طلسم هاتف یا صدا کردن چیست؟ در تعریف لغوی کلمه هاتف آمده است: ندا دهنده ای که صدای ندایش شنیده می شود ولی خودش دیده نمی شود”. در جادو یا طلسم هاتف، فرد درخواست کننده نزد ساحر یا جادوگر رفته و از او می خواهد آرامش و آسایش را از یک شخص بگیرد. ساحر با دریافت مبلغی از آن شخص، یکی از اجنه ها و موکلین خود را اجیر و در جهت آزار شخص مورد نظر ارسال می‌کند.

این موکل (به میل خود) ممکن است به صورت حیوانات وحشی و درنده در خواب و بیداری برای شخص ظاهر شده و او را دنبال کند. همچنین فرد بیمار گاها صداهایی را می شنود انگار که اطرافیان یا اشخاص ناشناس دارند او را صدایش می زنند ولی در اصل کسی اطراف او حضور ندارد. شک و گمان بد بردن به نزدیکان و اعضای خانواده به واسطه تلقین موکل از دیگر حالات این جادوست.

برخی از علائم و نشانه های طلسم هاتف :

  1. کابوس و خواب بد دیدن
  2. یک نفر در خواب همیشه او را صدا میزند
  3. اشخاصی در بیداری او را به اسم یا فامیل صدا میزنند، بدون اینکه متوجه منبع صدا بشود.
  4. وسواس زیاد
  5. شک و بدگمانی به دوست و آشنا
  6. سقوط از ارتفاع در خواب
  7. حیواناتی که در خواب مدام او را دنبال می کنند.

این علائم و نشانه ها با توجه به قدرت جادو یا سحر هاتف، کم و زیاد می شوند و در شدیدترین حالت حتی ممکن است شخص به مرز جنون هم کشیده بشود. در رابطه با شنیدن صدای اجنه بدون اینکه مشاهده شوند در احادیث مختلفی روایات متعدد وجود دارد که اجنه بدون اینکه خود را نمایان کنند با پیامبر (ص) و امام معصوم علیهم السلام گفتگو می کرند. اما جادوگران سو استفاده گر، از این قابلیت اجنه برای بکار گرفتن آنها در سحر و جادوها مانند طلسم هاتف استفاده می‌کنند.

کِتَابُ اَلدَّلاَئِلِ لِلطَّبَرِیِّ ، عَنْ عَبْدِ اَللَّهِ بْنِ أَحْمَدَ اَلْخَازِنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عُمَرَ اَلتَّمِیمِیِّ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ سَعِیدٍ عَنْ إِبْرَاهِیمَ بْنِ أَحْمَدَ بْنِ جِیرَوَیْهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِی اَلْبُهْلُولِ عَنْ صَالِحِ بْنِ أَبِی اَلْأَسْوَدِ عَنْ جَابِرِ بْنِ یَزِیدَ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ اَلْبَاقِرِ عَلَیْهِ السَّلاَمُ قَالَ: خَرَجَ أَبُو مُحَمَّدٍ عَلِیُّ بْنُ اَلْحُسَیْنِ عَلَیْهِمَا السَّلاَمُ إِلَى مَکَّهَ فِی جَمَاعَهٍ مِنْ مَوَالِیهِ وَ نَاسٍ مِنْ سِوَاهُمْ فَلَمَّا بَلَغَ عُسْفَانَ ضَرَبَ مَوَالِیهِ فُسْطَاطَهُ فِی مَوْضِعٍ مِنْهَا فَلَمَّا دَنَا عَلِیُّ بْنُ اَلْحُسَیْنِ عَلَیْهِمَا السَّلاَمُ مِنْ ذَلِکَ اَلْمَوْضِعِ قَالَ لِمَوَالِیهِ کَیْفَ ضَرَبْتُمْ فِی هَذَا اَلْمَوْضِعِ وَ هَذَا مَوْضِعُ قَوْمٍ مِنَ اَلْجِنِّ هُمْ لَنَا أَوْلِیَاءُ وَ لَنَا شِیعَهٌ وَ ذَلِکَ یُضِرُّ بِهِمْ وَ یُضَیِّقُ عَلَیْهِمْ فَقُلْنَا مَا عَلِمْنَا ذَلِکَ وَ عَزَمُوا إِلَى قَلْعِ اَلْفُسْطَاطِ وَ إِذَا هَاتِفٌ یُسْمَعُ صَوْتُهُ وَ لاَ یُرَى شَخْصُهُ وَ هُوَ یَقُولُ یَا اِبْنَ رَسُولِ اَللَّهِ لاَ تُحَوِّلْ فُسْطَاطَکَ مِنْ مَوْضِعِهِ فَإِنَّا نَحْتَمِلُ لَکَ ذَلِکَ وَ هَذَا ألطف [لُطْفٌ] قَدْ أَهْدَیْنَاهُ إِلَیْکَ وَ نُحِبُّ أَنْ تَنَالَ مِنْهُ لِنَتَشَرَّفَ بِذَلِکَ فَإِذَا جَانِبُ اَلْفُسْطَاطِ طَبَقٌ عَظِیمٌ وَ أَطْبَاقٌ مَعَهُ فِیهَا عِنَبٌ وَ رُمَّانٌ وَ مَوْزٌ وَ فَاکِهَهٌ کَثِیرَهٌ فَدَعَا أَبُو مُحَمَّدٍ عَلَیْهِ السَّلاَمُ مَنْ کَانَ مَعَهُ فَأَکَلَ وَ أَکَلُوا مِنْ تِلْکَ اَلْفَاکِهَهِ.

در کتاب دلائل طبرى: بسندش از امام پنجم علیه السّلام که ابو محمّد على بن الحسین علیه السّلام با جمعى دوستانش و مردم دیگر بمکه میرفت و چون به عسفان رسید موالیش چادرش را در جایى از آن بر پا کردند. و چون امام بدان جا رسید فرمود: چگونه در اینجا چادر زدید، اینجا جاى قومى از اجنه که دوستان و شیعه ما هستند و این کار بدانها زیان دارد و جاى آنها را تنگ میکند، گفتند: آن را ندانستیم و خواستند چادر را بکنند ناگهان بدون اینکه شخصی را مشاهده کنند، ندایی شنیدند که گفت: یا ابن رسول اللّٰه، چادرت را از اینجا بدیگر جاى مبر، ما پذیرائیم و این لطفى است که بتو پیش داریم و دوست داریم از تو تشرف بریم بدین وضع. ناگاه در کنار چادر طبق بزرگى نمودار شد و همراهش طبقهاى دیگر بود از انگور و انار و موز و میوه‌هاى بسیار و ابو محمّد همراهانش را دعوت کرد و خود خورد و آنان هم خوردند از آن میوه‌ها. (بحارالانوار/ ج ۶۰/ ص ۸۹)


توجه: جهت درمان و باطل کردن هر یک از انواع طلسم،می توانید با نصب اپلیکیشن طب روحانی و انجام آزمون بررسی و مشاوره در صف درمان معنوی قرار گرفته یا اگر مایل به خوددرمانی هستید از نسخه های رایگان ما در بخش پیشگیری و درمان استفاده کنید. همچنین می توانید برای دیدن پستهای بیشتر در کانال تلگرام ما عضو شوید.