در جوامع امروزی، جادو یا طلسم محبت زیاد دیده می‌شود. این طلسم بین دو نفر (زن و شوهر یا زن و مرد) که یکی از آن‌ها می‌خواهد دیگری را به ‌سمت خود بکشاند و او را وابستۀ خود کند ایجاد می‌شود. بدین صورت که زن بعد از آزار دیدن توسط شوهرش یا بی توجهی ­از طرف او، نزد ساحر یا جادوگر رفته و از او می‌خواهد کاری کند که شوهرش به ­اصطلاح مثل پروانه دور او بچرخد و نتواند دوری‌اش را تحمل کند. جادوگر با دریافت پول هنگفت و مشخصات شوهرش این جادو (ی حرام) را برای او انجام می‌دهد.

این جادو علاوه بر زن و شوهر، بین دختر و پسر نیز شایع است؛ مثلاً پسر یا دختری به یک نفر علاقه دارد؛ ولی طرف مقابل او را نمی­‌پسندد، شخص با رفتن پیش دعانویس یا جادوگر و پرداخت مبلغی پول کاری می‌کند علاقۀ فرد مقابل به او طوری شود که این بار او نتواند دوری­ اش را تحمل کند یا خودش برای ازدواج پیش­‌قدم شود.

مکانیسم عمل طلسم محبت:

در اینکه طلسم محبت چگونه عمل می‌کند و آیا توجیه عقلی یا نقلی برای این مساله وجود دارد یا خیر، بهتر است به سراغ قرآن و داستان یوسف و زلیخا برویم. در آیه ۳۰ از سوره یوسف می‌خوانیم:

وَ قالَ نِسْوَهٌ فِی الْمَدِینَهِ امْرَأَتُ الْعَزِیزِ تُراوِدُ فَتاها عَنْ نَفْسِهِ قَدْ شَغَفَها حُبًّا إِنَّا لَنَراها فِی ضَلالٍ مُبِینٍ 

زنانى در شهر (زبان به ملامت گشودند و) گفتند: همسر عزیز با غلامش مراوده داشته و از او کام خواسته است. همانا یک غلام او را شیفته خود کرده است. به راستى ما او را در گمراهى آشکار مى‌بینیم.

در تفاسیر قرآن راجع به عبارت شَغَفَها حُبًّاتعبیرات مختلفی آمده است اما اکثرا آن را به پرده قلب یا حجاب روی قلب تفسیر کرده اند. یعنی پرده ی قلب زلیخا توسط محبت یوسف پاره گشته و به درون آن نفوذ کرده است به طوری که هیچکس جز حضرت یوسف علیه السلام را نمی‌دید:

۱.در تفسیر اثنی عشری به نقل از تفسیر کشاف آمده است: قَدْ شَغَفَها حُبًّا: به تحقیق شکافته است یوسف پرده دل او را از روى دوستى، یعنى محبت یوسف پرده دل او را شکافته و به درون آن درآمده (تفسیر کشاف/ جلد ۲ – صفحه ۱۳۳)

۲.در کتاب تفسیر نور به نقل از تفسیر نمونه آمده است: شغاف، به پیچیدگى بالاى قلب یا پوسته نازک روى قلب، که همچون غلاف آنرا در برمى‌گیرد، گفته شده است. جمله‌ى‌ «شَغَفَها حُبًّا» یعنى علاقه‌ى یوسف به قلب زلیخا گره خورده و عشق شدید شده است (تفسیر نمونه/ جلد ۴ – صفحه ۱۹۳)

۳. در تفسیر روان جاوید آورده شده است : مراد از شغفها حبّا آنستکه محبّت او حجاب قلب آن زن شده از مردم بطوریکه تعقل نمیکند غیر او را و شغاف حجاب قلب است و شعفها بعین مهمله نیز قرائت شده یعنى آتش زد دل او را از محبت خود (روان جاوید/جلد ۳ – صفحه ۱۳۹)

از مجموع تفاسیر فوق می توان نتیجه گرفت که قلب انسان در نسخه ی اثیری و غیر مادی خود، دارای یک پرده و حجاب است که این پرده توسط یک انرژی خاص مانند محبت یا نفرت دریده شده و داخل آن نفوذ می کند. عبور محبت یک فرد به قلب فردی دیگر منجر به ایجاد یک عشق افراطی در او خواهد شد. جادوگران نیز از همین قابلیت طبیعی موجود در قلب انسان (و زمانی که این قلب جایگاه خداوند متعال نشده باشد) جهت رسیدن به مقاصد سوء خود استفاده و شخص مسحور را درگیر این محبت افراطی می کنند.

علائم و نشانه ها:

از بارزترین  علائم طلسم محبت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. عشق و محبت غیرارادی و روزافزون بیمار به طرف مقابل؛
  2. میل شدید بیمار به برقراری رابطۀ جنسی با شخص مقابل؛
  3. بی­تابی شدید و عدم صبر هنگام نبود فرد مقابل؛
  4. زیبا دیدن و اطاعت کورکورانه از آن شخص؛
  5. ثانیه ­شماری برای دیدن دوبارۀ آن فرد؛
  6. احساس گناه و بیقراری هنگام رد کردن خواسته­ های او
  7. داشتن تپش قلب هنگام ملاقات یا صحبت کردن با آن شخص

علاوه بر نشانه‌های فوق، در بیشتر موارد طلسم محبت را با عدم داشتن وجه تشابه زن و مرد از لحاظ موقعیت اجتماعی، خانوادگی، ظاهر و شخصیت می‌توان شناسایی کرد. بعنوان مثال، زنی زیبا با موقعیت اجتماعی خوب و تحصیلات عالیه عاشق فردی به مراتب پاینتر از خودش می‌شود. در صورتی که همین زن تا قبل از این، خواستگاران زیادی را با موقعیت‌های بالاتر و بهتر رد کرده بود. و یا مردی با وجود داشتن زن و فرزند و زندگی مرفه، دلباخته‌ی زنی می‌شود که هیچ‌گونه تشابه شخصیتی و موقعیت اجتماعی با او ندارد.

شایان ذکر است که علاوه بر طلسم، برخی دیگر از عوامل ماورایی مانند همزاد و جن عاشق نیز توانایی ایجاد عشق کاذب و افراطی بین زن و مرد را دارند.

خطرات استفاده از طلسم محبت

استفاده از این نوع طلسم­ها در وهلۀ اول انسان را از رحمت و لطف خداوند خارج می‌کند و به‌سمت شیطان سوق می‌دهد. در ثانی این نوع طلسم ها تاریخ انقضا دارند و بعد از اتمام آن، فرد موردنظر دوباره از شما متنفر می‌شود و درگیری و اختلافات بیش از قبل بالا می‌گیرد؛ پس به­ جای استفاده از این نوع راهکارها بهتر است طوری زندگی کنید که اطرافیان بدون نیاز به جلب عشق و محبت، عاشق شما بشوند.


توجه:
جهت درمان و باطل کردن طلسم محبت و یا هر یک از انواع طلسم، می توانید با نصب اپلیکیشن طب روحانی و انجام آزمون بررسی و مشاوره در صف درمان معنوی قرار گرفته یا اگر مایل به خوددرمانی هستید از نسخه های رایگان ما در منوی پیشگیری و درمان استفاده کنید. همچنین می توانید برای دیدن پستهای بیشتر و آگاهی از اطلاعیه‌های مختلف، در کانال ایتای ما عضو شوید