امروزه جنسیت فرزند، برای بسیاری از پدر و مادرها اگر در اولویت اول نباشد، قطعا جزو اولویت های ابتدایی آنهاست. همانطور که میدانید، از نظر علم پزشکی یا بهتر است بگوییم در علم زیست شناسی، تعیین جنسیت توسط اسپرم ها [سلولها] ی حاوی کروموزوم های X و Y در جنس نر صورت می گیرد. به این صورت که؛ اگر هنگام لقاح، کروموزوم Y از جنس نر به کرموزومهای X از جنس ماده برسد، فرزند حاصل شده پسر، ولی اگر هر دو کروموزوم X باشند، جنسیت فرزند، دختر خواهد بود. اما در طب روحانی، ما معتقدیم که تعیین جنسیت علاوه بر پدر، توسط مادر نیز انجام میشود. درست است که کروموزوم Y از طرف پدر می باشد اما یک عامل [ماورایی] در مادر وجود دارد که اجازه ی رسیدن این نوع کروموزوم را به تخمک نمی دهد. در نتیجه، فرزندان حاصل شده پسر نخواهند شد. اما این عامل مخرب چه نام دارد؟ در ادامه میخواهیم راجع به نقش ماورا در تعیین جنسیت صحبت کنیم:

نقش ماورا در تعیین جنسیت

در علم طب روحانی، یکی از عواملی که در تعیین جنسیت فرزند، نقش مهم ایفا میکند و بصورت جدی بر جنسیت فرزند نظارت دارد، موجودی به نام جن عاشق می باشد. در روند بررسی خیلی از مراجعین، علاوه بر خود آنها، دیده میشود که پدر و مادرشان نیز درگیر بیماریهای ماورایی مختلف از جمله “جن عاشق” هستند. چون جن عاشق از جمله ی عوامل ماورایی است که در صورت عدم درمان معنوی، تا بعد از ازدواج و حتی تا زمان مرگ نیز همراه فرد باقی خواهد ماند. بعد از مرگ نیز [به دلیل احساس تملکی که دارد] مایل است که در نسل همان شخص باقی مانده و به حیات خود ادامه دهد. در این پست، به طور مختصر نگاهی اجمالی خواهیم داشت به شاخصه های کلی نقش جن عاشق در تعیین جنسیت فرزندان در یک خانواده:

نکته: قبل از اینکه وارد بحث شویم، این نکته مهم را یاد آوری کنیم که ما در طب روحانی فقط از بیماران ماورایی صحبت میکنیم و نه افراد غیر بیمار. به همین خاطر و برای طولانی نشدن مطالب، از گفتن اینکه منظور با همه نیست و فقط افراد بیمار ماورایی خطاب ما هستند، خو دداری میکنیم. در این مطلب هم که در باب نقش ماورا در تعیین جنسیت صحبت میشود، منظور تعیین جنسیت در افرادی است که بیمار ماورایی هستند و نه افراد سالم

همانطور که در گذشته هم اشاره شد، پدر و مادر میتوانند هر دو توأمان درگیر جن عاشق باشند، (همانطور که افراد مجرد نیز درگیر این عامل هستند و بدون درمان، ازدواج کرده و صاحب فرزند میشوند.) اما نکته مهم اینجاست که چگونه میشود متوجه شد که، اگر پدر و مادر هر دو درگیر جن عاشق هستند، جن کدامیک از آنها غالب تر است؟ و این غالب بودن، جنسیت را چگونه تعیین میکند؟ نقش ماورا در تعیین جنسیت چه پیامدهایی را برای زوجین به دنبال خواهد داشت؟ ادامه ی این مطلب بسیار مهم را از دست ندهید:

یک اصل مهم:

هر یک از والدین که جن عاشق قویتری نسبت به دیگری داشته باشند، معمولا جنسیت فرزندان نیز به همان فرد کشیده خواهد شد. یعنی اگر جن عاشق مادر، قویتر باشد جنسیت فرزندان دختر و اگر جن عاشق پدر، قویتر باشد جنسیت غالب فرزندان، پسر خواهند بود. چون جن عاشقی که خودش مذکر باشد، طرفدار فرزندان دختر بیشتر و جن عاشق مونث، طرفدار فرزندان پسر بیشتری می باشد تا بتواند بعد از مرگ معشوق، گزینه های مشابه بیشتری برای تملک و ادامه دادن این ارتباط و باقی ماندن در نسل او، داشته باشد.

دسته اول-مادر دختر زا باشد

پس نتیجه میگیریم، در خانواده هایی که مادر، اصطلاحا دختر زا یعنی بدون فرزند پسر (یا اینکه تک پسر در بین چند دختر داشته) باشد، معمولا مادر خانواده، جن عاشق قوی تری نسبت به پدر دارد. در این شرایط، مادر از مشکلات و دردهای جسمی (از جمله بیماریهای رحمی، سردرد و گاها گوارش) بیشتری نسبت به پدر رنج میبرد. اما در آن سمت، پدر خانواده که همسر وی نیز می باشد، مستعد مشکلات روحی روانی (افسردگی، عصبانیت و پرخاش) بیشتری، خواهد بود. چون همزاد او تحت فشار و تهدید جن عاشق مادر قرار میگیرد.

دسته دوم-مادر پسر زا باشد

در خانواده هایی که مادر، اصطلاحا پسر زا یعنی بدون فرزند دختر (یا تعداد چند فرزند پسر، در مقابل تک دختر داشته) باشد، معمولا پدر خانواده، جن عاشق قوی تری نسبت به مادر دارد، و از مشکلات جسمی [مانند مشکلات پروستات، کمردرد، گوارشی و دستگاه عصبی] بیشتری نیز رنج میبرد. در آن طرف اما، مادر این خانواده به دلیل فشاری که جن عاشق پدر بر همزاد وی وارد میکند، و همین علت نقش ماورا در تعیین جنسیت ، بیشتر مستعد مشکلات روحی روانی (مانند افسردگی، عصبانیت، پرخاش و …) خواهد بود.

دسته سوم- دختر و پسر برابر باشند

اما در خانواده هایی که، تعداد فرزندان پسر و دختر با هم برابر (یا نزدیک به هم) باشند، جن عاشق پدر و مادر، هر دو، غالب و قوی هستند. در این نوع خانواده ها، معمولا پدر و مادر هر دو، به یک انداره درگیر بیماری و مشکلات روحی و جسمی خواهند بود و طبیعتا اختلافات و مشاجره های لفظی و فیزیکی نیز بین آنها بیشتر است چون هیچکدام کوتاه نمی آیند.

مرگ و میر:

در مساله مرگ و میر نیز، خانواده هایی که در آنها، جمعیت دخترها بیشتر است، معمولا مادر خانواده بیشتر از پدر، عمر خواهد کرد. البته این مساله به عوامل دیگری نیز بستگی دارد و همیشه صدق نخواهد کرد. ولی در کل به علت ایجاد درد و بیماری روحی روانی از طرف جن عاشق، سیستم ایمنی فرد مقابل تحلیل رفته و میزان حملات و سکته های قلبی منجر به مرگ نیز در او افزایش می یابد.

وجود جادو و طلسم :

موارد فوق فقط زمانی صدق میکند که جادو و طلسمی در کار نباشد یا اگر هم باشد، قدرت آن از جن عاشق پدر یا مادر کمتر باشد. چون اگر موکل جادو از جن عاشق قدرت بیشتری داشته باشد، علائم و بیماریها به سمت تحقق یافتن هدف جادو می انجامد و دیگر جن عاشق فرصت عرض اندام و جولان دادن در خانواده را پیدا نخواهد کرد.

پرسش و پاسخ:
سوال مهم: مگر [طبق آیات قرآن] تعیین جنسیت به دست خداوند نیست؟ پس چرا به نقش ماورا در تعیین جنسیت پرداختید؟

لِّلَّهِ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ یَخْلُقُ مَا یَشَاءُ یَهَبُ لِمَن یَشَاءُ إِنَاثًا وَیَهَبُ لِمَن یَشَاءُ الذُّکُورَ
ﻣﺎﻟﻜﻴّﺖ ﻭ ﻓﺮﻣﺎﻧﺮﻭﺍﻳﻲ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺯﻣﻴﻦ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺳﻴﻄﺮﻩ ﺧﺪﺍﺳﺖ ، ﻫﺮ ﭼﻪ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﻰ ﺁﻓﺮﻳﻨﺪ ، ﺑﻪ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﺧﺘﺮ ﻋﻄﺎ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﭘﺴﺮ ﻣﻰ ﺑﺨﺸﺪ ;(شوری/۴۹)

پاسخ سوال فوق، به زبانی ساده و قابل فهم:
بله، خداوند بر همه ی امور احاطه دارد و هیچ چیز خارج از اراده او نبوده و نخواهد بود. اما این بدین معنی نیست که خداوند در قانون هستی و نظام طبیعت که خود تدوین کرده است، دست ببرد. خداوند بطور کلی مقدر کرده است که اگر کروموزوم Y غالب شود، فرزند پسر و اگر کروموزم X غلبه کند، فرزند دختر بشود. حال یکسری عوامل میتوانند در غالب بودن هر یک از این کروموزوم ها نقش داشته باشند که باز هم در حیطه اراده خداوند است. البته تنها جن عاشق نیست که میتواند در جنسیت دخل و تصرف کند، [مثلا] امروزه علم ژنتیک میتواند بصورت صد در صد و بدون خطا، برای زوجین فرزند پسر یا دختر تعیین کند، آیا این کار در تضاد با آیه قرآنی نیست که خداوند گفته است؛ اوست که به هر کسی بخواهد فرزند دختر و به هر کسی بخواهد فرزند پسر میدهد؟ آیا علم ژنتیک خارج از اراده خداوند کار میکند؟

وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکًا وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ أَعْمَىٰ
ﻭ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺍﺯ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﻣﻦ [ﻛﻪ ﺳﺒﺐ ﻳﺎﺩ ﻧﻤﻮﺩﻥ ﺍﺯ ﻣﻦ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﺍﻣﻮﺭ ﺍﺳﺖ] ﺭﻭﻱ ﺑﮕﺮﺩﺍﻧﺪ ، ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻭ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺗﻨﮓ [ﻭ ﺳﺨﺘﻲ] ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ، ﻭ ﺭﻭﺯ ﻗﻴﺎﻣﺖ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﺎﺑﻴﻨﺎ ﻣﺤﺸﻮﺭ ﻣﻰ ﻛﻨﻴﻢ .(طه/۱۲۴)

پاسخ خیر است. علم ژنتیک و جن عاشق هر دو در محدوده ی اراده خداوند و قوانین حاکم بر هستی که خود خداوند وضع کرده است عمل میکنند. مثال؛ اگر یک پدر و مادری به وسیله جن عاشق، تمام فرزندانشان دختر شده اند، و از آن طرف، خداوند در قانون هستی مقدر کرده باشد که هر کسی از یاد من غافل شود اجنه و شیاطین به سمت او گرایش پیدا میکنند، پس در واقع آن جن عاشق با استفاده از همین قانون، مجوز دخالت در تعیین جنسیت فرزندان آن پدر و مادر را بدست آورده است. یعنی اگر خداوند یک قانون دیگری وضع میکرد، این جن هم نمیتوانست این کار را بکند، یا مثلا ممکن بود بجای دختر، تمام فرزندان پسر شوند یا تعدادی پسر و تعدادی دختر شوند.

وَمَن یَعْشُ عَن ذِکْرِ الرَّحْمَٰنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطَانًا فَهُوَ لَهُ قَرِینٌ
ﻭ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻳﺎﺩ [ ﺧﺪﺍﻱ ] ﺭﺣﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﻛﻮﺭﺩﻟﻲ ﻭ ﺣﺠﺎﺏ ﺑﺎﻃﻦ ﺑﺰﻧﺪ ، ﺷﻴﻄﺎﻧﻲ ﺑﺮ ﺍﻭ ﻣﻰ ﮔﻤﺎﺭﻳﻢ ﻛﻪ ﺁﻥ ﺷﻴﻄﺎﻥ ﻣﻠﺎﺯم ﻭ ﺩﻣﺴﺎﺯﺵ ﺑﺎﺷﺪ .(زخرف/۳۶)

پس در واقع خداوند با وضع کردن مجموعه ای از همین قوانین حاکم بر جهان هستی است که میفرماید، به هر کسی بخواهد دختر عطا میکند و به هر کسی بخواهد پسر. خداوند [بر اساس رحمانیت خود]، این جمله ی “به هر کسی که بخواهد” را طوری برنامه ریزی کرده است که تحقق یافتن آن، بیشتر به خود ما بستگی دارد، اینکه چه سبکی از زندگی را برای خود انتخاب کنیم!؟ آیا بر خلاف دستورات دینی و قوانین نظام هستی حرکت کنیم یا در جهت موافق آنها؟ پس این قوانین [بر خلاف نظر برخی ها] ثابت میکند که خداوند دیکتاتور نیست. یعنی حتی آنجایی هم که به کرات گفته است ‘به هر کسی که بخواهد یا نخواهد’ در واقع باز نتیجه نهایی را به عملکرد خود ما انسانها واگذار کرده است.

پی نوشت:
یکسری افراد این شبهه را مطرح میکنند که طب روحانی چرا در بررسی مراجعین خود، اطلاعات شخصی میپرسد، مگر تعداد خواهر و برادرها یا بیماریهای پدر و مادر به چه درد او میخورد؟ در پاسخ می گوییم؛ ما این اطلاعات را برای کمک و پیشرفت علم، از جمله همین مطلب نقش ماورا در تعیین جنسیت [از مراجعین خود] میپرسیم، جهت کشف حقایق مهمی از این دست که شما در مطلب فوق مطالعه فرمودید. قطعا نتیجه ی این بررسی ها به سود خود مراجعین است. اگر بررسی میدانی و مشاهده اطلاعات یک جامعه آماری بالا نبود، چگونه میتوانستیم مردم را از خطرات شیطانی پیرامون آنها با خبر سازیم؟ چگونه میتوانستیم تبعات بیماریهای ماورایی را در ابعاد مختلف زندگی انسانها به شکلی علمی، عقلی و منطقی ثابت کنیم؟

امیدواریم با نقش ماورا در تعیین جنسیت آشنا شده باشید. جهت درمان جن عاشق که منجر به این نوع مشکلات می شود، میتوانید با درمانگر معنوی سایت طب روحانی از بخش تماس با ما ارتباط برقرار کرده یا از نسخه های رایگان در بخش پیشگیری و درمان استفاده کنید.

عضویت در کانال تلگرام طب روحانی