تعبیر خواب آیات قرآن یا دیدن آیه ای از قرآن در خواب، در بیشتر مواقع، معنی خود آیه می باشد. به عنوان مثال اگر کسی در خواب ببیند دارد آیه شریفه “ نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ ” را با خود تکرار می کند یا یک شخص دیگری این آیه را برای او تلاوت کند، تعبیر خوابش این است که به زودی مشکلش حل خواهد شد و از سالها درد و رنج رهایی می باید.

تعبیر خواب برخی از آیه های قرآن ؛

۱. آیت الکرسی:
تعبیر: از بین رفتن شر شیاطین ، بعلاوه علم و تعلم

۲.هلْ أَتَاکَ حَدِیثُ ضَیْفِ إِبْرَاهِیمَ الْمُکْرَمِینَ (ذاریات/۲۴)
تعبیر: خواستگاری و ازدواج

۳.وعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَیْبِ لَا یَعْلَمُهَا إِلَّا هُوَ (انعام/۵۹)
تعبیر: حل شدن مشکلات با کمک خداوند

۴. ألَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ (رعد/۲۸)
تعبیر: اطمینان و آرامش قلبی یافتن

۵.کلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ (ال عمران/۱۸۵)
تعبیر: شنیدن خبر مرگ و یا اتفاقات ناگوار

۶.واللَّهُ یَرْزُقُ مَن یَشَاءُ بِغَیْرِ حِسَابٍ (بقره/۲۱۲)
تعبیر: افزایش رزق و روزی

کمک گرفتن از آیات قرآن در تعبیر سایر خوابها

در خیلی از موارد اگر یک شخصی رویای صادقه دیده باشد، میتوان آن را بر اساس آیات قرآنی و داشتن علم تعبیر خواب آیات قرآن ، به شکل مستقیم یا غیر مستقیم آن خواب را تعبیر کرد. به عنوان مثال اگر کسی خواب ببیند پیراهن یا لباسش خونی شده است، تعبیرش این است که به زودی به دروغگویی متهم خواهد شد. طبق همان آیه از سوره یوسف (ع) که بردران آن حضرت پیراهن او را خونی کرده و به دروغ به پدرشان گفتند که یوسف را گرگ خورده است:

وَجَاءُوا عَلَىٰ قَمِیصِهِ بِدَمٍ کَذِبٍ قَالَ بَلْ سَوَّلَتْ لَکُمْ أَنفُسُکُمْ أَمْرًا فَصَبْرٌ جَمِیلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَىٰ مَا تَصِفُونَ
ﻭ ﺧﻮﻧﻲ ﺩﺭﻭﻏﻴﻦ ﺑﺮ ﭘﻴﺮﺍﻫﻨﺶ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ (ﺗﺎ ﻳﻌﻘﻮﺏ ﻣﺮﮒ ﻳﻮﺳﻒ ﺭﺍ ﺑﺎﻭﺭ ﻛﻨﺪ). ﮔﻔﺖ: ﭼﻨﻴﻦ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﻣﻰ ﮔﻮﻳﻴﺪ، ﺑﻠﻜﻪ ﻧﻔﺲ ﺷﻤﺎ ﻛﺎﺭﻱ (ﺯﺷﺖ ﺭﺍ) ﺩﺭ ﻧﻈﺮﺗﺎﻥ ﺁﺭﺍﺳﺖ (ﺗﺎ ﺍﻧﺠﺎﻣﺶ ﺑﺮ ﺷﻤﺎ ﺁﺳﺎﻥ ﺷﻮﺩ) ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﻝ ﺻﺒﺮﻱ ﻧﻴﻜﻮ (ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮ ﺍﺳﺖ) ﻭ ﺧﺪﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺮ ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎ (ﺍﺯ ﻭﺿﻊ ﻳﻮﺳﻒ) ﺷﺮﺡ ﻣﻰ ﺩﻫﻴﺪ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻳﺎﺭﻱ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ. (یوسف/۱۸)

به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام طب روحانی بپیوندید. جهت مشاهده سایر تعبیرها به بخش خوابها و کابوسها مراجعه نمایید.