همانطور که در بخش تعریف و شناخت انواع انرژِی گفتیم بدن انسان دو نوع انرژی دارد : انرژی بیوشیمیایی و انرژی کیهانی . انرژی بیو شیمیایی بدن ، از گرمای آزاد شده حاصل واکنشهای شیمیایی در غذاهایی که میخوریم بوجود می آید. انرژی کیهانی نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که در همه جا وجود دارد. بدن ما نیز یکی از دریافت کننده های این انرژیست اما سوال مهم اینجاست: این انرژی از چه مراکزی وارد بدنمان میشوند!؟ برای یافتن پاسخ این سوال باید به دنبال مبحثی به نام “ شناخت هاله و چاکرا ” و مراکز انرژی در بدن باشیم! چون انرژی کیهانی از طریق چاکراها وارد بدنمان میشوند.

چاکرا چیست؟

چاکراها انرژی حیاتی را از محیط اطراف و از کیهان می گیرند و آنها را به امواج مورد نیاز نقاط مختلف بدن تبدیل می کنند. علاوه بر این آنها انرژی را به اطرافشان پخش می کنند. توسط این سیتسم انرژی، انسان نهایتا در حوزه‌ تبادل دائم انرژی با کیهان و دنیا و انسان های دیگر است. چاکرا لغتی سانسکریت به معنی گردونه است. یک فضای مخروطی در حال چرخش بوده که راس آن روی بدن می باشد. انرژی کیهانی از طرف قاعده مخروط وارد شده و از راس آن وارد بدن می شود. چاکراهای اصلی در طول ستون فقرات تا مغز قرار گرفته‌اند و با شماره‌های یک تا هفت نام‌گذاری می‌شوند. این چاکراها به ترتیب شماره ( از یک تا هفت ) در انتهای ستون فقرات، راستای ناف، انتهای جناغ سینه، راستای قلب، گودی گردن، پیشانی و فرق سر قرار دارند.

چاکرای یک و هفت به ترتیب به سمت پایین و بالا باز شده و دیگر چاکراها به سمت عقب و جلوی بدن. چاکراهای جلویی (پیشین) مربوط به احساسات شما و چاکراهای عقبی (پسین) به اراده و تمایلات شما بستگی دارد. رنگ این چاکراها به ترتیب (از یک تا هفت) قرمز، نارنجی، زرد، سبز(صورتی)، آبی، نیلی و بنفش است که در مورد هر یک از این چاکراها و عوامل مؤثر بر هماهنگی یا عدم هماهنگی آنها، در ادامه مطالب بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چاکراها و رنگ آنها :

۱ – چاکرای ریشه : قرمز
۲ – چاکرای جنسی :نارنجی
۳ – چاکرای شبکه ی خورشیدی : زرد
۴ – چاکرای قلب : سبز
۵ – چاکرای گلو : آبی
۶ – چاکرای چشم سوم : نیلی
۷ – چاکرای تاجی : بنفش

اما اجازه بدهید قبل از اینکه در رابطه با هر یک از چاکراها و مراکز انرژی در بدن صحبت کنیم کمی در مورد هاله ی انسان هم بگوییم:

هاله چیست ؟

تا به حال احساس کرده اید که بدون اینکه کسی را بشناسید احساس خوبی به او دارید . این موضوع به هماهنگی طیف هاله ها مربوط است . حوزه ی انرژی انسان مجموعه ای از تشعشعات انرژی حیاتی است که در فضای اطراف بدن موجود می باشد. حوزه ی انرژی که در زبان عامه با نام هاله معروف است توسط متخصصان فیزیک به نام میدان تشعشعی موجود زنده نامیده می شود. هاله نورانی انسان طیف لطیف و ظریفی از انرژی‌های برتر است که اطراف بدن هر انسان را فراگرفته و به درون جسم آن نفوذ دارد و در موجودات زنده منشا حیات است. هاله نورانی بازتاب تمامی خصوصیات و ویژگیهای جسمی، روانی، ذهنی، احساسی و روحی ما است و با شناخت آن اطلاعات جامعی از نقاط قوت و ضعف خود در زمینه های مختلف به دست می آوریم.

امروزه کتابهای زیادی در رابطه با مراکز انرژی در بدن ، هاله و اثرات آن و ویژگیهای آن نوشته شده است و حجم زیادی اطلاعات، مقالات و عکس از هاله بر روی اینترنت موجود می باشد. اهمیت هاله برای ما در این است که هرگونه بیماری جسمی و یا مشکل ذهنی در انسان ابتدا بصورت توده ای از انرژی منفی در هاله پدیدار می شود. بنابراین می توان قبل از بیمار شدن جسم نشانه های آن را در هاله یافت و از بروز آن در جسم جلوگیری کرد.پس در اطراف ما انسانها میدانی از انرژی لطیف با قطر تقریبی یک و نیم متر وجود دارد که با چشم معمولی قابل رویت نیست و هاله نامیده می شود.

این میدان انرژی ما را همچون تخم مرغ بزرگی در بر گرفته است. این میدان طول موج و فرکانس غیر قابل رویت با چشم فیزیکی در حالت عادی دارد، اما با تمرینات خاص می توان این انرژی ها را دید و لمس کرد. هاله انسان توسط چاکراها ایجاد می‌شود. مجموعه چاکراها مانند یک رنگین‌کمان متشکل از هفت رنگ است که هر چاکرا طیفی از این رنگین‌کمان را تداعی می‌کند. زمانی هاله کامل و متعادل است که هرهفت رنگ این مجموعه حضور داشته باشند. [از لکه های هاله میتوان به بیماری شخص پی برد ] دانشمندان زیادی پیرامون هاله مطالعه و تحقیق کرده اند از جمله نیوتن، بقراط، فیثاغورث، دکتر ویلیام رایش، ‘سیمون کرلیان’ و… ‘سیمون کرلیان’ یک دانشمند روسی است که بیش از ۶۰ سال پیش(۱۹۴۰ ) عینک های مخصوص برای دیدن هاله ساخت.

بعدها دوربین های عکاسی و فیلم برداری نیز ساخته شد. امروزه سیستم های پیشرفته GDV ساخته شده است که با روش های نوین و فن آوری محاسبات کامپیوتری در زمان کوتاهی یک چکاب کامل از وضعیت هاله و چاکراهای انسان، به کمک هاله انگشتان انجام می دهد. از این روش در مراکز تحقیقاتی و بیمارستانهای کشورهایی مثل امریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا و اسپانیا برای بررسی حالات سلامتی و بیماری استفاده می شود. [یکی از این دوربین ها در بیمارستان میلاد تهران مورد استفاده قرار میگیرد] سیگار ، مشروبات الکلی و مواد مخدر هاله را بسیار آسیب پذیر میکنند.

همچنین به تجربه ثابت شده که رژیمهای غذایی سالم ، ورزش ، مثبت اندیشی، خیرخواهی، نوع دوستی ،نماز،روزه ، دعای خیر در حق دیگران و مدیتیشن باعث باز شدن چاکراها تا حدود سه برابر ، فعالتر شدن نادیها ، کمک به بیداری کندالینی و تقویت هاله انسان میشود. هاله با روش عکسبرداری کرلیان قابل مشاهده است. برای دیدن تجهیزات و دوربین های کرلیان مخصوص عکسبرداری از هاله ی انسان، و آشنایی بیشتر با مراکز انرژی در بدن می توانید از لینک زیر کمک بگیرید:

دوربین های ثبت کننده هاله انسان

این تعاریف و مطالب همگی برای آشنایی اولیه شما با مبحث گسترده ی مراکز انرژی در بدن است. هنوز در رابطه با ارتباط آنها با جن و جادو چیزی نگفته ایم. بعد از اینکه سایتهای بالا را سر زدید و مطالعه فرمودید می توانید به ادامه این مقاله در بخش ارتباط جن و چاکرا مراجعه کرده تا متوجه شوید که اجنه و شیاطین چگونه افکار و روحیات ما را (از طریق هاله) میخوانند؟ چگونه وارد این چاکراها می شوند و آنها را از کار می اندازند و باعث ایجاد بیماری و مشکلات در انسان شده اند!؟