یکسری از مردم هنوز با طب روحانی و مبانی کار آن آشنا نیستند و تقریبا همان تصور و باورهای غلط به طب روحانی را دارند که به دعانویس ها و فالگیرها دارند. این را ما از نحوه برخورد و سؤال پرسیدن مراجعینمان برداشت کرده ایم. مثلا بعضی ها می آیند می گویند اسم من فلان است بهم بگویید مشکلم چیست؟ بعضی ها میگویند اگر بدون اینکه من به شما بگویم، مشکلم را بفهمید و حل کنید آنوقت به شما اعتماد خواهم کرد! یکی دیگر می گوید مقداری پول گم کرده ام اگر جایش را به من بگویی یک سوم آن مبلغ را به شما می دهم! دیگری از ما دعای محبت می خواهد و از این دست سؤالات که واقعا ما را خسته و آشفته کرده است و هرچقدر هم میگوییم کار ما نیست، انگار نه انگار.

این افراد بیشتر کسانی هستند که بدون آشنایی و خواندن پستها و مطالب پیام میدهند یا افرادی که بوسیله دوستان خود معرفی شده اند. طبیعتا ما جواب اینجور افراد را نمیدهیم، یا بهتر است بگوییم، جواب کسانی که بدون خواندن پستها و شناخت اولیه پیام می دهند را نخواهیم داد. از شما هم تقاضا داریم که اگر طب روحانی را به دوستان یا آشنایان خود معرفی میکنید لطفا کامل معرفی کنید تا دچار باورهای غلط به طب روحانی نشوند. نگویید یک سایت هست که راجع به جن و جادو می نویسد! چون وقتی به این شکل ما را معرفی میکنید طبیعی است که طرف فکر میکند لابد این هم مثل خیلی از سایتهای دیگر یا دعانویسی است یا فالگیری.

چند نکته مهم راجع به باورهای غلط به طب روحانی:

۱. ما نه پیشگو هستیم و علم غیب داریم، نه دعانویسی و فالگیری و جادوگری انجام میدهیم. اینجا تنها یک سایت تخصصی و علمی ست در جهت شناخت صحیح از بیماریهای ماورایی، پیشگیری و همچنین درمان آنها با کمک خدا و دین است و لا غیر.

۲. ما دنبال کسی نفرستاده ایم، شما هم از ما طلبکار نیستید! پس نمیتوانید بیایید و با قلدری تمام بگویید زمانی به شما اعتماد میکنم که به من بگی لباس تنم چه رنگی ست؟ یا حرف اول اسم پسر عموی ناتنی مادرم چیست!؟ واقعا آدم نمیداند اینجور مواقع چه بگوید! اصل ماجرا را رها کرده ایم و چسبیده ایم به یکسری اوهام و خیالاتی که تنها جنبه ی سرگرمی و تفریح دارند و نه قابلیت و پتانسیل حل کردن مشکلات و درمان بیماریها. امثال این افراد هستند که به فالگیرها و دعانویسها اجازه جولان داده اند. شاید اگر من و شما فوج فوج به سمت دعانویس و فالگیر روانه نمیشدیم و پول به دامن آنها نمی ریختیم و به آنها شاخ و دُم نمیدادیم، آنها هم جرأت اشاعه افکار خود در بین مردم و قوی و توانا شدن را نمیکردند.

۳. اگر برای درست فهمیدن و کسب علم و دانش ماورایی و شناخت بیماریهای مرتبط با آن آمده اید قدمتان رو چشم، مخلص شما هم هستیم. اما اگر هنوز آن نگاه سنتی و خرافه وار را به ماورا و بیماریهای آن دارید ما نمی توانیم به شما هیچ کمکی بکنیم مگر اینکه در آموخته های خود و باورهای غلط به طب روحانی تجدید نظر بفرمایید. در این زمینه می توانید برنامه درمانی ما را در مطلب دوره درمان معنوی مطالعه فرمائید.

۴. مبانی کار در طب روحانی مانند علم پزشکی بر اساس ‘دانش علائم و نشانه ها’ بنا شده است و نه پیشگویی بسان دعانویسها و جادوگرها. اگر می خواهید مشکل خود را بررسی کنید در کنار بیان جزئیات، لازم است دردهای جسمی، مشکلات روحی و خانوادگی و حتی خوابها و رؤیاهایتان را برای ما بازگو کنید. تا ما با پرسیدن سؤالات بیشتر بتوانیم تشخیص درست و صحیح از عامل مشکلتان داشته باشیم تا بعد از آن طبق دستورات دینی به شما راهکار بدهیم. اما اگر میخواهید که شما ساکت باشید و ما حرف بزنیم باید بهتان بگوییم که اشتباه آمده اید.

باور غلط دوم:

آیا اعتقاد و باور داشتن به جن و جادو و سایر بیماریهای ماورایی برای من تحصیلکرده و امروزی، نوعی کسر شأن، افت، پسرفت و جهان سومی بودن محسوب می شود؟ معمولا چهار دسته افراد، جن و بیماریهای مرتبط با آن را رد میکنند:

۱. افرادی که دارای تحصیلات بالا [دکتر، مهندس، استاد دانشگاه، مدیر و رئیس] هستند.
۲. کسانی که توهم خود روشنفکر بینی دارند.
۳. مذهبی نماهایی که خود را علامه و آگاه به دین و علوم قرآنی می دانند.
۴. دنباله رو ها

امروزه خیلی ها را مشاهده می کنیم، جن و بیماریهای ماورایی را تنها به دلیل باور غلطی که درباره آن وجود دارد و همچنین به دلیل معرفی ناقص و غلطی که رسانه ها انجام میدهند، رد می کنند. بعضی ها هم هستند که در باطن به مقوله ی جن، جادو و چشم و حسد باور و اعتقاد دارند اما از ترس سرزنش و مورد تمسخر قرار گرفتن توسط دوست و آشناهای تحصیل کرده و به ظاهر روشنفکرشون، دنبال درمانهای معنوی نمی روند. یا اگر بروند دوست دارند کار درمانشون در خفاء انجام شود. واقعا چرا!!!؟ بله درسته ما هم قبول داریم که در این راه دستهای آلوده زیاد بوده، دروغ بوده، خرافه بوده، کلاه برداری و دزدی بوده و خیلی موارد غلط دیگر… این حق را برای خیلیها قائل هستیم که نخواهند باور کنند. اما وقتی یک همچین جایی [سایت طب روحانی] تاسیس شده و دارد همه چیز را اصولی و علمی بیان میکند و با استناد به قرآن و احادیث طرح عنوان مینماید، چرا تلاشی برای تحقیق و بیشتر دانستن نمی کنم؟ چرا جهت رهایی خودم از شر این موجودات و وقتی این همه راه و درمان جهت حل مشکلاتم امتحان کردم و نتیجه ندیدم، چرا درمان معنوی را امتحان نکنم؟ آیا این حرف ما غیر منطقی ست؟!

اما یکسری افراد نیز هستند که هر کارشان بکنیم و هرچقد دلیل و منطق برایشان بیاوریم باز هم نمیخواهند این موضوع را قبول کنند که جن حقیقت دارد، جادو و طلسم وجود دارد، چشم زخم و حسد بنیان براندازند و این اشاعه ی خرافه نیست، باور کنید. دنیا دارد به سمتی میرود که ما به شما نوید می دهیم تا چند سال دیگر آنقدر بیماریهای ماورایی عجیب و غریب زیاد شود که علم پزشکی و روانپزشکی را مجبور خواهد کرد تا درمان معنوی را به رسمیت بشناسند. روزی میرسد که مسئولین کشورهای مختلف مجبور می شوند برای آن مجوز تاسیس مراکز درمانی و رشته دانشگاهی صادر کنند. کاری که در حال حاضر در دانشگاهای اروپا و آمریکا به اسم انرژی درمانی پذیرفته شده و در حال تدریس است و از آن بعنوان طب مکمل در درمان بیماریها استفاده می کنند. اما در کشورهای جهان سوم و کشورهای در حال توسعه که همیشه دنباله رو هستند منتظرند تا این دانش مثل همیشه از اروپا و آمریکا به آنها تقدیم شود. در صورتی که اسلام و مسلمانان در زمینه ی درمان معنوی از غنی ترین و قوی ترین امکانات برخوردار هستند ولی متاسفانه مسلمانان امروزی یاد گرفتند فقط وارد کننده و مصرف کننده باشند چون جرأت ریسک کردن ندارند.

نمیدانیم شاید آنها هم مثل خیلی از دوستان ما میترسند اگر بگویند جن و جادو وجود دارد و باید با آن برخورد قاطع کرد توسط آنور آبی ها مورد تمسخر قرار بگیرند! کاش نجات جان آدمها برای ما از مورد تسمخر قرار گرفته شدن مهم تر باشد.