از آنجایی که درصد بیشتری از مراجعین ما، در دوره استیصال خود (یعنی زمانی که تمام راهها را رفته و نتیجه نگرفته اند) به طب روحانی مراجعه میکنند، در اکثر موارد انتظار درمان معنوی اورژانسی را از ما دارند. در این مطلب میخواهیم ببینیم که این درخواست واقعا چقدر اهمیت دارد؟ آیا در امر درمان معنوی و متافیزیک نیز، واژه‌ی اضطرار و اورژانسی بودن (مانند بیماری های جسمی) می تواند مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر؟

تفاوت بین بیماری های فیزیکی و متافیزیکی

همانطور که میدانید در تمام بیمارستانها بخش اورژانس از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش می بایست در کوتاهترین زمان ممکن به داد بیمار برسند چون در غیر این صورت ممکن است حتی به مرگ او نیز بیانجامد. اما جالب است بدانید که در حوزه‌ی درمان معنوی، این مساله دقیقا برعکس می باشد! یعنی اگر برای یک بیمار ماورایی، سریعا (و بدون اقدامات لازم پیش از درمان) نسخه پیچیده شود، در این صورت او را با خطرات جدی و گاهی غیر قابل جبران، مواجه کرده ایم.

در ویدئوی فوق، اگر آن بلا بر سر آن بیمار ماورایی آمده است، تنها دلیلش همین است. فردی که خودش را درمانگر، استاد و متخصص حوزه متافیزیک و درمان معنوی معرفی کرده است در واقع نه تنها از توانایی های لازم برخوردار نیست بلکه حتی دانش ماورایی اولیه را در این زمینه ندارد. در حوزه درمان بیماریهای ماورایی، اولین قدم؛ شناخت نوع و شدت بیماری است‌. بطور مثال؛ اگر بیمار ماورایی ما، دارای یک بیماری از نوع A و با شدت ۹ از ۱۰ باشد، نمی توان او را بلافاصله بعد از بررسی و مشاوره، تحت درمان معنوی اورژانسی قرار داد چون دچار “شوک ماورایی” خواهد شد.

شوک ماورایی چیست؟

در مسابقات ورزشی، همه ما میدانیم؛ تا زمانی که بدن ورزشکار خوب گرم و آماده نشده باشد نمیتواند وارد میدان مسابقه شود! مربی نیز این اجازه را به او نمیدهد چون در این صورت، عضلات و مفصل های او با خطر جدی مواجه خواهند شد و ممکن است تا آخر عمر دیگر نتواند به ورزش حرفه ای خود ادامه دهد. در امر درمان معنوی نیز اگر روح و جسم بیمار، با کمک تمرین ها و دستورات پیش از درمان، گرم و آماده نشده باشند به هیچ وجه نباید وارد درمان معنوی حتی از نوع درمان معنوی اورژانسی بشود.

اگر (به فرض) یک بیمار ماورایی بگوید که؛ من در آستانه‌ی جدایی و طلاق هستم، کودک من دچار تشنج شده است، مادرم سرطان دارد و به همین دلیل نیاز به درمان معنوی اورژانسی دارم و یا سعی کند با تطمیع یا شلوغ کردن یا هر روش دیگری، درمانگر را وادار به پذیرش بدون نوبت بکند، در واقع هم خودش و هم زندگی سایر اعضای خانوادش را در معرض خطر قرار داده است. درمانگری هم که با تحت فشار قرار گرفتن و یا بالا رفتن پیشنهاد مالی، راضی به درمان معنوی اورژانسی شما بشود در واقع به شما خیانت کرده است.

در موضوع درمان معنوی، ما تنها با یک سلول سرطانی یا یک باکتری یا ویروس طرف نیستیم که بخواهیم سریع درمان را شروع کنیم! بلکه با دشمنی زیرک و سراسر کینه به نام شیطان طرف هستیم. آن هم شیطانی که از کودکی با ما بوده، به اندازه کافی از گناهان ما تغذیه کرده و فربه شده، تمام نقطه ضعف های ما را می داند و تا دندان نیز مسلح است. پس اگر بخواهیم با این‌ شرایط و بدون آمادگی و داشتن ابزار کافی به جنگ او برویم یا یک نسخه ای انجام بدهیم که به او فشار جدی وارد کند، در واقع او را دچار شوک کرده و این شوک با واکنش تند او (و به دنبال آن آسیب به ما) همراه خواهد بود.‌

چاره کار چیست؟

همانطور که در مطلب دوره‌ی درمان معنوی  گفتیم، فرد بیمار می بایست تمام مراحل درمان را یکی پس از دیگری و به ترتیب طی بکند. این مراحل طوری تنظیم و چیده شده اند که بدون هیچ آسیبی و یا با کمترین آسیب ممکن، شما را از دست شیطان و بیماریهای ماورایی نجات خواهند داد. در بین این مراحل، دوره انتظار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در دوره انتظار، ما با دستوراتی مانند خواندن نماز، انجام تمرین قنوت، دوری از گناه و کنترل خشم و عصبانیت مواجه خواهیم بود.‌ این دستورات که به “دستورات پیش از درمان” نیز معروف هستند، یک روند فشاری نامحسوس را به شیطان وارد خواهند کرد. دستورات دوره انتظار، در واقع نه خیلی تند و سنگین هستند که باعث ایجاد شوک شوند و نه خیلی سبک که هیچ فشاری را به شیطان وارد نکنند. اما اگر کسی این دستورات را جدی نگیرد و یا به درستی انجام ندهد، وارد دوره اصلی درمان معنوی نخواهد شد.

چون بعد از دوره انتظار، بیمار وارد دوره سنجش پیش از درمان خواهد شد. این دوره‌ی ۷ روزه که همانند یک آزمون ورودی عمل میکند، در واقع ما را می‌سنجد که آیا دستورات دوره انتظار را به درستی انجام داده یا با تنبلی و پنهان کاری قصد ورود به درمان معنوی را داریم! اگر کسی شیطان و نفس خود را در این مدت تضعیف کرده باشد، در دوره سنجش قبول شده و وارد درمان معنوی خواهد شد. در غیر این صورت، نشان دهنده ی این است که شما هنوز آمادگی لازم را ندارید و اگر هم وارد درمان شوید، بدون شک دچار آسیب روحی یا جسمی خواهید شد‌.

 

نکته پایانی:

دستورات دوره انتظار جزو درمان معنوی محسوب می شوند و برای تضعیف اولیه نفس و شیطان و (اصطلاحا) برای گرم کردن روح و جسم شما جهت آمادگی و پذیرش دستورات دوره درمان معنوی می باشد. هیچگاه با بدن سرد یا با تقلب و اصرار زیاد وارد دوره درمان نشوید چون در واقع به خودتان آسیب خواهید زد‌.

 

 

به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام طب روحانی بپیوندید.