امروزه جنسیت فرزند، برای بسیاری از پدر و مادرها اگر در اولویت اول نباشد، قطعا جزو اولویت های ابتدایی آنهاست. همانطور که میدانید، از نظر علم پزشکی یا بهتر است بگوییم در علم زیست شناسی، تعیین جنسیت توسط اسپرم ها (سلولها) ی حاوی کروموزوم های X و Y در جنس نر صورت می گیرد. به این صورت که؛ اگر هنگام لقاح، کروموزوم Y از جنس نر به کرموزومهای X از جنس ماده برسد، فرزند حاصل شده پسر، ولی اگر هر دو کروموزوم X باشند، جنسیت فرزند، دختر خواهد بود. اما در طب روحانی، ما معتقدیم که تعیین جنسیت علاوه بر پدر، توسط مادر نیز انجام میشود. درست است که کروموزوم Y از طرف پدر می باشد اما یک عامل (ماورایی) در مادر یا حتی پدر وجود دارد که در رسیدن نوع کروموزوم به تخمک دخالت می کند. این عامل مخرب چه نام دارد؟ در ادامه میخواهیم راجع به نقش ماورا در تعیین جنسیت صحبت کنیم:

نقش ماورا در تعیین جنسیت

در علم طب روحانی، یکی از عواملی که در تعیین جنسیت فرزند، نقش مهم ایفا میکند و بصورت جدی بر جنسیت فرزند نظارت دارد، موجودی به نام جن عاشق است. در روند بررسی خیلی از مراجعین، دیده شده است که علاوه بر خودشان، پدر و مادرشان نیز درگیر بیماریهای ماورایی مختلف از جمله جن عاشق هستند. چون جن عاشق از جمله ی عوامل ماورایی است که در صورت عدم درمان معنوی، تا بعد از ازدواج و حتی تا زمان مرگ نیز همراه فرد باقی خواهد ماند. بعد از مرگ نیز (به دلیل احساس تملکی که دارد) مایل است که در نسل همان شخص باقی مانده و به حیات خود ادامه دهد. در ادامه این مطلب، به طور مختصر نگاهی اجمالی به شاخصه های کلی نقش جن عاشق و نقش ماورا در تعیین جنسیت فرزندان در یک خانواده خواهیم داشت:

نکته: قبل از اینکه وارد بحث شویم، این نکته مهم را یاد آور شویم که ما در طب روحانی فقط از بیماران ماورایی صحبت می کنیم و نه افراد غیر بیمار. به همین خاطر و برای طولانی نشدن مطالب، از گفتن اینکه منظور با همه نیست و فقط افراد بیمار ماورایی خطاب ما هستند، خو دداری کرده ایم. در این مطلب هم که در باب نقش ماورا در تعیین جنسیت صحبت میشود، منظور تعیین جنسیت در افرادی است که بیمار ماورایی هستند و نه افراد سالم

همانطور که در گذشته هم اشاره شد، پدر و مادر می توانند هر دو توأمان درگیر جن عاشق باشند، (همانطور که افراد مجرد نیز درگیر این عامل هستند و بدون درمان، ازدواج کرده و صاحب فرزند می شوند.) اما نکته مهم اینجاست که چگونه می شود متوجه شد که، اگر پدر و مادر هر دو درگیر جن عاشق باشند، جن کدامیک از آنها غالب تر است؟ و این غالب بودن، جنسیت را چگونه تعیین می کند؟ ادامه ی این مطلب بسیار مهم را از دست ندهید:

یک اصل مهم:

هر یک از والدین که جن عاشق قویتری نسبت به دیگری داشته باشند، معمولا جنسیت فرزندان نیز به همان فرد کشیده خواهد شد. یعنی اگر جن عاشق مادر، قویتر باشد جنسیت غالب فرزندان دختر و اگر جن عاشق پدر، قویتر باشد جنسیت فرزندان، پسر خواهند بود. چون جن عاشقی که خودش مذکر باشد، طرفدار فرزندان دختر بیشتر و جن عاشق مونث، طرفدار فرزندان پسر بیشتری می باشد تا بتواند بعد از مرگ معشوق، گزینه های مشابه بیشتری برای تملک و ادامه دادن این ارتباط و باقی ماندن در نسل او، داشته باشد.

دسته اول: مادر دختر زا باشد

پس نتیجه میگیریم، در خانواده هایی که مادر، اصطلاحا دختر زا یعنی بدون فرزند پسر (یا اینکه تک پسر در بین چند دختر داشته) باشد، معمولا مادر خانواده، جن عاشق قوی تری نسبت به پدر دارد. در این شرایط، مادر از مشکلات و دردهای جسمی (من جمله بیماریهای رحمی، سردرد و گاها مشکلات گوارشی) بیشتری نسبت به پدر رنج می برد. اما در آن سمت، پدر خانواده که همسر وی نیز می باشد، مستعد مشکلات روحی روانی (افسردگی، اختلالات روانی، عصبانیت و پرخاش) بیشتری، خواهد بود. چون همزاد او تحت فشار و تهدید جن عاشق مادر قرار می گیرد. همچنین تک فرزند پسری که از مادر دختر زا به دنیا می آید، بیش از سایر فرزندان در معرض خطر افسردگی، اختلالات روانی و انحرافات جنسی خواهد بود.

دسته دوم: مادر پسر زا باشد

در خانواده هایی که مادر، اصطلاحا پسر زا یعنی بدون فرزند دختر (یا تعداد چند فرزند پسر، در مقابل تک دختر داشته) باشد، معمولا پدر خانواده، جن عاشق قوی تری نسبت به مادر دارد، و از مشکلات جسمی (مانند مشکلات پروستات، کمردرد و ستون فقرات، گوارشی و سردرد) بیشتری نیز رنج می برد. در آن طرف اما، مادر این خانواده به دلیل فشاری که جن عاشق پدر بر همزاد وی وارد می کند، بیشتر مستعد مشکلات روحی روانی (مانند افسردگی، عصبانیت، پرخاش و …) خواهد بود. همچنین تک فرزند دختری که از مادر پسر زا به دنیا می آید، بیش از سایر فرزندان در معرض خطر افسردگی، اختلالات روانی و انحراف قرار خواهد گرفت.

دسته سوم: دختر و پسر برابر باشند

اما در خانواده هایی که، تعداد فرزندان پسر و دختر با هم برابر (یا نزدیک به هم) باشند، جن عاشق پدر و مادر، هر دو، غالب و قوی هستند. در این نوع خانواده ها، معمولا پدر و مادر هر دو، به یک انداره درگیر بیماری و مشکلات روحی و جسمی خواهند بود و طبیعتا اختلافات و مشاجره های لفظی و فیزیکی نیز بین آنها بیشتر است چون هیچکدام کوتاه نمی آیند.

دسته چهارم: تک فرزندی

افرادی که بدون خواهر و برادر یا به اصطلاح بصورت تک فرزند بزرگ می شوند، بیش از سایر همنوعان خود که خواهر یا برادر دارند، درگیری بیماری ماورایی شدید و جدی می شوند. علت چیست؟ اگر والدین این افراد، هر یک جداگانه دچار بیماری ماورایی مانند جن عاشق باشند، این موجودات برای باقی ماندن و ادامه حیات در نسل والدین، احتیاج به این دارند تا به یکی از فرزندان منتقل شوند. حال اگر تعداد فرزندان زیاد باشد، جن عاشق پدر و مادر، دو فرزند مد نظر را انتخاب کرده و بار از روی دوش سایر فرزندان برداشته خواهد شد.
اما اگر تک فرزند باشد، جن عاشق والدین حق انتخاب ندارند. لذا برای تصاحب آن تک فرزند، بین جن عاشق پدر (جن مونث) و جن عاشق مادر (جن مذکر) کشمکش و درگیری بوجود می آید. در این بین هر کدام از آنها که قوی تر باشند، فرزند را در ماورا تصاحب کرده و دیگری در پی آزار و آسیب رساندن بر خواهد آمد.

این تک فرزند با فشارهای روحی و جسمی زیادی در طول عمر خود مواجه خواهد شد. این فشارها می تواند بشکل افسردگی، عصبانیت، تجرد، انحرافات اخلاقی، بیماری‌های روانی، آسیب های فیزیکی و… خود را نشان دهند.

مرگ و میر:

در مساله مرگ و میر نیز، خانواده هایی که در آنها، جمعیت دخترها بیشتر است، معمولا مادر خانواده بیشتر از پدر، عمر خواهد کرد. البته این مساله به عوامل دیگری نیز بستگی دارد و همیشه صدق نخواهد کرد. ولی در کل به علت ایجاد درد و بیماری روحی روانی از طرف جن عاشق، سیستم ایمنی فرد مقابل تحلیل رفته و میزان حملات و سکته های قلبی منجر به مرگ نیز در او افزایش می یابد.

وجود جادو و طلسم :

موارد فوق فقط زمانی صدق می کند که جادو و طلسمی در کار نباشد یا اگر هم باشد، قدرت آن از جن عاشق پدر یا مادر کمتر باشد. چون اگر موکل جادو از جن عاشق قدرت بیشتری داشته باشد، علائم و بیماریها به سمت تحقق یافتن هدف جادو می انجامد و دیگر جن عاشق فرصت عرض اندام و عامل ایفای نقش ماورا در تعیین جنسیت را پیدا نخواهد کرد.

پرسش و پاسخ:
سوال مهم: مگر طبق آیه زیر، تعیین جنسیت به دست خداوند نیست؟ پس چرا به نقش ماورا در تعیین جنسیت پرداختید؟

لِّلَّهِ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ یَخْلُقُ مَا یَشَاءُ یَهَبُ لِمَن یَشَاءُ إِنَاثًا وَیَهَبُ لِمَن یَشَاءُ الذُّکُورَ
ﻣﺎﻟﻜﻴّﺖ ﻭ ﻓﺮﻣﺎﻧﺮﻭﺍیی ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺯﻣﻴﻦ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺳﻴﻄﺮﻩ ﺧﺪﺍﺳﺖ، ﻫﺮ ﭼﻪ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﻰ ﺁﻓﺮﻳﻨﺪ، ﺑﻪ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﺧﺘﺮ ﻋﻄﺎ ﻣﻰﻛﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﭘﺴﺮ ﻣﻰﺑﺨﺸﺪ (شوری/۴۹)

پاسخ: بله، خداوند بر همه ی امور احاطه دارد و هیچ چیز خارج از اراده او نبوده و نخواهد بود. اما این بدین معنی نیست که خداوند در قانون هستی و نظام طبیعت که خود تدوین کرده است، دست ببرد. خداوند بطور کلی مقدر کرده است که اگر کروموزوم Y غالب شود، فرزند پسر و اگر کروموزم X غلبه کند، فرزند دختر بشود. حال یکسری عوامل میتوانند در غالب بودن هر یک از این کروموزوم ها نقش داشته باشند که باز هم در حیطه اراده خداوند است. البته تنها جن عاشق نیست که می تواند در جنسیت دخل و تصرف کند، امروزه علم ژنتیک می تواند بصورت صد در صد و بدون خطا، برای زوجین فرزند پسر یا دختر تعیین کند، آیا این کار در تضاد با آیه قرآنی نیست؟ آیا علم ژنتیک خارج از اراده خداوند کار می کند؟

پاسخ خیر است. علم ژنتیک و جن عاشق هر دو در محدوده ی اراده خداوند و طبق سنتهای الهی و قوانین حاکم بر نظام هستی که خود خداوند وضع کرده است عمل می کنند. طبق دو آیه زیر خداوند در قانون هستی مقدر کرده باشد که هر کسی از یاد من غافل شود اجنه و شیاطین به سمت او گرایش پیدا کرده و در فرزندان با او شریک می شوند:

وَمَن یَعْشُ عَن ذِکْرِ الرَّحْمَٰنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطَانًا فَهُوَ لَهُ قَرِینٌ
و هر کس که از یاد خداى رحمان روى گرداند، شیطانى بر او مى‌گماریم که همواره همراهش باشد. (زخرف/۳۶)

وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِکَ وَأَجْلِبْ عَلَیْهِمْ بِخَیْلِکَ وَرَجِلِکَ وَشَارِکْهُمْ فِی الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ وَعِدْهُمْ ۚ وَمَا یَعِدُهُمُ الشَّیْطَانُ إِلَّا غُرُورًا
و (اى شیطان!) هر کس از مردم را مى‌توانى با صداى خود بلغزان و نیروهاى سواره و پیاده‌ات را بر ضدّ آنان گسیل‌دار و در اموال وفرزندان با آنان شریک شو و به آنان وعده بده، و شیطان جز فریب، وعده‌اى به آنان نمى‌دهد (اسرا/۶۴)

در تفسیر اثنا عشری ذیل آیه فوق آمده است: مشارکت در اولاد، مراد شرکت شیطان است در انعقاد نطفه، چنانچه روایات بسیارى در این قسمت از ائمه هدى علیهم السّلام وارد شده از جمله:

۱)در اصول کافى‌ از ابى بصیر از حضرت صادق علیه السّلام قال من علامات شرک الشیطان الّذى لا یشکّ فیه، ان یکون فحّاشا لا یبالى ما قال و لا ما قیل فیه.
حضرت صادق علیه السّلام: از علامات مشارکت شیطان (در نطفه شخص) که شکى در او نیست، اینکه: شخص فحاش باشد، باک ندارد به آنچه گوید و نه به آنچه گفته شود براى او
(اصول کافى، ج ۲، ص ۳۲۳)

۲)ابى ربیع شامى گوید: شبى خدمت آن حضرت بودم، ذکر فرمود شرکت شیطان را. پس بزرگ شمرد آن را به حدى که من به فزع آمدم، عرض‌ کردم: فدایت شوم، چه چیز خارج کننده آن و چه کنم؟ فرمود: هرگاه اراده مجامعت نمائى بگو: بسم اللّه الرّحمن الرّحیم الّذى لا اله الّا هو بدیع السّموات و الارض اللّهم ان قضیت شیئا خلقته فى هذه اللیله فلا تجعل للشّیطان فیه نصیبا و لا شرکا و لا حظا و اجعله عبدا صالحا خالصا مخلصا مصیبا جلّ ثناؤک (اصول کافى، ج۲، ص۳۲۳)

پس می توان نتیجه گرفت که جن و شیطان زمانی می توانند نقش ماورا در تعیین جنسیت را داشته باشند که زن و شوهر بصورت جدی اهل انجام واجبات و ترک محرمات نباشند. دوری از یاد خدا می تواند شیطان را دمساز و همراه انسان کند (طبق آیه ۳۶ سوره زخرف) و اگر کسی شیطان را به حریم خصوصی خود راه دهد در واقع این اجازه را غیر مستقیم به او داده است تا در تعیین جنسیت فرزندانش و حتی خلق و خوی آنها نیز دخالت کند.

در واقع خداوند متعال با وضع کردن مجموعه ای از همین قوانین حاکم بر جهان هستی است که فرمود: به هر کسی بخواهد دختر عطا می کند و به هر کسی بخواهد پسر. خداوند (بر اساس رحمانیت خود) جمله ی به هر کسی که بخواهد را طوری برنامه ریزی و قانونگذاری کرده است که تحقق یافتن آن، بیشتر به خود ما بستگی داشته باشد، اینکه چه سبکی از زندگی را برای خود انتخاب کرده ایم؟ آیا بر خلاف دستورات دینی و قوانین نظام هستی حرکت می کنیم یا در جهت موافق آنها؟ چقدر ایمان به خدا داریم و در انجام واجبات و ترک محرمات موفق عمل کرده ایم؟ این قوانین در مجموع یک اصل بسیار مهمی را ثابت می کند و آن اینکه خداوند دیکتاتور نیست. یعنی حتی آنجایی هم که به کرات گفته است ‘به هر کسی که بخواهد یا نخواهد’ در واقع باز نتیجه نهایی را به عملکرد خود ما انسانها واگذار کرده است.

پی نوشت:
یکسری افراد این شبهه را مطرح می کنند که طب روحانی چرا در بررسی مراجعین خود، اطلاعات شخصی می پرسد، مگر تعداد خواهر و برادرها یا بیماریهای پدر و مادر به چه درد می خورد؟ در پاسخ می گوییم؛ ما این اطلاعات را برای کمک و پیشرفت علم، از جمله همین مطلب نقش ماورا در تعیین جنسیت از مراجعین خود میپرسیم، جهت کشف حقایق مهمی از این دست که شما در مطلب فوق مطالعه فرمودید. قطعا نتیجه ی این بررسی ها به سود خود مراجعین است. اگر بررسی میدانی و مشاهده اطلاعات یک جامعه آماری بالا نبود، چگونه میتوانستیم مردم را از خطرات شیطانی پیرامون آنها با خبر سازیم؟ چگونه میتوانستیم تبعات بیماریهای ماورایی را در ابعاد مختلف زندگی انسانها به شکلی علمی، عقلی و منطقی و با کمک آیات و روایات ثابت کنیم؟


جهت درمان جن عاشق که منجر به این نوع مشکلات می شود، می توانید با نصب اپلیکیشن طب روحانی و انجام آزمون بررسی و مشاوره در صف درمان معنوی قرار گرفته یا از نسخه های رایگان در بخش پیشگیری و درمان استفاده کنید.

عضویت در کانال تلگرام طب روحانی