نقش ماورا در ایجاد عشق های کاذب: عشق و محبت یک رویداد خوشایندی است که از طرف خداوند بین زن و مرد [بعد از ازدواج] و در جهت تحکیم روابط و بنیان خانواده ها قرار داده شده است. اما به مرور زمان این مساله دچار تغییر و تحولات زیادی گردید تا جایی که امروزه به هر نوع علاقه و دلدادگی موجود بین دو جوان از جنس مخالف، به اشتباه عشق واقعی خوانده می شود. همین امر باعث شد که این نوع روابط به سمت ازدواج رفته و بعد از یک مدت شاهد این مقدار زیاد از شکستهای عاطفی و طلاق در خانواده ها باشیم. البته مقصران اصلی این نوع اشتباهات، جوانان نیستند. مقصر اصلی افرادی هستند که خواسته یا ناخواسته معنی و مفهوم واقعی عشق را به غلط در ذهن جوانان جا انداختند.

از برخی فیلم ها و سریالهای مختلف ژانر درام و ملودرام گرفته تا بعضی از ترانه های عاشقانه، داستانها، قصه ها و رُمان هایی که در طول تاریخ به اسم عشق واقعی سروده و یا نوشته شده اند. فیلمها و داستانهایی مانند تایتانیک، رومئو و ژولیت، لیلی و مجنون و موارد زیادی از این دست که با بیان یکسری علائم و اتفاقات روحی و جسمی مشابه و غیر طبیعی [و گاها دیوانه وار] کوشیدند تا به ما بگویند معنای واقعی عشق، این است. [تا جایی که جوانان امروز ما فکر میکنند اگر چند بار دست به خودکشی نزنند، از منزل فرار نکنند یا تا زمانی که یکسری از خود گذشتگی های عجیب و غریب برای معشوقشان انجام ندهند، نمیتوانند عشق واقعی خود را به طرف مقابل ثابت کنند] اما در اصل این عشق واقعی نیست و خیلی از این داستانها و سناریوهای دیده شده در طول تاریخ واقعیت ندارند و بیشتر جهت سرگرمی و جذب مخاطب نگارش و ساخته شده اند. (اگر هم وجود داشته باشند، دچار همین نوع از بیماری بوده اند)

عشق های کاذب

بر خلاف اکثر نظریه هایی که تپش قلب [در زمان قرار گرفتن کنار معشوق و یا هنگام فکر کردن به آن] را از علائم و نشانه های عشق واقعی میدانند، ما در طب روحانی معتقدیم که این نشانه و نشانه های مشابه اینچنینی، نه تنها عشق واقعی نیست بلکه یک درگیری عاطفی غیر ارادی و مخرب است که غالبا توسط قرین یا همان همزاد شیطانی [با توجه به جایگاه او در قفسه سینه] ایجاد می شود.

عشق واقعی، عشقی است که در اولویت اول، عقل و منطق شما را از کار نیاندازد و چشم شما را بر عیوب طرف مقابل نبندد. این را بدانید که عشق واقعی هیچگاه در یک نگاه و یک شبه ایجاد نمی شود و تابحال هر چه (در این زمینه) به شما گفته اند دروغ بوده است. عشق واقعی، هیچگاه به حالت جنون و انجام کارهای خارج از عرف و اخلاق منجر نخواهد شد. هیچگاه شما را به خودکشی و یا فرار از منزل تشویق نخواهد کرد. شما را به انجام گناه و معصیت سوق نمی دهد. شما را در برابر معشوق، به فردی بی اختیار و مطیع (بی چون و چرای) اوامر او تبدیل نخواهد کرد. هیچگاه دلبسته یک فرد متاهل یا شخصی با اختلاف سنی زیاد نخواهید شد. باعث رفتن آبروی شما نمی شود. شما را خوار و ذلیل نخواهد کرد. شب و روزتان را به فکر کردن به او و هراس از نرسیدن به او، نخواهید گذراند. اگر خلاف چنین اتفاقاتی را در روابط خود مشاهده کردید، بدانید که شما درگیر یک عشقی از همین دست عشق های کاذب شده اید که توسط عوامل ماورایی [با کمک همزاد] ایجاد شده است.

اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا عوامل ماورایی و همزادها باید این درگیرهای عاطفی را بین دو شخص، ایجاد کنند؟ در پاسخ باید گفت؛ [همانطور که در مطالب گذشته نیز اشاره کردیم( دعای گشایش بخت و ازدواج ) ]، عوامل شیطانی همیشه به دنبال خواسته های خود هستند و برای آنها مهم نیست که قرار است چه اتفاقی برای ما بیفتد. پس اگر خواسته ی آنها، [یا دستوری که گرفته اند] این باشد که ما در ازدواج و زندگی مشترک شکست بخوریم، به گناه بیفتیم و روی خوشبختی را نبینیم، تمام سعی خود را خواهند کرد تا ما با گزینه های نامناسب وارد روابط عواطفی شویم. چون طبیعتا درگیری عاطفی ما با گزینه های نامناسب، دست شیاطین را برای دخالت کردن، ضرر زدن و آسیب رساندن، بیشتر باز خواهد گذاشت تا اینکه بخواهیم [مثلا] عاشق یک فرد سالم، با ایمان و دیندار واقعی شویم.

خداوند به این نوع عشق ها در قرآن کریم [سوره یوسف] و در داستان معروف علاقه همسر عزیز مصر به یوسف پیامبر (ع) ، اشاره و آن را به شدت نفی کرده است تا به ما بگوید حواستان جمع باشد چون شیطان از این راه نیز [به اسم عشق] می تواند آینده، دنیا و آخرت انسان را تباه سازد. بهترین راه برای خلاصی یافتن از این نوع عشقها (و حتی یافتن و یا ساختن یک عشق واقعی که از شما یک انسان با ارزش بسازد و نه یک شکست خورده)، کمک گرفتن از درمان معنوی و پناه بردن به خدا و دین است.