانی (حدود ۱۰ فروردین ۱۳۹۹) و مبارزه معنوی با ویروس کرونا ، مجدد آمار جدید سازمان بهداشت جهانی را منتشر و آن را با آمار فعلی مقایسه خواهیم کرد. اگر این آمار کاهش پیدا کرده بود نشان دهنده کمک خداوند در این زمینه می باشد. اگر این آمار تغییری نکرد قطعا کم کاری ها متوجه خود ما می باشد که باید تلاش خود را بیشتر کنیم.


تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس

آخرین آمار کرونا ویروس

امروز دوشنبه ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۹ مصادف با ۳۰ مارس ۲۰۲۰ و ششم شعبان ۱۴۴۱ می باشد. همانطور که یک ماه پیش وعده داده بودیم، امروز آخرین آمار و تحلیل خبرهای مرتبط با اجرای نسخه ی تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس را اعلام خواهیم کرد. تقریبا از روز دهم اسفند سال گذشته که ما نسخه درمان معنوی کرونا ویروس را با تشکیل تیم دعا و پرداخت صدقه شروع کردیم، تاثیرات آن روز به روز در کنترل مرگ و میر ناشی از این بیماری نمایان تر می شد. اما چگونه این کنترل را مطرح میکنیم در حالی که آمارها، اعداد و ارقام دیگری را نشان می دهند؟

۱. جنگ نابرابر؛
تیم دعای طب روحانی، در حالی به جنگ با کرونا رفت که فقط ۲۷ نفر عضو رسمی داشت و حدود ۳ میلیون تومان هم در این راه صدقه پرداخت کرد. این اعداد و ارقام را مقایسه کنید با تریلیون ها دلار بودجه و میلیون ها انسان در سراسر جهان که بدون رعایت نکات بهداشتی باعث شیوع این بیماری شده اند. اما با همین عده کم، دعا توانست حداقل جلوی رخ دادن یک فاجعه بزرگ انسانی را در ایران بگیرد!

به آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در اروپا و آمریکا که در تصویر فوق آمده است نگاهی بیاندازید. با اینکه کشورهای اروپایی نرخ جمعیتی کمتری نسبت به ایران دارند، هیچ گونه تحریمی متوجه آنها نیست و امکانات پزشکی کافی دارند، اما همزمان با افزایش آمار مبتلایان، آمار فوت شده ها نیز بالا رفته و حتی بیش از ۸۰۰ نفر در کشور اسپانیا جان خودشان را در یک روز از دست داده اند. اما اگر به آمار کشور ایران در تصویر زیر نگاه کنید، با افزایش غربالگری و بالا رفتن آمار مبتلایان از تاریخ دوم فروردین، مرگ و میرها نه تنها ثابت مانده است بلکه روزهای آخر، رو به کاهش نیز رفته است.

تنها راه پیشگیر و درمان کرونا ویروس

البته نسخه معنوی ما، برای کل جهان بود. یعنی تنها برای ایران دعا نکردیم بلکه برای رها شدن کل مردم جهان از شر این ویروس نحس دعا کردیم و صدقه دادیم. اما اینکه چرا در کشورهای اروپایی و آمریکا میزان مرگ و میر کنترل نشد، دلیلش را نمی دانیم. شاید مبالغ پرداختی ما برای صدقه، در آن اندازه ای نبود که بلا را از کل جهان رفع کند. نمی دانیم! شاید از این میلیاردها دلاری که برای مقابله با این ویروس در جای جای جهان صرف شد، اگر فقط ۱۰ درصد آن صرف پرداخت صدقه و دعا میشد، الان اوضاع جهان خیلی بهتر از این می بود!

۲. تعطیلی اماکن دینی-مذهبی؛
طبق تحقیقات ما، این ویروس ترس زیادی از معنویات دارد! و بالطبع با تعطیل شدن اماکن دینی مانند مساجد، مصلی ها و حرم اهل بیت علیهم السلام، می بایست علاوه بر شیوع بیشتر، تعداد قربانیان نیز افزایش پیدا میکرد. اما خدا را شکر وقتی به آمارهای کشور نگاه میکنیم، با وجود آمار تصاعدی تعداد مبتلایان، آمار مرگ و میر جهش فاحشی نداشته است. (ما امید زیادی داریم که این آمارها تا ماه مبارک رمضان، به طرز قابل قبولی کاهش پیدا کند)

۳. عدم رعایت مردم؛
ماه های آخر سال و ابتدای سال جدید شمسی در ایران، همیشه شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین ماههای سال است. با وجود تذکرات زیاد و سفارش به ماندن در منزل، اما خودتان هم دیدید که اکثر مردم رعایت نمی کردند. تعداد سفرها و دید و بازدیدها در دو سوم پایانی اسفند و یک سوم ابتدایی فروردین همچنان بالا بود. طبیعتا با این وجود، می بایست شاهد جهش بالای آمار مبتلایان و چند برابر شدن تعداد فوتی ها می بودیم. اما با وجود این عدم قرنطینه و نماندن در خانه، اعداد و ارقام چیزی به اسم فاجعه را به ما نشان ندادند.

۴. کنترل اوضاع؛
در خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکا، با وجود ادعای آنها در حوزه پزشکی و مدیریت بحران، اما شاهد هستیم که اوضاع از کنترل آنها خارج شده است و نتوانستند آنطور که باید بر این بیماری تسلط پیدا کرده و کنترل شرایط را به دست بگیرند. اما در ایران با وجود تحریم ها و فشارهای روانی رسانه ها، اکنون اوضاع به حالت کنترل شده در آمده است و بیمارستانها به مرحله اشباع و زنگ خطر در نیامدند. علاوه بر اینها چندین نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی نیز تاسیس شد.

البته ما این تسلط بر اوضاع و فراهم کردن امکانات مراقبتی را بر اساس خبرهای رسانه های داخلی یا خارجی نمیگوئیم که شاید یک عده بخواهند بگویند ممکن است این خبرها صحیح نباشد. این اخبار را درمانجوهای ما که در بیمارستان ها شاغل هستند به ما اعلام کرده اند. البته اوضاع بیمارستان های ما گل و بلبل هم نیست منتها خیلی بهتر از آنچه انتظار میرفت و آنچه اکنون در کشورهای پیشرفته شاهدش هستیم، می باشند.

سوال۱ :
از کجا ثابت میکنید که این کنترل اوضاع و جلوی فاجعه را گرفتن، نتیجه نسخه معنوی شما و حاصل دعا و صدقه بوده است؟
پاسخ:
ما فقط آنچه از دستمان ساخته بود را انجام داده ایم. نیامده ایم ثابت کنیم که این کنترل و کاهش آمار در ایران نتیجه نسخه ما بود. هدف ما فقط کنترل و کاهش آمار این بیماری است حالا این کاهش آمار، به وسیله استجابت دعای تیم ما و یا همین نسخه تنها راه پیشگیری و درمان کرونا ویروس بوده باشد یا قرنطینه، کشف دارو، واکسن و… اینها مهم نیست. چون هیچ یک از این راهکارها خارج از اراده خداوند نیست. امروزه حتی اگه واکسن و دارویی برای این بیماری کشف شود باز هم میتوان گفت که خواست خدا و نتیجه برآورده شدن دعای برخی انسانها می باشد.

سوال۲ :
آیا گفتن از دعا و صدقه برای کنترل این بیماری صحیح است و ریا محسوب نمیشود؟
پاسخ:
خیر چرا باید ریا باشد؟ وقتی در دنیایی هستیم که این روزها علم گراها به جان دینداران افتاده اند و میگویند دین در این جور مواقع تابع علم پزشکی است و نمی تواند هیچ کمک درمانی بکند، وقتی خود رئیس جمهور میگوید با کمک دو بال کادر درمان و بخش خصوصی کرونا را شکست میدهیم و هیچ اسمی از خدا و دین نمی آورد، چرا ما باید از نام بردن اسم خدا و دین و نقش آنها در کنترل این بیماری تردید داشته باشیم؟

ما با افتخار و با سری بالا به تمام روشنفکران جهان، علم گراها، لیبرال ها، سکولارها، آتئیستها، متوهم ها و هر آنکس که دین را دست و پا بسته و بدون کاربرد می بیند، اعلام می کنیم که شماها با صرف میلیاردها دلار، قرنطینه شهرها، تعطیلی کسب و کار، تولید انبوه ماسک و سایر اقلام بهداشتی، ضد عفونی کردن معابر و بسیج تمام نیروهای خود، نتوانستید کرونا را شکست دهید اما ما دینداران (با وجود اینکه هیچ اجازه ای برای دخالت مستقیم در سیاست های کنترل این بیماری نداشته ایم) فقط با اجرای صحیح دستورات خداوند و حدود ۳ میلیون تومان بودجه، حداقل جلوی یک فاجعه انسانی بزرگ را در ایران گرفتیم. فاجعه ای که اکنون در برخی کشورهای اروپایی و آمریکا متاسفانه در حال رخ دادن است.

#کرونا_را_با_کمک_خداوند_شکست_دادیم