در بخش اول این مقاله به تعریف و شناخت انواع انرژی پرداختیم. اکنون می خواهیم بدانیم جن از چه ساخته شده است؟ آیا جن و شیاطین می توانند نوعی انرژی منفی باشند یا خیر؟ ماده تشکیل دهنده جن چیست؟ اجازه بدهید ابتدا با استفاده از حالت چهارم ماده به بررسی و شناخت بدن جن بپردازیم. سوالی که همیشه در مورد جنس بدن جن در ذهن بشری که به و جود آن (در هر صورتی) ایمان دارد مطرح میشود این است: موجودی که دارای شعور بالغه و تکلیف است، دیده نمیشود و میتواند از درهای بسته عبور کند و فکر انسان را بخواند و روی ادراک و احساسات انسان تاثیر بگذارد، در بدن انسان بیماری یا شفا ایجاد بکند و حتی باعث مرگ انسان نیز میتواند بشود، واقعا چه چیزی میتواند باشد؟

نظریه ملا صدر در رابطه ماده تشکیل دهنده جن :

قبل از هر چیز اجازه بدهید ابتدا به سراغ نظریه ملا صدرای شیرازی در مورد جن برویم که در واقع اولین و منحصر به فرد ترین نظریه علمی در مورد جن می باشد که توسط فکر بالغ و عقل درشت یک دانشمند شیعه ایرانی مطرح شده است. (فرضیه جن و پلاسما برگرفته از تالار گفتمان سایت هم میهن می باشد.)

ملا صدرا معتقد است که جن دارای جسمی شبیه بخار آب است که میتواند با غلیظ شدن دیده شده و با رقیق شدن غیب بشود! از زمان ایشان تا اکنون شاید نمیشد این جسم را تخیل و تصور کرد تا همین اواخر که صورت دیگر ماده بنام “پلاسما کشف شد. پلاسما صورت دیگری از ماده است که در آن اتمهای جسم مورد نظر فاقد الکترون های گردان دور هسته می باشند و یا تعداد آنها خیلی کم است. برای همین پلاسما در حالت طبیعی بسیار ناپایدار است و در بعضی مواقع حتی قادر به عبور از اجسام جامد و مایع و گاز نیز می باشد. در مورد این ماده نظریات فروانی وجود دارد ولی همه دانشمندان در مورد وجود آن متّفق القول هستند. شواهدی وجود دارد که نشان میدهد این ماده عجیب در زمان آزاد شدن انرژی فراوان به وجود می آورد. مثلا ۱۰ سال پیش هنگام خالی شدن باطریهای عظیم اتمی در آمریکا از به وجود آمدن این ماده تصویر برداری شد .

ماده تشکیل دهنده جن

ماده پلاسما در آیات و روایات :

طبق اطلاعات ما و طبق آنچه در قرآن و روایات آمده است، در رابطه با ماده تشکیل دهنده جن گفته شده است که جن از حرارت سموم آتش آفریده شده است. یعنی همونطور که انسان از گِل یعنی خاک آمیخته با آب خلق شده است (این در قرآن به این معنی است که خداوند دارد فرایند به وجود آمدن مخلوقات را به ما میگوید که تمام این معانی با توجه به سرمنشأ خداوندی این کلمات، همه و همه دارای توجیه فیزیکی و علمی است و اگر هم توجیه نمیشوند ناشی از ناقص و یا غلط بودن این علوم مثل فیزیک و شیمی و … است) خلقت جن نیز که در آن از حرارت مسموم (غلیظ) آتش (که یک نوع از انرژی می باشد) خلق شده است. پس این نشانه ها در مورد خلقت جن یعنی حرارت آتش سموم بسیار شبیه ماده جدید الکشف یعنی پلاسما می باشد. یعنی هم حرارت دارد هم ناپایدار و از انرژی زیاد به وجود آمده است.

البته این بدین معنی نیست که لزوما جسم جن از پلاسما است! چرا که پلاسمایی که وجود دارد ماده ای بسیار ابتدائی و اولیه است یعنی شاید جسم جن همان پلاسما باشد ولی از نوع پیچیده و منحصر به فردش (که نکته ی اصلی همینجاست) درست مثل دیگر مواد. مثلا ما اشکال مختلف ماده را در فیزیک و شیمی با هم مخلوط و تحت شرایطی به مواد دیگر تبدیل میکنیم. طی این فرضیه جن میتواند ناپدید و از جهاتی هویدا بشود. پس ما الان (طی این فرضیه) ماده ای داریم که:

۱.مثل بیشتر مواد شکل خاصی ندارد.
۲.جاذبه تاثیر چندانی روی آن ندارد.
۳.میتواند به هر شکلی در بیاید. (چون شبیه به گاز است و از جهاتی شبیه به آب. همچنین میتواند از خودش نور بدهد و گداخته بشود یا میتواند از منافذ بسیار ریز جامدات به راحتی عبور کند مثلا دیده شده است که از شیشه عبور کند که در واقع همه این کارها رو جن نیز میتواند انجام بدهد)

مقایسه مرگ روح انسان و جن :

در ادامه بررسی ماده تشکیل دهنده جن میخواهیم به بررسی مساله مرگ این موجود بپردازیم. همینطور که میدانید روح انسان دارای قدرتی است که تا هنگامی که به بدن وابستگی یا علاقه دارد بدن را در حالت حیات قرار میدهد و اصطلاحا فرد زنده است. در حقیقت زنده بودن ارگانیکی بدن وابسته به علاقه روح به بدن می باشد و این روح است که باعث ادامه حیات زمینی ما می شود. اما به محض اینکه بدن در شریطی قرار بگیرد که روح نتواند به آن وابستگی داشته باشد، روح از بدن قطع ارتباط کرده و فرد عملا خواهد مُرد و بدنش یک ارگانیسم مرده محسوب میشود. همینطور این موضوع در مورد جن هم تعمیم دارد یعنی این روح جن هست که باعث تداوم حیات به جسم شبه پلاسمائی او میشود. در واقع جسم جنها پدیده ای پلاسمائی ما بین ماده و انرژی است. یعنی جسم جن در حقیقت ماده ای است ناپایدار که بلافاصله تمایل به تبدیل شدن به انرژی را دارد.

شاید برای همین هم هست که این موضوع که جنها نیازی به قبرستان ندارند مطرح میشود چون بلافاصله بعد از مردن جسد آنها خواهد سوخت. یعنی طبق تعریف فیزیک، جسم آنها تبدیل به انرژی میشود درست مثل پلاسما که به شدت ناپایدار است. ( البته این را هم بگوییم که دانشمندان معتقدند که میشه در شرایط آزمایشگاهی پلاسمائی را ساخت که پایدار باشد و تبدیل به انرژی یا ماده اولیه خودش نشود) حال اجازه بدهید برگردیم سر بحث خودمان، تعلق خاطر یا علاقه روح جن به بدنش باعث میشود که جسم جن در حالت معلق بین ماده و انرژی باقی بماند.

بنا بر تعریف اصل بقاء ماده و انرژی، تمام پدیده های هستی یا ماده هستند یا انرژی! ولی جسم جنی ماده ایست ما بین ماده و انرژی و این دست خود جن هست که بیشتر به انرژی متمایل بشود یا به ماده! ولی در هر دو صورت محدوده زمانی برای او وجود دارد. مثلا طبق روایات گفته شده است که جنها به هر صورتی در بیایند (البته در صورتی که تجسد واقعی و قابل رویت برای همه پیدا کنند و نه صور تخیلی یا شبحی که ما ممکن است ببینیم) اما این تجسد کاملا موقتی است. مثلا میتوانند بصورت پدر یا مادر ما در بیایند و ما آنها رو ببینیم منتها دوباره سریعا ناپدید میشوند یعنی برای مدت طولانی به این صورت نمیتوانند بمانند که این اصل با فرضیه گفته شده قابل توجیه است. یعنی از اونجائیکه خلقت جن از آتش است (که باز هم یک صورتی از انرژی می باشد) جسم آنها بشدت تمایل دارد که به انرژی تبدیل شود و نمیتواند خیلی به صورت ماده باقی بمواند و همانطور که گفتیم محدودیت زمانی دارد.

آیا اجنه و شیاطین از نوع انرژی منفی هستند؟

حال که به وسیله دیدگاه های مختلف علمی و عقلی ماده تشکیل دهنده جن را بررسی کرده و  به این نتیجه رسیدیم که جن یک انرژی یا نوعی از انرژی می باشد و همچنین در بخش قبلی ثابت کردیم که انرژی از نوع منفی آن برای انسان ضرر دارد، اکنون کافی است که ثابت کنیم جن از نوع منفی انرژی است. برای این کار می توانیم به وسیله ی آیه ای از قران کریم متوجه شویم که جن و شیاطین به صورت انرژی منفی نیز میتوانند باشند. طبق آیه ای از سوره ی مائده میخوانیم:

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَیْسِرُ وَالأَنصَابُ وَالأَزْلاَمُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّیْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ [مائده/۹۰]
اى کسانى که ایمان آورده‏اید شراب و قمار و بُت ها و تیرهاى قرعه پلید [و] از عمل شیطان هستند پس از آنها دورى گزینید، باشد که رستگار شوید.

در این آیه به یک سری گناهان و اعمالی اشاره شده است که پلید هستند و از کارهای شیطان بحساب می آیند. پس شیطان عمل پلید و منفی انجام میدهد. در قسمت قبل نیز گفتیم که اعمال منفی، انرژی منفی ایجاد میکنند. حال از آنجایی که شیطان خود از جنس جن می باشد، پس اجنه (غیر از آنهایی که مومن هستند) و شیاطین نیز پلید و منفی هستند و این انرژی منفی را هنگام نزدیک شدن به انسان به او منتقل خواهند کرد.

شیطان و جن به‌شکل اصلى دیده نمی‌شوند و قادر بر نفوذ در اجسام مادى هستند و کثافت ماده مانع از تصرف ایشان نیست. در آنِ واحد به‌صورت‌هاى مختلفه جلوه‌‏گر شوند (تفسیر جامع، ج‏۱، ص۱۴۱).

پس تا به اینجا با کمک علم، منطق و دین به چهار نتیجه کلی زیر رسیده ایم:

۱.انواع مختلفی از انرژی وجود دارند و روی انسان تاثیر مثبت و منفی میگذارند.
۲.انرژی های منفی روح و جسم انسان را بیمار می کند.
۳. جن به صورت انرژی است با قابلیت تبدیل شدن به ماده.
۴. جن و شیاطین به صورت انرژی منفی هستند و روی انسان تاثیر منفی میگذارند.

حال که مشکل ما با وجود جن و جادو آن هم بصورت یک انرژی منفی حل شد. در بخش های بعد به مکان های سکونت جن در بدن انسان و چگونگی تاثیر سحر و جادو و بقیه ی انرژی های منفی از راه دور بر روح و جسم انسانها خواهیم پرداخت. مثلا چگونه یک جادو یا طلسم که کیلومترها دورتر چال شده است میتواند از آن فاصله عمل کند و انسان را بیمار سازد؟ همچنین با مبحث چاکراها و انرژی های موجود در بدن، هاله و تشعشعات مربوط به هر کدام از آنها نیز آشنا خواهیم شد، ان شاءالله.

برای دیدن بخش سوم این مقاله اینجا کلیک کنید.