آیا میدانید جسم اثیری یا اتری چیست؟ نسخه ای ماورایی مطابق و معادل با جسم فیزیکی انسان را جسم اثیری می نامند. این جسم در واقع اولین جایی ست که جن و موکلین طلسم وارد آن می شوند و از آنجا دردها و بیماری از طریق مسیرهای انرژی یا نادی ها به جسم فیزیکی منتقل می شود. به همین خاطر است که بیماریهایی ماورایی در آزمایشات و دستگاهای پیشرفته پزشکی قابل روئیت و تشخیص نیستند. (اما در بیماریهای فیزیکی ابتدا جسم مادی ما بیمار می شود و بعد از آن به جسم اثیری منتقل می شود) ادامه اثبات علمی جسم اثیری

در خواب های جنسی که مقاربت، لذت جویی و انزال صورت میگیرد نیز هدف اصلی و آنچه که مورد اصابت قرار میگیرد، جسم اثیری ماست که بعد از آن به جسم فیزیکی منتقل شده و باعث احساس لذت یا اکراه در ما خواهد شد. همچنین اثراتی از زخم، جراحت و کبودی هایی که بعد از بیدار شدن از خواب آنها را روی جسم خود مشاهده می کنیم دلیل دیگری بر این مدعاست.

حال اجازه بدهید این موضوع را علمی تر بررسی کنیم،

 نظریه پاد ماده چیست؟

طبق آیه ی ۴۹ از سوره ذاریات ، خداوند می فرماید:

وَمِن کُلِّ شَیْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَیْنِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ
ما جهت پند دادن به شما از هر چیزی یک زوج (جفت) آفریدیم.

شاید اکثر ما و حتی محققین اسلامی در اینجا معنی و برداشتی که از “کل شئ” دارند ، انسان، حیوان و نبات است که از آنها جفت جفت آفریده شده است. اما آیا جمادات و اشیاء بی جان نیز بصورت جفت و زوج هستند یا خیر؟ جهت پاسخ به این سوال و فهم بهتر مطلب از فیزیک ذرات کمک می گیریم:

در ادامه مبحث اثبات علمی جسم اثیری و در نیمه ی اول قرن بیستم، یکی از فیزیکدانان انگلیسی بنام دیراک Dirak تحقیقاتی در معادلات الکترونها انجام داد. همانطور که می دانیم الکترونها ذراتی با بار منفی هستند که به دور هسته ی اتم در حال چرخش می باشند. این فیزیکدان انگلیسی در آزمایشات خود به این نتیجه رسید که معادلات الکترونها، دو راه حل و جواب به جای یک راه حل دارند. اگر به معادلات درجه ۲ ریاضی نگاه کنیم شاید درک این موضوع برای ما راحت تر باشد. در معادلات درجه ۲ مربع یک عدد مجهول وجود دارد. مربع یک عدد همیشه مثبت است، حاصلضرب ۲.۲ می شود ۴ ، همچنین حاصلضرب ۲-.۲- نیز ۴ می شود. این نشان می دهد که جذر ریشه دوم عدد ۴ مثبت یا منفی ۲ خواهد بود.

معادلات دیراک خیلی شبیه به معادلات ریاضی فوق بود. نتیجه ای که دیراک به آن رسید این بود که در معادلاتش دو مجموعه حاصل شد، یکی الکترونهایی با بار منفی و دیگری جسمی مجهول دارای الکترونهایی با بار مخالف (مثبت) بود. این دانشمند انگلیسی چون ایمان به وجود این جسم مجهول داشت، آزمایشات زیادی جهت تعریف و شناخت ماهیت و راز آن جسم مجهول انجام داد ولی تمام آزمایشات او با شکست مواجه شد. بعد از او فیزیکدانان این فرضیه را مطرح کردند که وجود ذرات با بار مثبت حول هسته ممکن است قرینه ای (جفتی) برای الکترونها باشد.

سالها بعد از مطرح شدن این نظریه توسط دیراک، و در اوایل دهه سی میلادی ، اثرات و نتایجی از این ذرات مجهول در مکانی آزمایشگاهی بنام اتاق مه (cloud chambre) کشف شد. هنگامی که تاثیر میدان مغناطیسی را بر روی این ذره بررسی شد، به این نتیجه رسیدند که جرم آن ذره ی مجهول، برابر با جرم الکترون می باشد. همچنین بار مثبتی که حمل می کند برابر با بار الکترون است. به همین سبب این ذره را “پاد الکترون” (Antielectron) یا پوزیترون (positron) نامیدند.

بعد از این بود که تحقیقات متعدد دیگری راجع به سایر ذرات صورت گرفت. چون اگر برای الکترون یک قرینه و پادالکترون وجود دارد پس لابد سایر ذرات نیز دارای قرینه و جفت نیز می باشند. تحقیقات گسترده ای در این زمینه و در دنیای فیزیک انجام شد که مجال برای ورود به آنها میسر نیست و تنها به نتایج نهایی آن که ثابت کرد هر ذره و به تبع او هر جسم دارای قرینه و جفتی مشابه اوست که در کنارش قرار دارد.

در اثبات علمی جسم اثیری ، کشف پادماده (چیزی که شبیه و مانند ماده و در مقابلش قرار دارد)، این سؤال را در ذهن ما پدید می آورد که آیا جهانی دیگر شبیه به جهان ما وجود دارد که تشکیل شده از همین ذرات جفت و قرینه یا پادماده باشد؟ یا اینکه همین عالم کنونی ماست که از پادماده تشکیل شده است؟ این سوالی ست که تاکنون جوابی برای آن پیدا نشده است. چون زمین اساسا از ماده تشکیل شده است و نه از پادماده. همچنین پادماده ای که با کمک اشعه های کیهانی (cosmic rays) یا شتاب دهنده ذرات (particle accelerator) بدست می آید، به مدت طولانی در جو زمین پایداری ندارد. یعنی همین که سرعتش کم شود چیزهایی اطرافش را جهت نابودی فرا میگیرد که فرار از آن غیر ممکن خواهد بود. این قتل عام بواسطه ی ماده ی مقابل آن که جو زمین را پر کرده است انجام می شود.

پس هر گاه ذره با قرینه ی خود یا ماده با پادماده اش روبرو شود، یکدیگر را به تدریج تضعیف می کنند. و هر دو به کمک چیزی شبیه انفجار، پنهان و به شکل انرژی عظیمی مانند اشعه ی گاما ظاهر می شوند.

اما یکی از پازل هایی که برای فیزیکدانان بدون پاسخ ماند، مقدار یا میزان پاد ماده های داخلی تشکیل دهنده ی هستی است. آیا میتوان گفت که زمین نمونه ی کوچک شده ای برای بقیه ی هستی است؟ یا آیا با تغییر و افزایش نسبت پادماده ی تشکیل دهنده هستی و کهکشانها، به همان نسبت مقدار ماده نیز افزایش می یابد؟ (مانند همان چیزی که در زمین رخ می دهد) البته میتوان ادعا داشت که نسبت پادماده ها در کهکشان بسیار کم باشد چون در غیر این صورت بیشتر مواد موجود بین ستاره ها از بین می رفت و بالطبع دوربین تلسکوپها مقدار اشعه ی گامای بیشتر و بزرگتری را ثبت و ضبط می کردند. اما مشخص نیست که این ادعا در رابطه با سایر کهکشانهای دورتر و اطراف آنها نیز صدق می کند یا خیر! شاید هم در آینده کهکشانهایی (مثلا به اسم کهکشان پادماده ها) پیدا شوند که تشکیل شده از پادماده های ستاره ها باشند.

حال اگر این را بپذیریم که یک کهکشان دارای پادماده یا جفت می باشد، سؤال بی جواب و عجیب دیگری برای ما پیش می آید که : چه چیزی مانع نزدیک شدن ماده و پاد ماده ی کهکشان به همدیگر (و به دنبال آن برخورد و انفجار و نابودی) می شود؟ آیا خلاء و فضای کیهانی موجود در هستی و فاصله های دور موجود، جلوی این برخورد را میگیرند؟ آیا این نظریه با آیه ی زیر از قرآن می تواند مرتبط باشد:

إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا وَلَئِن زَالَتَا إِنْ أَمْسَکَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِّن بَعْدِهِ إِنَّهُ کَانَ حَلِیمًا غَفُورًا
ﻳﻘﻴﻨﺎً ﺧﺪﺍ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺯﻣﻴﻦ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺍﺯ ﺟﺎﻱ ﺧﻮﺩ ﻣﻨﺤﺮﻑ ﺷﻮﻧﺪ (ﻭ ﻓﺮﻭ ﺭﻳﺰﻧﺪ) ﻧﮕﻪ ﻣﻰ ﺩﺍﺭﺩ . ﻭ ﺍﮔﺮ ﻣﻨﺤﺮﻑ ﺷﻮﻧﺪ ﻫﻴﭻ ﻛﺲ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻧﻤﻰ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﻧﮕﺎﻫﺸﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ ; ﻣﺴﻠﻤﺎً ﺧﺪﺍ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺑﺮﺩﺑﺎﺭ ﻭ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺁﻣﺮﺯﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ .( فاطر-١۴)

پس، نابودی و از بین رفتن کهکشانها و جفت مشابه آنها (پادماده اش) اگر به این شکل باشد، تنها در چند ثانیه می تواند اتفاق بیفتد و به پایان برسد که نتیجه ی آن، انفجاری بزرگ و آزاد شدن مقدار عظیمی از انرژی است که قرآن به آن می گوید:

فَإِذَا انشَقَّتِ السَّمَاءُ فَکَانَتْ وَرْدَهً کَالدِّهَانِ
ﻭ ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﺑﺸﻜﺎﻓﺪ ﻭ ﭼﻮﻥ ﭼﺮﻣﻰ ﺳﺮﺥ ﺭﻧﮓ ﻭ ﮔﻠﮕﻮﻥ ﺷﻮﺩ .(الرحمن/٧٣)

البته در راستای اثبات علمی جسم اثیری ما نمیتوانیم هیچ گونه پیش بینی راجع به چگونگی شکافته شدن آسمان (در صورت برخورد ماده و پاده های کهکشان) داشته باشیم که چگونه و یا کدام قسمت آن میشکافد! اما اگر این برخورد در کهکشان ما یعنی راه شیری و جفت آن (پادماده اش) صورت بگیرد، این مساوی با نابودی تمام قسمتها و سطوح کهکشانی خواهد بود که ما آن را از درون می بینیم. انگار که تمام هستی از وسط نصف می شود و به دنبال آن آسمان نیز نصف خواهد شد. ستاره ها تیره و بی نور می شوند و به دلیل برخورد هر ستاره با جفتش، آنها نیز از بین خواهند رفت.

اگر ستاره ها به این شکل از بین بروند و ماهیت آنها تبدیل به انرژی بشود، به دنبال آن نیروی کششی موجود در مدار بین ستاره ها و سیاره ها نیز از بین خواهد رفت که این امر سیارات را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث فاصله گرفتن آنها از یکدیگر خواهد شد که به دنبال آن شاهد یکسری نابسامانیهای بزرگ در سیاره ی خودمان زمین خواهیم بود:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
إِذَا السَّمَاءُ انْفَطَرَتْ ﴿١﴾ وَإِذَا الْکَوَاکِبُ انْتَثَرَتْ ﴿٢﴾وَإِذَا الْبِحَارُ فُجِّرَتْ ﴿٣﴾ وَإِذَا الْقُبُورُ بُعْثِرَتْ ﴿۴﴾ (انفطار) “به نام خداوند بخشنده ی مهربان. آن هنگام که آسمان شکافته شود (۱) و آن هنگام که اختران پراکنده شوند (۲) و آن هنگام که دریاها برکنده شوند (۳) و آن هنگام که قبرها زیر و زبر شود (۴)

اینها تماما علائم و نشانه های روز قیامت می باشند که خداوند به آن شاره کرده است و فیزیک ذرات، توانست نوعی تفسیر منطقی و علمی برای آنها پیدا کند. پس نابودی ماده و پاد ماده اش امروزه به صورت یک حقیقت علمی (که راجع به شتاب دهنده های ذرات تبدیل کننده ی انرژی به ماده، صحبت می کند) در آمده است.

بررسی مجدد زوجیت در قرآن :

وَمِن کُلِّ شَیْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَیْنِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ
ﻭﺍﺯ ﻫﺮ ﭼﻴﺰﻱ ﺟﻔﺖ ﺁﻓﺮﻳﺪﻳﻢ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﻣﺘﺬﻛّر ﺷﻮﻳﺪ .(ذاریات/٩۴)

علاوه بر انسان، حیوان و نباتات، اشیاء بی جان و جمادات نیز بصورت جفت و زوج مشابه آفریده شده اند (ماده و پادماده) دانشمند پاکستانی به نام محمد عبد السلام، که در سال ۱۹۷۹ جایزه نوبل فیزیک را بخاطر ارائه ی فرمول ‌بندی واحدی برای نیروی الکترو مغناطیس و نیروی هسته ای ضعیف که برهمکنش الکتروضعیف نامیده می‌شود دریافت کرد، گفت که این آیه از سوره ی ذاریات الهام بخش او در این زمینه بوده است.

اما برای اینکه به بحث ماورایی خودمان و اثبات علمی جسم اثیری بازگردیم، اجازه بدهید در مورد آیه ی مذکور (وَمِن کُلِّ شَیْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَیْنِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ) دقت نظر بیشتری داشته باشیم. جهت رسیدن به مفهوم درست آیه، ابتدا دو واژه ی کلیدی آن را بررسی کنیم:

۱. جمله ی “کل شئ” :
معنی این جمله می شود: “هر چیزی” یعنی تمام زوجیتها در هر چیز، که هم شامل جاندار می شود و هم غیر جاندار.

۲. واژه ی “زوجین” :
در اینجا منظور از زوج، یعنی هر چیزی، همراه یا مانندی دارد از جنس خودش. در کتاب “المفردات فی غریب القرآن” یا همان مفردات راغب ، نوشته ی علامه ابوالقاسم حسین ابن محمد، معروف به راغب اصفهانی، که به بحث پیرامون لغات قرآن می پردازد، در باب کلمه ‘زوج’ آمده است:

۱.به هر یک ازجفت های نر و ماده در انسان و حیوان زوج می گویند.

۲.به هر جفتی نیز زوج می گویند، مانند کفش و دمپایی.

۳.به هر چیزی که مشابه، متضاد یا قرینه ی یک چیز دیگری باشد نیز زوج می گویند.”

از طرفی دیگر، در این آیه ، واژه ی ‘زوجین’ به شکل نکره (بدون الف و لام) آمده که خود بیانگر وجود یک جفت یا قرینه، بدون مشخص کردن نوع آن است.

البته ما دو نوع از این زوجها را میشناسیم که از همان روزهای اول نزول قرآن نیز شناخته شده بودند. اما به راستی سایر زوجهایی که در این آیه به آنها اشاره شده است کدامند؟ آیا چند نوع زوج وجود دارد که گذشتگان از آن بی اطلاع بودند ولی امروزه به لطف پیشرفت علم شناخته شدند؟ : طبق آنچه تابحال گفتیم، میتوان زوجها را به سه دسته ی زیر تقسیم بندی کرد:

-جفتهای نر و ماده، در جانداران دارای تولید مثل ( انسان، حیوان، درختان و…)
-متضادها، (مثل شب و روز، خیر و شر و…)
-مانند، مشابه یا قرینه (مثل دوتا چشمها، گوشها، ریه ها، و همچنین کفشها و…)

حال با این تفاسیر و توضیحات، می توان گفت که در موازات جسم فیزیکی انسان (جدا از جنسیت)، یک نوع مثل و مانند خودش وجود دارد که آن را ” جسم اثیری” می نامیم. جسمی که (بخاطر خاصیت ماورایی و پنهان بودنش) هدف اول جن، جادو و یا چشم زخم و یا هر چیزی که از جنس ماورا باشد قرار میگیرد، و تمام آسیبها در ابتدا به آن وارد و بعد (از راه آلوده شدن چاکراها و اختلال در غدد مرتبط با چاکراها) به جسم فیزیکی انسان انتقال داده می شوند.

پس در جهت اثبات علمی جسم اثیری ، هر وقت می گوییم جن وارد بدن کسی شده است، یا هر وقت کسی خواب جنسی همراه با ارضا شدن ببیند، یا هر گاه یک انسان موادی عجیب و غریب مانند تکه های کاغذ، مو، ناخن ، پارچه، میخ و یا سوزن به همراه استفراغ بالا بیاورد (یا از سایر منافذ بدنش خارج شوند)، در واقع همه ی این آسیب ها به جسم اثیری او وارد شده است و گرنه یک انسان معمولی چگونه در حالت عادی می تواند حجم زیادی از کاغذ، پارچه یا فلزات را ببلعد؟ همچنین اینکه می گوییم و یا در احادیث نیز آمده است که جنها از غذای ما میخورند، این خوردن بصورت مادی و فیزیکی انجام نمی شود، مثلا اگر گوشت بخورند، در واقع اون قسمت اثیری گوشت را میخورند (یا همان مشابه و قرینه جسم مادی گوشت یا پادماده اش) که متعلق و متناسب با خاصیت جنها و عالم ماورایی آنها است.

دوربین های کرلیان و اثبات دیگری برای جسم اثیری:

اگر در علم هاله و چاکرا کنکاش کرده باشید حتما با وسیله ای به نام دوربین کرلیان (سیستم های GDV ) آشنا هستید. این دوربینها توانایی عکس برداری از هاله ی اجسام را دارند! در یکی از همین عکسها که دانشمندان مربوطه از یک برگ درخت، قبل و بعد از بریده شدند گرفته اند، در عین ناباوری متوجه شدند در هر دو عکس، برگ درخت سالم است. (یعنی با از بین رفتن جسم مادی جاندار یا غیر جاندار، جسم فیزیکی آنها به همان شکل باقی می ماند) این خود دلیلی دیگر بر وجود جسم اثیری در جانداران و غیر جانداران و همچنین وجود جفت، قرینه یا شبیه و مانند برای آنها می باشد.

اثبات علمی جسم اثیری