طبق تعاریف فقهی و عامیانه، استحاضه خون زرد رنگ، سرد و رقیقی است که بدون فشار و گزش و سوزش خارج‏‎ ‎‏می شود یا قبل و بعد از حیض در زنان بصورت لکه بینی دیده می شود. برای استحاضه علل مختلفی ذکر شده است اما از دیدگاه طب روحانی اگر یک زن خارج از روزهای متعلق به نفاس یا عادت ماهیانه اش خونی ببیند که قطع نشود یا با وقفه کوتاه قطع و دوباره بصورت لکه بینی دیده شود، و همچنین علائم عمومی یک جادو (سردرد، اختلاف با همسر، ریزش مو، درد زیر شکم، خواب حیوانات و مانند اینها) را داشته باشد، آن زن احتمالا به جادوی خونریزی یا طلسم استحاضه دچار شده است.

معمولا این نوع طلسم در آزمایشات پزشکی قابل تشخیص نیست. پزشکان متخصص زنان با وجود معاینه، آزمایش خون، عکس و سونوگرافی، دلیل و علت فیزیکی خاصی برای این نوع از بیماری پیدا نمی کنند یا اگر هم چیزی در آزمایشات مشاهده شود با علائم و شرح حال بیمار همخوانی چندانی نخواهد داشت. لذا تجویز و مصرف دارو در این مقطع می‌تواند تاثیری منفی بر روی بیمار بگذارد و حتی منجر به اختلالات هورمونی بیشتر نیز بشود.

در علم طب روحانی، سحر و طلسم استحاضه فقط یکی از دلایل دیدن خون و لکه بینی در زنان است. گاهی جادوهای جدایی، طلسم بیماری، جن عاشق، همزاد شیطانی و حتی چشم زخم و حسد نیز می توانند باعث استحاضه و لکه بینی در زنان شوند. البته نوع خونریزی، شدت و زمان آن در هر کدام از حالت های فوق باهم تفاوت دارد. برای تشخیص دقیق تر و یافتن علت ماورایی این لکه بینی ها، می بایست تمام علائم بالینی، حالات روحی و خوابهای زن بررسی گردد.

مکانیسم و نحوه ی تاثیرگذاری:

در طلسم استحاضه ، موکل طلسم (با دستور جادوگر و مجوزی که از فرد جادوگیر صادر شده است) فعالیت خود را شروع می‌کند. بعد از عادت ماهیانه و هنگام شروع تخمک گذاری، این موکل شیطانی ضربه ای را به تخمک آزاد شده می زند تا تخمک را از حرکت طبیعی و فعالیت مفیدش باز بدارد. در این بین چند مویرگ ضعیف و کهنه تحت تاثیر ضربه پاره شده و منجر به خونریزی زودتر از موعد می‌شود. تخمک آسیب دیده نیز با دو یا سه روز تاخیر به رحم رسیده و قاعدگی رخ می‌دهد. این تاخیرها به مروز زمان می‌تواند موجب بی‌نظمی یا طولانی شدن سیکل قاعدگی شود.

در احادیث و روایات نیز به نقل از امام محمد باقر علیه السلام به این مساله اشاره شده است:

سُئِلَ عَنِ الْمُسْتَحَاضَهِ فَقَالَ إِنَّمَا ذَلِکَ عِرْقٌ غَابِرٌ أَوْ رَکْضَهٌ مِنَ‌ الشَّیْطَان‌
 از امام باقر(ع) در مورد زن مستحاضه سوال شد فرمودند: آن، رگ کهنه یا پا زدن شیطان است (الکافی، ج۳، ص۸۴)

در زبان عربی، پا زدن به پهلوی حیوان برای حرکت سریع تر «رکضه» نامیده می‌شود. استحاضه نیز به سبب پا زدن شیطان به تخمک آزاد شده (که به دنبال آن، ضربه به مویرگهای اطراف نیز برخورد می کند) بوجود می آید. البته شیطان همیشه به تخمک آزاد شده ضربه نمی زند و گاهی به مویرگها نیز می زند تا با این کار خونریزی خارج از موعد ایجاد بکند. به این نوع از جادو، جادوی ارحام و یا جادوی نازائی نیز می‌گویند چون باعث نازایی نیز می شود. معمولا در دختران مجرد این پا زدن و ضربه زدن به تخمک و مویرگها اکثرا توسط جن عاشق صورت می گیرد که در صورت عدم درمان معنوی، بعد از ازدواج نیز این لکه بینی ها می‌تواند ادامه داشته باشد.

برخی فعالین حوزه‌های متافیزیک معتقد هستند که این جادو در مردان نیز وجود دارد که به صورت خونریزی از مقعد، بینی یا ادرار خونی مشاهده می شود‌. البته در طب روحانی این مساله تاکنون دیده نشده و ما نمی‌توانیم آن را تایید کنیم.

 علت ایجاد استحاضه در زنان :

۱. ایجاد اختلاف با قطع ارتباط زناشویی: همانطور که می دانید زن اگر در عادت ماهانه باشد رابطه جنسی تعطیل خواهد شد! هدف اصلی این جادو ماندن زن در عادت ماهانه در تمام طول ماه است تا هیچ گونه رابطه جنسی بین او و شوهرش صورت نگیرد. در نتیجه بهانه گیری‌های مرد شروع شده و به تبع آن احتمال خیانت و اختلاف بین آنها نیز بالا می رود. این مورد در طلسم جدایی بیشتر رخ می‌دهد.

۲. ایجاد نازایی با جلوگیری از لانه‌گزینی: بعد از لقاح تخمک و اسپرم، معمولاً نطفه ۶ تا ۱۲ روز پس از بارور شدن از لوله های فالوپ پایین رفته و خود را به درون رحم می رساند و به دیواره آن می‌چسبد تا بتواند خود را تغذیه و تکثیر کند. در این بین اگر طلسم استحاضه با هدف نازایی ایجاد شده باشد، این کار را با جلوگیری از لانه گزینی موفق نطفه‌ در رحم (یا هر یک از مراحل تقسیم سلولی) انجام می‌هد. در واقع شیطان با همان عمل ضربه زدن، از چسبیدن نطفه به دیواره رحم جلوگیری می‌کند.

این اتفاق با دو روز لکه بینی و سپس ایجاد قاعدگی خود را نشان می‌دهد. البته لانه گزینی موفق نیز ممکن است با خونریزی و لکه بینی همراه باشد که تفاوت این دو را می توان با صبر کردن و انجام آزمایش بارداری تشخیص داد.

طلسم استحاضه

۳. سلب آسایش: از دیگر اهداف طلسم استحاضه سلب آسایش و ایجاد فشار روانی بر روی زن است. معمولا زنانی که عادت ماهانه طولانی تری دارند از لحاظ خلق و خو در سطح پایین تر از سایر زنان هستند و اعصاب ضعیف‌تری دارند.

۴.‌ دوری از عبادت: مهمترین هدف طلسم استحاضه دور کردن زن از نماز و عبادات است. چون هرچقدر که یک انسان از نماز و عبادت فاصله بگیرد، تسلط شیطان بر او نیز بیشتر خواهد شد. در واقع شیطان با این کار، می خواهد فرد را خلع سلاح کرده تا بتواند به اهداف اصلی خود راحت‌تر و بدون مزاحمت نیروی مثبت خداوند برسد.

در فقه اسلامی برای زن مستحاضه یکسری دستورات آمده است تا در این شرایط با رعایت یکسری نکات بتواند نمازش را بخواند یا کنار سجاده بنشیند و ذکر بگوید. بهتر است در این رابطه هر زنی به رساله ی مرجع تقلید خودش مراجعه کند.

 


توجه: جهت درمان و باطل کردن هر یک از انواع طلسم،می توانید با نصب اپلیکیشن طب روحانی و انجام آزمون بررسی و مشاوره در صف درمان معنوی قرار گرفته یا اگر مایل به خوددرمانی هستید از نسخه های رایگان ما در بخش پیشگیری و درمان استفاده کنید. همچنین می توانید برای دیدن پستهای بیشتر در کانال تلگرام ما عضو شوید.