قبل از اینکه به سراغ تعریف و شناخت انواع انرژی برویم اجازه بدهید ابتدا توضیح دهیم که چه چیزی باعث شد تا به سراغ نوشتن این مقاله برویم! خیلی ها بدون علم و آگاهی زیر مطالب به ما توهین می کنند! ما را متهم به دروغ، نشر اکاذیب، اخاذی، فریب افکار عمومی، جهان سومی و مانند اینها می کنند و ادعا می کنند پست ها و مطالب طب روحانی حقیقت ندارد یا جن و جادو خرافه و غیر واقعی هستند (چون به زعم آنها دلیل و برهان علمی و عقلی برای اثبات جن وجود ندارد) یا دنیا دارد به سمت تکنولوژی و پیشرفت میرود شما هنوز در ۱۰۰۰ سال پیش گیر کرده اید و خیلی چیزهای دیگر که برایند و مفهوم تمام آنها اصطلاحا بیسوادی ما و روشنفکر بودن آنهاست. البته قبل از هر چیز این را مجدد عنوان می کنیم که خرافه و غیر واقعی خواندن جن و جادو و نقش آنها در زندگی توسط این افراد، هدف اول شیطان است. تا همه انسانها برای درمان خود به سمت علم پزشکی و روانپزشکی رفته و کسی سراغ درمان معنوی را نگیرد. (چون درمان معنوی تنها راه نجات بشر از بیماری و گیر و گرفتاریهای دنیای امروز است)

در این مقاله سعی داریم بعد از تعریف و شناخت انواع انرژی، نگاهی تلفیقی (علمی، عقلی و دینی) به مقوله ی جن و جادو و سایر بیماریهای ماورایی داشته باشیم. امید به اینکه دوستان تکذیب کننده، منطق گرا و خود روشنفکر بین ما دست از توهین و افتراء برداشته و سر خود را از زیر برف بیرون بیاورند. این افراد باید بدانند که انسان تک بعدی نیست. دنیای ما فقط عالم ماده، جسم و فیزیک نیست که تنها به دنبال درمان فیزیکی و پزشکی باشیم. بلکه عالمی به اسم عالم روح و ماوراء نیز وجود دارد که تاثیر مستقیم و غیر قابل انکاری بر روح و روان ما انسانها گذاشته است.

انواع مختلف انرژی ها :

اگر انسان از یک ماده ، و جن از ماده ای دیگر و جادو نیز از یک ماده متفاوت ساخته شده باشند، لازم است برای شناخت بهتر، اجزای تشکیل دهنده هر کدام از آنها، به ریشه و منبع خلقت هر کدام آنها باز گردانیم تا متوجه بشویم چگونه این سه ماده روی یکدیگر تاثیر می گذراند و به همدیگر خیر و شر می رسانند. همانطور که می دانیم اساس جهان عبارت است از یک ارتباط دو سویه بین ماده و انرژی است. بر اساس اثبات علمی دانشمند مشهور آلبرت انیشتین و نظریه ی نسبیت این داشمند، ماده عبارت است از یک انرژی احاطه شده یا حبس شده می باشد. این نظریه، ماده را به صورت یک بسته متراکم شده ای از انرژی میداند و می گوید که این دو به هم تبدیل پذیرند یعنی ماده به انرژی و انرژی به ماده تبدیل می شود.

همین اجسام و ماده ای که ما آن را می بینیم و لمس می کنیم و در مکان و فضا می گنجد، اگر سرعتی برابر با سرعت نور پیدا بکند، تماما تبدیل به انرژی یا امواجی می شود که مکان و زمان را در نوردیده و دیگر قابل لمس و مشاهده نخواهد بود. (ساختن بمب اتم و سلاح هسته ای و انرژی هسته ای حاصل این اکتشاف بزرگ آلبرت انیشتین می باشد). پس برای تعریف و شناخت انواع انرژی میتوان گفت که انرژی طبق تعاریف به اشکال مختلف وجود دارد از جمله:

۱.انرژی گرمایی
۲.انرژی مکانیکی
۳.انرژی صوتی
۴.انرژی الکتریکی
۵.انرژی تابشی
۶.انرژی مغناطیسی
۷.انرژی شیمیایی و…

هر آنچه در جهان هستی وجود دارد (مانند انسان، جن ، کره، سفینه و…) از یک سری عناصر و ترکیبات شیمیایی خاص ساخته شده است. اما اجازه بدهید کمی به عقب برگردیم. طبق تعریف دانشمندان یونان باستان، ماده از چهار عنصر و سه حالت زیر تشکیل شده است. عناصر تشکیل دهنده ی ماده :

۱.خاک
۲.آب
۳.باد
۴.آتش

همچنین حالات ماده عبارتند از: جامد ، مایع ، گاز و پلاسما

در جهان هستی هم ماده وجود دارد و هم روح. ماده نه نابود می شود و نه از نو ساخته می شود بلکه از ترکیبی به ترکیب دیگر در می آید. اما روح که خصوصیات ماده بر آن منطبق نیست و با ماده متفاوت است، از حالتی به حالت دیگر در نمی آید بلکه از یک عالم به عالمی دیگر می رود. حال اجازه بدهید از عالم ماده خارج شده و کمی هم در رابطه با موضوع اصلی بحث یعنی انرژی که ماده و اساس این جهان را تشکیل و احاطه کرده و همچنین منابع آن که به انسان نیز مرتبط هستند صحبت کنیم:

انرژی حیات (انرژی موجود در طبیعت) چیست؟

همانطور که در رابطه با تعریف و شناخت انواع انرژی گفتیم همه ی عالم از انرژی ساخته شده و همه چیز بر اساس تبادل انرژی در کائنات رخ می دهد. می توان این انرژی ها را به سه دسته کلی زیر تقسیم کرد:

انرژی های مثبت
انرژی های منفی
و انرژی های خنثی

انرژی مثب یا همان انرژی حیات، در واقع جنبه نادیدنی هستی‌ است که جهان را شکل می‌دهد و همه چیز را به جنبش درمی‌آورد. این انرژی قابل دیدن و لمس کردن نیست، بلکه مانند هوایی که تنفس می‌کنیم ما را دربرگرفته و موجب ایجاد توازن در روح، روان و جسم ما می‌شود. انرژی حیاتی به اشکال مختلف ظهور می‌کند و همه جامدات و موجودات جهان فیزیک و پدپده ‌های روحی و روانی را شامل می‌گردد. هرچه انرژی حیاتی متراکم‌تر شود، به ماده و جهان فیزیک نزدیک‌تر است و هرچه رقیق‌تر باشد به تجلیات روح نزدیک میشود. انرژی های نهفته در وزش باد، جریان آب، گرمای درونی زمین، جزر و مد، موج های دریا، پرتوهای خورشیدی و توده زنده، از انرژی های پایدار و تجدید پذیر هستند که تا خورشید و ماه و زمین وجود دارد، می توانیم از آن ها بهره ببریم.

انرژی های اکتسابی :

انرژی که انسان آن را از پیرامون خود (مانند تنفس کردن و یا غذایی که وارد بدن می شود) جذب و بکار می گیرد. ما انسان ها با خوردن مواد گیاهی و جانوری، انرژی شیمیایی نهفته در آن ها را دریافت می کنیم و طی فرآیندهای پیچیده ای، انرژی آن ها را آزاد می کنیم. بخشی از این انرژی برای ساختن بافت های تازه و نوسازی بدن، و بخشی از آن را برای انجام کارهایمان بکار می رود. هنگامی که بخشی از بدنمان را حرکت می دهیم، بخشی از انرژی شیمیایی را در سلول های عصبی به انرژی الکتریکی تبدیل می کنیم تا پیام عصبی به ماهیچه ها برسد. بخش دیگر برای منقبض شدن سلول های ماهیچه ای بکار می رود که جابجایی استخوان ها و سرانجام حرکت اندام ها را به همراه دارد. بخشی از انرژی نیز به صورت گرما آزاد می شود.

هر نوع از انرژی که ما به آن فکر کنیم، در ذات خود هم دارای خصوصیات ذره ای است و هم خصوصیات موجی ( فیزیک کوانتوم). حالت موجی تمام این انرژی ها را می توان به صورت یک نمودار هرتزی رسم کرد و نمایش داد. (یا یک موج سینوسی و یا یک موج پلکانی) وقتی ما درباره هر نوع انرژی صحبت می کنیم، از الکتریسته یا مغناطیس گرفته تا صوت و نور، باید دقت داشت که ، تفاوت تمام این اشکال انرژی، تنها در این است که امواج با چه سرعتی بالا و پایین می روند (فرکانسFrequency) و این بالا و پایین رفتن ها دارای چه شدتی هستند (دامنه Amplitude)

اما از انجا که انرژی در حالات گوناگون به صورت امواج منتقل می شود، اجازه بدهید در ادامه ی بحث، بسته های انرژی را به امواج محدود کنیم چون به موضوع این مقاله نزدیک تر است. بنابراین ادامه بحث این مقاله پیرامون امواج منفی خواهد بود که قطعا همه ی ما به نوعی با آن برخورد داشته ایم:

در راستای تعریف و شناخت انواع انرژی این را نیز اضافه کنیم که علم روز ثابت کرده است مغز انسان در ارسال امواج مانند یک فرستنده ی رادیویی یا مخابراتی عمل می کند. همین طور سلول هایی در مغز وجود دارد که دارای توانایی دریافت امواج رسیده از محیط است و به صورت یک گیرنده رادیویی یا مخابراتی عمل میکند. می توان این قدرت مغز و وجود امواج مغزی را در حیوانات نیز مشاهده کرد. حتما شنیده اید که بعضی از حیوانات قبل از وقوع زلزله واکنش نشان میدهند، در واقع امواج حاصله از واکنش های ژئوفیزیکی را خیلی سریع تر از انسان دریافت و نسبت به آن واکنش نشان می دهند . این مساله به این دلیل است که سلول های گیرنده ی مغزشان حساس تر از انسان هاست .بنابر این چنین توانایی در مغز انکار ناپذیر است. (پارس کردن سگ به جن که در مطلب ‘ وجود جن در منزل ‘ به آن اشاره شد نیز به این موضوع برمیگردد)

انرژی های منفی :

اما یکی از حقایقی که به شدت باعث آزار افراد می شود، دریافت امواج منفی است. اما این امواج چگونه و از کجا ناشی می شوند؟ به طور کلی میتوان عوامل ایجاد امواج منفی را به دو دسته ی کلی عوامل محیطی و عوامل درونی تقسیم کرد:

عوامل محیطی:
عواملی هستند که در بیرون از وجود شخص قرار دارند و توسط دیگران بوجود آمده و در فرد احساس می شود که البته در این حالت خود شخص می تواند به طور غیر مستقیم در بوجود آمدن این امواج دخالت داشته باشد. هر نوع فکر منفی توسط اشخاص می تواند بزرگترین عامل بوجود آورنده ی امواج منفی باشد. به عنوان مثال کینه توزی یکی از بزرگ ترین عوامل سازنده ی این پدیده است. مثلا اگر شخصی نسبت به ما کینه ای به دل داشته باشد، حتی اگر در ظاهرش چنین حسی نسبت به ما دیده نشود به دلیل نوع افکارش سیگنال های منفی را توسط فرستنده ی مغزش در محیط ساطع می کند و از آنجایی که در مورد ما فکر می کند گیرنده های مغز ما آن را به صورت یک حس بد دریافت می کند. (مثال دیگری که می توان برای عوامل سازنده ی چنین امواجی ذکر کرد حسادت است)

در کتاب قرآن کریم نیز به دفعات دیده شده که بطور غیر مستقیم به تعریف و شناخت انواع انرژی اشاراتی شده است مثلا از حسادت که نوعی انرژی منفی است به عنوان امری زشت و نکوهیده نام برده شده است. همین طور تجسس و دخالت در امور شخصی دیگران و یا سوء ظن نسبت به دیگران، غیبت و دادن القاب زشت به یکدیگر که قرآن ما را از چنین اعمالی منع کرده است. همه ی ما می دانیم که چنین اعمالی با چشم سر دیده نمی شود پس چطور می تواند باعث کینه و کدورت، دشمنی و رنجش خاطر گردد؟ همه ی این موارد به یک دلیل است: ‘ قدرت فکر انسان در ایجاد سیگنال ‘ هایی که می توانند به دیگران رسیده و باعث بد دلی و کدورت شود. جالب است که در اکثر مواقع، اشخاص حتی نمی دانند چرا نسبت به کسی حس بدی پیدا کرده اند. (بررسی های گوناگونی در طب سنتی برای چگونگی دفع و مبارزه با این امواج منفی صورت گرفته است. مثلا به همراه داشتن گل، قرار دادن دست ها در آب جاری، دود دادن اسپند و…)

عوامل درونی: 
در این حالت کل عالم در نقش یک آینه یا بازتاب کننده است که سیگنال های تابیده از مغز انسان یا همان امواج مغزی را به خودش باز می تاباند. بعنوان مثال می توان گفت افرادی که نسبت به دیگران بدبین هستند یا اعتماد به نفس کافی ندارند، یا نمی توانند ارتباط درستی با جامعه برقرار کنند و بیشتر وقتشان در تنهایی میگذرد و یا حس حسادت در وجودشان شعله ور شده است با این افکار منفی نا خواسته روی محیط خود اثر گذاشته و این امواج منفی و زشت به خودشان باز می گردد و آنها را گرفتار می کند.

خب تا به اینجا خلاصه وار در رابطه با تعریف و شناخت انواع انرژی حرف زدیم و متوجه شدیم انرژی و امواج وجود دارد و نوع منفی آن روی ذهن و جسم انسان تاثیر سوء و بدی میگذارد، حال کافیست ثابت کنیم جن و شیاطین نیز به صورت انرژی و از نوع منفی آن هستند. برای خواندن ادامه این مقاله، میتوانید به مطلب ماده تشکیل دهنده جن مراجعه نمایید. همچنین میتوانید برای با خبر شدن از مطالب جدید سایت عضو کانال تلگرام طب روحانی بشوید.